Akrilik sıva ile duvar dekorasyonu

Akrilik dekoratif sıva “kabuk böceği” ile duvar dekorasyonu

Bir fotoğrafı avantajlarını çok canlı bir şekilde gösteren kabuk böceği sıvası, binaların dış cepheleri ve iç duvarları için en çok kullanılan kaplamalardan biridir. Bu dekoratif malzeme, ağacın gövdesinde belirli delikler ve delikler bırakan ünlü böceği sayesinde bu ismi almıştır..

Dekoratif sıva

Binanın dış duvarlarının dekorasyonunda dekoratif sıva “kabuk böceği”

İç dekorasyon

Renk formatında iç dekorasyon “kabuk böceği”

parlak dekoratif

Mutfaktaki duvarlarda parlak dekoratif “kabuk böceği”

Dekoratif ile cephe duvarlarının dekorasyonunda birkaç ton kullanımı

Dekoratif bir “kabuk böceği” ile cephe duvarlarının dekorasyonunda çeşitli tonların kullanılması

Bu sıvanın ana özelliği, oluklu yapısıdır. Avantaj, ustanın işini kolaylaştırması ve ayrıca zaman ve para maliyetini önemli ölçüde azaltması nedeniyle verilir. Mesele şu ki, dekoratif bir desen oluşturmak için karışımı duvara uygulamanız ve eşit olarak dağıtmanız yeterlidir. Çeşitlere gelince, bunlardan sadece ikisi var: alçı bazlı ve ayrıca akrilik. Bu nedenle, alçı gibi fotoğraf örneklerini değerlendirdikten sonra size uygun seçeneği seçebilirsiniz..

Süt renginde doğal duvarlara sahip oturma odası

Süt renginde doğal duvarlara sahip oturma odası

Malzemenin yapısını tüm türler için bir bütün olarak değerlendirirseniz, bu gereklidir:

  • dolgu maddesi (bağlayıcı olarak işlev gören para cezaları);
  • granüller (sıva tipine bağlı olarak mermer veya mineral talaştan yapılırlar).

Böylece tozu granüllerle su ile seyrelterek hazır dekoratif sıva elde edeceksiniz. Size kalan tek şey, duvarın uygun şekilde hazırlanmış yüzeyine belirli bir yönde uygulamaktır..

Büyük kesir

Mermer cipsli “kabuk böceği” nin büyük bir kısmı

Önemli! Karışıma dahil edilen granüllerin boyutu, hazır sıva üzerindeki dokulu olukların parametrelerini belirler..

Dekoratif sıva

Gerçek ağaç kabuğu desenli dekoratif sıva “kabuk böceği”

Malzeme avantajları

Burada sunulan cephelerin bir fotoğrafı olan kabuk böceği sıva, kullanımı gerçekten inanılmaz derecede pratiktir. Her şeyden önce, bir onarım başlattıktan sonra, insanlar malzemenin fiyatına dikkat ederler. Ancak çoğu zaman, malzeme fiyatları düşükse, böyle bir ürünün kalitesi düşer. Bu sıva fiyatları tamamen kalitesine karşılık gelir. Bu malzemenin ana avantajları arasında şunlar bulunmaktadır:

Çevre dostu dış cephe dekorasyon malzemesi

Çevre dostu dış cephe dekorasyon malzemesi

  • bileşim, evin sakinlerinin sağlığını da olumsuz yönde etkilemeyecek olan çevreye zararlı maddeler içermez;
  • yüksek sıcaklıklara maruz kaldığında toksik madde salmaz. Plus, -55 ° С ile + 60 ° С arasındaki sıcaklık değişimlerinde yapısını değiştirmez;
  • sürekli güneş ışığına maruz kaldığında sıva solmaz ve yangına dayanıklıdır;
  • dayanıklı, küflenmeye karşı dayanıklı, neme maruz kaldığında zarar görmez;
  • sıva mekanik hasara karşı dayanıklıdır.

Donmaya karşı dayanıklı ve küçük mekanik zorlamalara maruz kalmayan sıva tipi cephe dekorasyonunda çok pratiktir.

Donmaya karşı dayanıklı ve küçük mekanik zorlamalara maruz kalmayan sıva türü cephe dekorasyonunda çok pratiktir.

Yukarıdakilerden yola çıkarak, bu tür dekoratif duvar dekorasyonunun en etkili olanlardan biri olduğunu belirtmekte fayda var. Bu yapı malzemesi satışta yaygın olduğu için fiyatları oldukça düşüktür ve herkes böyle bir duvar tasarımını karşılayabilir..

Çipin yerinde bir kusuru yalnızca bir uzman düzeltebilir.

Çipin yerinde bir kusuru yalnızca bir uzman düzeltebilir.

