Doğru seçilmiş ahşap mobilyalar, sitenin tasarımına organik olarak uyar

Doğru seçilmiş ahşap mobilyalar, sitenin tasarımına organik olarak uyar

İlkbahar ve yaz aylarında, kendi ellerinizle bahçe mobilyalarının nasıl yapılacağı sorusu popüler hale geliyor. Başarılı ev yapımı ürünler, herhangi bir bahçenin en önemli dekorasyonu olabilir. Bahçe mobilyalarını kendi ellerinizle nasıl düzgün bir şekilde yapacağınızı düşünmeden önce, neyden yapılabileceğini belirlemeye değer. Ülke mobilyaları için en yaygın malzeme, sitenin manzarasına mükemmel uyum sağlayan ahşaptır, ancak diğer malzemeler de kullanılmaktadır. Kır evinizde veya kır evinde gereksiz görünen herhangi bir şeyin hayatta kalıp kalmadığını görmek için daha yakından baktığınızdan emin olun. Çoğu zaman, başyapıtlar en basit nesnelerden elde edilir..

Kanepeli rahat pergola

Kanepeli rahat pergola

Genel toplulukta doku ve malzemelerin güzel kombinasyonu

Genel toplulukta doku ve malzemelerin güzel kombinasyonu

Yumuşak yastıklardan yapılmış kendin yap şezlong

Yumuşak yastıklardan yapılmış kendin yap şezlong

Plastik kaplardan yapılmış rahat sandalye

Plastik kaplardan yapılmış rahat sandalye

Kendin yap bahçe mobilyaları. En popüler trend ahşap mobilyalar

Ahşap mobilyalar çevre dostu, güzel, özlü ve üretimi nispeten kolaydır. Bazen ahşapla çalışmak için kaba erkek gücü bile gerekli değildir. Ahşaptan kendin yap bahçe mobilyaları, hangi malzemelerin kullanılacağına bağlı olarak çeşitli şekillerde gerçekleştirilir:

 • Hazır levhalar, çubuklar, çıtalar – zaten işlenmiş malzemelerle çalışmak en kolay yoldur. Kendi elinizle bir yazlık için mobilya yapmanın birçok basit ve daha karmaşık yolu var. Sırtlı banklar dinlenmek için rahattır, bir ziyafet düzenlemek için bütün bir set vazgeçilmezdir ve ayaksız bir tezgahtan bir salıncak çıkacaktır – sadece birkaç marangoz becerisi, tahtalar ve zengin bir hayal gücü gereklidir..

Bir bahçe bankı yapma süreci

Bir bahçe bankı yapma süreci

Tavsiye! Mobilya oluşturmak için iğne yapraklı kütükler seçmemek daha iyidir. Oturanların kıyafetlerini lekeleyecek katran salıyorlar. Başka bir malzeme yoksa, önce ahşabın zamkını gidermek gerekir..

 • Kütüklerden çok daha anıtsal banklar ve masalar yapılır. Bazen rahat bir oturma alanı oluşturmak için büyük bir kütük serebilir ve üstüne birkaç yastık atabilirsiniz, ancak daha ilginç bir proje oluşturmak için çalışmak daha iyidir. Bazı ustalar, tek bir çivi olmadan yapmayı başarır ve mobil bir kütük yapısı oluşturur..

Eko-tarzı sehpa

Eko-tarzı sehpa

 • Kenevir bahçe mobilyaları yapmak için harika. Dışkı için ayrı küçük kütükler ve bir masa için daha büyük bir kütük uyarlanabilir. Kütükleri, yere kazılabilecekleri veya düz bir yüzeye yerleştirilebilecekleri düşmemeleri veya sendelememeleri için sabitlemek önemlidir – bir terasta bir kaide veya bir çim üzerinde küçük bir alan. Oturmayı rahatlatmak için onlar için parlak yastıklar dikebilirsiniz..

Sallanan yatak

Sallanan yatak

 • Bahçe mobilyaları oluşturmak için ormandan dallar ve dalgaların karaya attığı odunları kullanırsanız, gerçek bir peri masalına girebilirsiniz. Doğanın kendisi bazen gelecekteki başyapıtların orijinal ana hatlarını belirler. Dallardan yapılmış bir bahçe bankı, çerçevesi için daha dayanıklı bir malzeme (kütükler, çubuklar vb.) Almak için daha iyi olan herhangi bir sitenin tasarımına uyumlu bir şekilde uyacaktır. Dalgaların karaya attığı odun veya dallar bazen bacak olarak bile kullanılır, ancak yapının sağlamlığı için bunları yalnızca sırt ve kolçaklar için kullanmak daha iyidir..