Uygulama ve kompozisyon

Dekoratif sıva “kabuk böceği” tozu, kullanımı kişisel olarak değerlendirebileceğiniz evlerin cephelerinin bir fotoğrafı, ağır mineral granülleri içerir. Bu, ek malzeme viskozitesi gerektirir. Bu nedenle diğer sıva malzemelerinin aksine bu sıva polimerler ve mineral bileşenler içerir. Bu ayrıca kaplamanın yüzeye stabil yapışmasını da etkiler. Bileşimin ana özelliği hafifliktir, çünkü toz, granüller (çeşitli çaplarda) gibi maddeleri içerir. Her üretici, bir karışım oluşturmak için kendi özel tarifini kullanır, ancak sunulan bileşenler, herhangi bir “kabuk böceği” tozunun ana bileşenleridir..

“Kabuk böceği” duvar dekorasyonunda son aşamadır

Dolgu fraksiyonlarının boyutu 0,8 ila 3,5 mm arasında değişir. İç dekorasyon yapacaksanız, küçük kesirli malzemeye dikkat etmelisiniz, ancak dış duvarlar bitirilecekse, burada en büyük boyuttaki parçacıklar idealdir. En küçük boyutta granül içeren tozlar, filtreleme işleminin karmaşıklığı tarafından belirlenen en yüksek fiyata sahiptir..

kombinasyon

Binanın cephesinde “kabuk böceği” ve granit yongaların kombinasyonu

Tavsiye! Alçı seçerken, uygulama sırasında malzeme tüketiminin granüllerin boyutuna ve dolayısıyla harcadığınız para miktarına bağlı olmasına dikkat etmelisiniz..

Desenli dekoratif sıva

Alışılmadık bir yeşil renkte desenli dekoratif sıva “kabuk böceği”

Uygulama teknolojisi

Bir fotoğrafla dekoratif sıva “kabuk böceği” uygulaması çok yaygın olarak sunulmaktadır.. Bu nedenle, duvarları süslemeye başladıktan sonra herhangi bir sorun yaşamamalısınız. Alçı ile çalışmanın genel kurallarına gelince, bunlar çok basittir. Bitmiş tozun gerekli miktarda su ile karıştırılmasıyla hazırlanan karışım, serpme yöntemiyle uygulanır. Daha sonra sıva, spatula ile duvar yüzeyine hafifçe düzeltilir. Burada, özellikleri nedeniyle kabuk böceğinin çok çabuk kuruduğu gerçeğini dikkate almanız gerekir. Bu nedenle, maddeyi çok hızlı ve eşit bir şekilde uygulamanız gerekir, böylece hiçbir çarpma olmaz..

Cephe bitirme

Cepheyi “kabuk böceği” ile bitirmek, duvarlara zarif bir görünüm kazandıracaktır.

Bu standart uygulamadır. Yine de bu tür sıva, çeşitli yöntemlerle elde edilebilen dokulu tasarımıyla ünlüdür. İşte onlardan bazıları:

başvurmadan önce

“Kabuk böceği” uygulamadan önce, duvar kuvars kumu içeren bir astar ile kaplanmalıdır.

  • dairesel (spatula bir daire içinde taşınır);
  • yağmur (spatula yukarı ve aşağı hareket eder);
  • çapraz (spatulanın çapraz hareketi).

Dairesel çizim

“Kabuk böceğinin” dairesel uygulaması güzel bir özel desen oluşturur

Gelecekteki duvar tasarımı için kişisel tercihleriniz varsa, kendinizi bir mala ile kollayabilir ve sıvayı uygun gördüğünüz gibi yayabilirsiniz. Böylece, bu tür duvar dekorasyonu yardımı ile yaratıcı becerilerinizi ifade edebilir ve evi dekore edebilirsiniz, böylece gelecekte ruh ve beden dinlenmek için rahat bir yer haline gelecektir. Dikkate alınması gereken en önemli şey, malzemelerin uygulanmasındaki aşamaların sırasıdır. Ayrıca, para biriktirmeye gerek yoktur, çünkü “ev” ustalarının en yaygın hatası, önceden oluşturulmuş katılaşmış karışıma su eklemeleridir. Bu sadece kompozisyonu kötüleştirecektir, bu nedenle hiçbir durumda bu şekilde hareket etmemelisiniz..