Kütüklerden yapılmış şık koltuk

Kütüklerden yapılmış şık koltuk

 • Bahçe mobilyalarını oluşturmak veya süslemek için ağaç kesimlerini kullanabilirsiniz. Bu kesimler bir masa üstü, sandalye koltuğu veya tabure üzerinde kullanılabilir. Su geçirmez yapıştırıcı kullanılarak birbirlerine ve tabana yapıştırılırlar..

güdük sandalye

güdük sandalye

Tahtalardan yapılmış bahçe salıncağı

Tahtalardan yapılmış bahçe salıncağı

Bir bardan mobilya seti

Bir bardan mobilya seti

Ahşap sehpa

Ahşap sehpa

Hasır mobilyaların inceliği

Bahçedeki hasır mobilyalar çok zarif görünüyor, ancak uygun hazırlık olmadan “mağaza” başyapıtları yaratmaya çalışmayacak. Bir asma veya rattandan dokuma yapmak özenli bir iştir. Başlamak için, en azından bir mobilya elemanı örmeye çalışmalısınız – bir masa üstü veya bir tabure için yuvarlak bir koltuk.

Rattan bahçe salıncak

Rattan bahçe salıncak

Plastik kaplardan yapılmış tezgah

Plastik kaplardan yapılmış tezgah

Bahçe mobilyalarında metalin güvenilirliği

Metalin ahşaba göre bazı avantajları vardır. Her şeyden önce yapının sağlamlığı ve dayanıklılığıdır. Ancak metalle çalışmak çok daha zordur. Bahçe mobilyaları oluşturmak için kalın duvarlı çelik veya duralumin tüpleri kullanılır. Metal parçalar birbirine civata veya somun ile bağlanabilir veya birbirine kaynak yapılabilir..

Parlak metalik örgü

Parlak metalik örgü

Demir bar sandalyesi ve sehpa

Demir bar sandalyesi ve sehpa

Tavsiye! Metal bahçe mobilyaları oluşturma önerisi olarak, tek tek parçaları bükme yöntemini önerebilirsiniz. Genellikle bunun için özel cihazlar kullanılır, ancak onlarsız da yapabilirsiniz. Boru elenmiş kumla doldurulur ve uçlarına tahta tapalar yerleştirilir. Ardından dirseği işaretleyin ve boruyu bir mengeneye sabitleyin. Büküm bir kaynak makinesi ile ısıtılır, ardından boru “vermeye” başlar. Büküldükten sonra tapaları çıkarın ve kumu dökün.

Metal bir çerçeve üzerinde şık koltuk ve osmanlı

Metal bir çerçeve üzerinde şık koltuk ve osmanlı

Metal varillerden ajur mobilyalar

Metal varillerden ajur mobilyalar

Gereksiz şeylerin akıllı kullanımı

Elbette her kulübede veya garajda bahçe mobilyası yapabileceğiniz birçok şey var. Bahçe için güzel ilginç fikirler bazen en öngörülemeyen şeylerden doğar:

 • Kablo için ahşap makara (tambur), bahçıvan için eşsiz bir keşif olarak kabul edilir. Ahşap bir helezondan bahçe masası yapmanıza bile gerek yok, kendi kendine stabildir. Sadece masa tablasını ve ayağı düzgün bir şekilde yaparak biraz özgünlük göstermeniz gerekiyor. Daha fazla rahatlık için, başlığın ortasına bir güneş şemsiyesi takabilirsiniz. Ayrıca bobinlerden sandalyeler, kanepeler, tabureler ve diğer yaratıcı şeyler oluşturulur..
 • Eskiyen araba lastiklerinizi atmayın. Kauçuk, bahçe için mükemmel, çok dayanıklı bir malzemedir. Bu arada, lastikler yetişkinler ve çocuklar için ideal salıncaklar veya asılı sandalyeler yapar. Araba lastiklerinden orijinal koltuklar oluşturmanın basit bir yolunu düşünün:
 1. İlk olarak, yakında bir sandalye haline gelecek olan üç lastiği iyice temizlemeniz ve gelecekteki birkaç destek – dallar veya dar kütükler hazırlamanız gerekir..
 2. Biri koltuk diğeri sırtlık olacak iki lastikte, merkezde veya lastiğin iç kenarına biraz daha yakın delikler açıyoruz..
 3. Bir kafes yapmak için bu deliklerden güçlü bir halat ipi geçiriyoruz. Koltuğun daha fazla sağlamlığı için, her deliğin yakınında düğümler yapabilirsiniz: halat bir yerde koparsa, koltuk hala güçlü kalacaktır. Kullanım sırasında biraz gerileceğinden ipi sonuna kadar sıkmak daha iyidir..
 4. Daha sonra, “kafesli” bir lastiği normal bir lastik üzerine koyduk, bunları sağlamlık için içeriden somun veya braketlerle cıvatalarla tutturduk. Bir çeşit osmanlı veya tabure çıkıyor.
 5. Arkayı ekleyin. Bunu yapmak için güçlü destek dalları almanız gerekir. Halat ağlı son lastik onlara takılır. Dinlenme yeri hazır.