Uygulamadan sonra duvarın boyanması

“Kabuk böceği” uygulandıktan sonra duvarı boyamak

Kullanım alanları

Bu malzemenin bu kadar geniş avantajları, kullanım kapsamını günlük olarak genişletmemizi sağlar. “Kabuk böceği” hem konut binalarının dış duvarlarının dekorasyonunda hem de kamuya açık sıva çalışmaları sırasında kullanılır. Ancak, mükemmel nitelikleri ve öncelikle toksisitesi sayesinde, bu sıva zamanımızda ve evin içini dekore ederken çok aktif olarak kullanılmaktadır. Özellikleri, onarımı mümkün olan en kısa sürede tamamlamayı mümkün kılar. Ve sonunda inanılmaz derecede ilginç ve benzersiz bir çizim elde edeceksiniz. Kendiniz benzersiz bir tasarım oluşturabilirsiniz. “Kabuk böceği” alçısının nasıl kullanıldığını ve bununla süslenmiş evlerin fotoğraflarını burada görebilirsiniz..

Dekoratif sıva duvar dekorasyonu ile rustik tarzda giriş holü

Dekoratif sıva duvar dekorasyonu ile rustik tarzda giriş holü

cephe sıva

Bu tür sıva, her tür duvarın bitirilmesi için inanılmaz derecede etkilidir, çünkü hem yüksek hem de düşük sıcaklıklara maruz kaldığında çökmez. Yüzeyinde herhangi bir mekanik darbe duvara zarar vermeyecek veya hasar minimum olacaktır. Ancak bu tür sıvaların cephenizde uzun süre hizmet verebilmesi için, uygulamasının bazı nüanslarını bilmeniz gerekir..

Dekoratif sıva ile parlak pembe cephe

Dekoratif sıva “kabuk böceği” ile parlak pembe cephe

Çoğu zaman, konut binalarının dış duvarları önemli düzensizliklere sahiptir. Bütün bunlar, rüzgarın yanı sıra güneşin de sürekli olarak bir tuğla veya beton yüzeyinde hareket etmesinden kaynaklanmaktadır. Duvarın durumuna özel hasar, yapısal malzemenin yapısını bozan değişken keskin sıcaklık sıçramalarının sayısından kaynaklanır. Bir fotoğrafı burada sunulan kabuk böceği sıva ile evlerin dekorasyonu birkaç aşamada gerçekleşir. Yapılması gereken ilk şey, duvarları, yapılarında sıva granüllerinin parametrelerinin boyutunu aşan oluklar ve çöküntüler olmayacak şekilde düzlemektir. Bundan sonra, duvara bir astar, yani yapıyı koruyacak ve ayrıca “kabuk böceğinin” duvara yapışmasını güçlendirecek boya ile muamele etmeye değer..

Alçının güzel desenli desen özelliği

Alçı “kabuk böceği” karakteristiği güzel desenli desen

Bu basit adımları tamamladıktan sonra, seçilen sıva ile duvarı bitirmeye başlayabilirsiniz. Ve önce tozu suyla seyreltmeniz gerekir, bu kesinlikle pakette belirtilen kurallara uygun olarak yapılmalıdır. Hazır sıva satın aldıysanız, geriye kalan tek şey bir inşaat mikseri ile eşit şekilde dövmektir..

Bir parçası olan mermer yongaları

“Kabuk böceğinin” bir parçası olan mermer yongaları, uygulandığında viskoz kütlede oluklar bırakarak bir desen oluşturur.

Tavsiye! Satın alınan alçının tüm hacmini hemen karıştırmayın ve seyreltmeyin. Çok çabuk kurur, çünkü kullanmaya vaktiniz olmayan malzeme bozulur ve sadece onu atmak zorunda kalırsınız..

Akrilik dekoratif sıva

Akrilik dekoratif sıva “kabuk böceği”

Alçı fraksiyonlarının boyutunu tahmin edin ve ardından buna göre uygulanan katmanın kalınlığını değiştirin. Kesirlerin çapından daha küçük veya çok daha büyük olmamalıdır. Alçıyı mala ile duvara uygulayın ve ardından yüzeye eşit olarak yayın. Bundan sonra, dikkatlice yapılması gereken derzlemeye başlamaya değer. Ancak aynı zamanda hızlı bir şekilde, böylece açık havada kuruması için zaman kalmaz. Sonuç olarak, satın aldığınız sıvanın belirli bir gölgesi yoksa, yüzeyi de hasardan koruyacak özel bir boya ile kaplamanız gerekir..

Evlerin cephesini bitirmek için uzun ömürlü doğal malzeme

Evlerin cephesini bitirmek için uzun ömürlü doğal malzeme

Alçı kabuğu böceği: iç duvar dekorasyonunun fotoğrafı

Ayrıca kabuk böceği sıva kullanarak bir binanın iç duvarlarında inanılmaz derecede etkili bir tasarım elde edebilirsiniz. Ancak başvuru sürecinin rahatsızlığa neden olmaması ve size istenen sonucu vermesi için temel kurallara uymanız gerekir..

İç duvar kaplaması

“Kabuk böceği” ile iç duvar kaplaması, odada rahat bir atmosfer yaratır

Bir yerleşim bölgesinde çalışacağınızı düşünürsek zemin kaplamasının bütünlüğüne dikkat etmekte fayda var. Sonuçta, zaten bildiğiniz gibi, sıva, çoğunlukla sıva kuruduğunda parçalanan sert mineral kökenli granüller içerir. Zemininiz muşamba veya parke ile kaplanmışsa, onu keskin granüllerden ayırmaya değer. Bundan sonra, duvarların yüzeyini hazırlama sürecine başlamanız gerekir. İç duvarların çoğu zaten kaplanmış olduğundan, onu çıkarmanız ve yüzeydeki toz ve kirleri temizlemeniz gerekir..

sayesinde rahat bir banyo görünümü

“Kabuk böceği” sayesinde banyonun sakin görüntüsü

Bir sonraki adım, duvarların yüzeyini düzleştirmenin standart süreci olacaktır. Burada düzensizlikleri ovalamanız ve bunları örtmeniz gerekir, böylece gelecekte bitmiş sıva güzel ve temiz görünür. Bitmiş duvarları bir astar ile kaplayıp kurumasını bekledikten sonra sıvayı yoğurmaya başlayabilirsiniz. Öncelikle gerekli miktarda su kovaya boşaltılır ve yavaş yavaş karışım küçük porsiyonlar halinde suya dökülür. Karışımı hafifçe karıştırarak, granüllerin yerleşmemesi, ancak duvarların yüzeyine zaten dağılması için homojenliğe getirmelisiniz..

Alçı kabuğu böceği: fotoğraf - dekoratif sıva ile iç duvarların tasarımı

Dekoratif sıva ile iç duvarların tasarımcı dekorasyonu

Alçıyı uygulamadan önce, bitirme gerektirmeyen tüm yüzeyleri yapıştırmaya ve kaplamaya değer, kirlenebilirler. 60 ° ‘lik bir açıyla karışımı duvara uygulamanız gerekir. Ardından dağıtımına dikkatlice devam edin. Bu aşama hızlı ve kuvvetli bir şekilde yapılmalıdır, böylece sıvanın kuruması için zaman kalmaz ve ayrıca büyük bir tabaka almaz. Sonuç olarak, size olukların yeterli olmadığı görülüyorsa, uygulama anından bir buçuk saat sonra tekrar bir şamandıra ile üzerinden geçebilirsiniz. Ve son adımda kurumuş sıvaya boya veya çizim uygulayabilirsiniz. Dairede fotoğraflı sıva kabuğu böceği kataloglarda çok geniş bir şekilde temsil edilmektedir, bu nedenle istediğiniz deseni ve gölgeyi kendiniz kolayca seçebilirsiniz..

Desenli dekoratif sıva

Sıcak şeftali tonlarında desenli dekoratif sıva “kabuk böceği”

Renkler ve gölgeler

Akrilik ve alçı olmak üzere iki tür sıva olduğu ve bitmiş duvarların son görünümü farklı olabilir. Kuşkusuz, alçı sıva kullanımı çok daha kolaydır, ancak aynı zamanda akrilik sıvalı duvarlardan daha az çekici görünmektedir. Yüzeyin görünümü kullanılan malzemenin rengine de bağlıdır. Akrilik karışımlar çoğunlukla hazır olarak satılır, tek yapmanız gereken istediğiniz pigmenti eklemektir. Bu aşamada, aşırıya kaçmamak ve rengi çok doygun veya kirli yapmamak için çok dikkatli davranmalısınız..

Dekoratif sıva için çeşitli renk ve doku çözümleri

Dekoratif sıva “kabuk böceği” için çeşitli renk ve doku çözümleri

Boyalı sıvayı uyguladıktan sonra, duvarları özel bir boya tabakası ile boyayarak bitişi akla getirmelisiniz. Bu aşamada, gölgeleri birleştirerek hayal gücünüzü gösterebilir veya daha önce uygulanan aynı gölgeyi kullanabilirsiniz. Duvarlara istenen rengi vermenin bir başka yolu da astara bir renklendirici madde eklemektir, ancak bu durumda daha fazla doygunluk için duvarları yeniden boyamadan yapamazsınız. Fotoğrafları geniş bir yelpazede sunulan kabuk böceği sıvasının renkleri, herhangi bir tasarım keyfi için mükemmeldir. Daha derin ve daha koyu tonların, girintileri mükemmel bir şekilde vurguladığını ve bu tür duvar dekorasyonunun tüm avantajlarını karlı bir şekilde sunduğunu belirtmekte fayda var..

Yemek alanında zarif pastel duvar kaplamaları

Yemek alanında zarif pastel duvar kaplamaları