Bahçe lastiği salıncak

Bahçe lastiği salıncak

Araba lastiklerinden orijinal mağaza

Araba lastiklerinden orijinal mağaza

Lastik ve cam sehpa

Lastik ve cam sehpa

Bobin masaları

Bobin masaları

Coil Romantik Yemek Masası

Coil Romantik Yemek Masası

 • Şehir dışı eğlenceyi sevenler için bir başka buluntu da, yapı malzemelerinin taşınması sırasında veya büyük mağazaların yakınında bulunan ahşap paletler veya paletler olacaktır. Ahşap paletlerden yapılan bahçe mobilyaları hızlı ve kolaydır: Kare bir sehpa ve birkaç küçük sandalye oluşturmak için bunları üst üste istifleyin. Çok sayıda palet varsa, büyük bir şirket için gerçek bir köşe kanepe düzenleyebilirsiniz:
 1. Daha önce paletin üzerine dökülebilecek veya uyanabilecek şeylerden kendimizi korumak için 6 veya 8 palet alıp iyice temizliyoruz. Paletler çok eskiyse sağlamlıklarını kontrol eder, gerekirse onarırız. Daha sonra paletleri zımparalayıp vernikle kaplıyoruz veya istenilen renge boyuyoruz..

  Paletlerden yapılmış bahçe kanepesi. Fotoğraf 1

  Paletlerden yapılmış bahçe kanepesi. Fotoğraf 1

 2. Dinlenme köşesi için bir yer seçiyoruz. Buranın bir bölmede veya bir binanın köşesinde olması daha iyidir. O zaman geri dönmemek mümkün olacak. Açık bir alan seçerseniz, arka alanı oluşturmak için 3 veya 4 palet daha almanız gerekecektir..

  Paletlerden yapılmış bahçe kanepesi. Fotoğraf 2

  Paletlerden yapılmış bahçe kanepesi. Fotoğraf 2

 3. G harfi olan paletleri birbirine yakın iki sıra halinde (biri üst üste) yerleştiriyoruz. Güç için, parçaları çivi veya vida ile güvenli bir şekilde sabitlemek daha iyidir. Bazı durumlarda, yağmurda veya kışın paletleri odaya getirmek için mobil bir yapı daha uygun olacaktır..

  Paletlerden yapılmış bahçe kanepesi. Fotoğraf 3

  Paletlerden yapılmış bahçe kanepesi. Fotoğraf 3

 4. Bir sırtlık yapılması gerekiyorsa, tabanın bir kısmı ek paletlerden kesilir, böylece onları çivileyebilirsiniz veya sabitlemek için metal profiller kullanılır..

  Paletlerden yapılmış bahçe kanepesi. Fotoğraf 4

  Paletlerden yapılmış bahçe kanepesi. Fotoğraf 4

 5. Kolaylık sağlamak için, ortaya çıkan oturma alanına uyacak şekilde minderler dikeceğiz. Aynı yastıkları arkaya sabitlemek için ilmeklerle yapıyoruz. Temizleme kolaylığı için, yastıkların kirlenmesini önleyecek birkaç değiştirilebilir kapak hazırlamak daha iyidir..

  Paletlerden yapılmış bahçe kanepesi. Fotoğraf 5

  Paletlerden yapılmış bahçe kanepesi. Fotoğraf 5

 6. Böyle bir köşenin ortasında, bahçe masası olarak üst üste iki palet daha yerleştirmeye değer. Dekorasyon sadece yazarın arzusu ve yetenekleri ile sınırlıdır..

  Paletlerden yapılmış bahçe kanepesi. Fotoğraf 6

  Paletlerden yapılmış bahçe kanepesi. Fotoğraf 6

Eski fıçılar, sepetler veya kovalar bahçe mobilyalarının ayrı unsurları olarak kullanılabilir. Eski bir karyola çerçevesinden gerçek bir ahşap şezlong, kırık bir el arabasından tekerlekli güzel bir masa vb. – sadece hayal gücünüzü serbest bırakmak önemlidir.