Biofireplace - bir dairenin lüks bir dekorasyonu

Biofireplace – bir dairenin lüks bir dekorasyonu

Ateş elementi her zaman bir insanı kendine çekmiş ve büyülemiştir. Zarif bir şekilde dans eden, cüretkar ve zor kıvılcımlar, çatırdayan kütükler, hafif dumanlı dumanla çevrili alev dilleri – tüm bunlar, günlük sorunların telaşını ve ciddiyetini kesen bir tür sükunete dalar. Bir apartman dairesi için biyo şömineler, bir şehir yüksek binasındaki bir apartman dairesinde bile güvenli bir gerçek canlı ateş elde etmek için bir fırsattır..

Biyoşöminenin standart olmayan formu da iç mekanın dekoratif bir dekorasyonu haline gelecektir.

Biyoşöminenin standart olmayan formu da iç mekanın dekoratif bir dekorasyonu haline gelecektir.

Biofireplace: cihaz ve operasyon özellikleri

“Kalbi” biyo-şömine gövdesine yerleştirilmiştir – bir brülör veya biyoetanol ile doldurulmuş bir yakıt bloğu. Ucuz modellerde, bir cam brülör kurulur – paslanmaz çelik bir kap (kalınlık – 2 mm). Yakıt blokları daha kullanışlı ve işlevseldir, takılı kapak kapağı sayesinde yanma yoğunluğu düzenlenir. Ayrıca, alevi güvenilir bir şekilde “söndürmenize” ve ayrıca yabancı maddelerin (toz, asılı parçacıklar) yakıta girmesini ve buharlaşmasını önleyerek şöminenin yangın güvenliğini arttırır. Tasarımın karmaşıklığı nedeniyle, yakıt bloklu şömine modelleri daha pahalıdır..

Eko-şömineye yakıt ikmali yapmak için çevre dostu yakıt kullanılır – bitki bazında elde edilen biyoetanol, kurum oluşumu olmadan dumansız, kıvılcım, kurum ve zararlı gazlar olmadan eşit bir alevle yanar.

Tavsiye! Yakıt ikmali için normal alkol kullanmayın – yandığında “cansız” mavimsi-soğuk bir alev elde edilir.

Şömineyi yakmak için uzun bir kibrit veya normal bir çakmak kullanın. Yanmanın başlangıcında, hızla kaybolan karakteristik keskin bir alkol kokusu görünebilir. Yakıta aromatik yağ eklenerek koku kısmen nötralize edilebilir.

Eski fikir ve işlevsellik için modern bir kabuk. Daha önce olduğu gibi, şömineye evdeki en değerli yer tahsis edilmiştir.

Eski fikir ve işlevsellik için modern bir kabuk. Daha önce olduğu gibi, şömineye evdeki en değerli yer tahsis edilmiştir.

Daire tasarımında eko şömine

Biyo şömine, etrafımızdaki şeylerin evriminin mükemmel bir örneğidir. İşlevselliğini neredeyse tamamen koruyan, gereksinimleri ve yaşam ritmi ile moderniteye tam olarak uyum sağlamış, birçok avantajı ile büyülemektedir:

 • kurulum kolaylığı – BTI ve yangın denetimi, bacaların montajı ve diğer problemlerden izin alınmaz. Eko şömine “satın al ve kullan” ilkesine göre oluşturulmuştur, kurulumu son derece basittir ve uzmanların yardımını gerektirmez – sadece ekli talimatları dikkatlice inceleyin..
 • kullanım kolaylığı – yakacak odun stoklamaya, külü temizlemeye, bacayı temizlemeye gerek yok, yani. odun yanan bir şöminenin ateş kutusuna kaçınılmaz olarak eşlik eden hiçbir sorun yok. Hazırlık, şömineyi birkaç dakika sürecek olan biyoetanol ile doldurmaktan ibarettir.

Dolabın yapısında gizlenmiş şöminenin ilginç yeri. Biyo şöminelerin güvenliği sayesinde her yere yerleştirilebilirler.

Dolabın yapısında gizlenmiş şöminenin ilginç yeri. Biyo şöminelerin güvenliği sayesinde her yere yerleştirilebilirler.

 • güvenlik – açık ateşe rağmen, yangın olasılığı son derece düşüktür. Gövde dikkatli bir şekilde yalıtılmıştır, ısıtma bloğu, devrildiğinde alev otomatik olarak bloke edilecek ve depo kapasitesine kadar doldurulsa bile yakıt dökülmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca biyoyakıtın yanma ürünleri insanlara kesinlikle zararsızdır, hoş olmayan bir koku, kurum ve duman içermez.
 • hareketlilik – kompaktlık ve düşük ağırlık, belirli bir yere “bağlı” değil, şöminenin mobil bir versiyonuna sahip olmanızı sağlar. Yaz aylarında, bahçede bir lamba – bir bahçe meşalesi olabileceği veya havuz kenarında bir “ateş” olarak hizmet edebileceği kır evine götürebilirsiniz ve alev dilleri hayali bir şekilde oynayacak ve yansıyacaktır. Su

Mobil, kompakt dikdörtgen şömine - tüm durumlar için şık sadelik.

Mobil, kompakt dikdörtgen şömine – tüm durumlar için şık sadelik

 • çeşitli modeller – “saf” biçimindeki bir biyo-şömine, taş, ahşap, mermer, granit, çelik, cam, yapay malzemeler gibi hemen hemen her malzemeyle dekorasyona izin veren çok teknolojik bir brülördür. Bu nedenle şık bir biyo-şömine, herhangi bir iç mekan stiline kolayca ve uyumlu bir şekilde uyum sağlayabilir..

Bir biyo-şömine portalının tasarımında mermer kullanımına bir örnek.

Bir biyo-şömine portalının tasarımında mermer kullanımına bir örnek

Tutarlı bir renk şemasına sahip katı bir iç mekan için şömine, stili vurgulayabilen ve sırayla konfor ve sıcaklık katan vazgeçilmez bir unsur haline gelir.

Tutarlı bir renk şemasına sahip katı bir iç mekan için şömine, stili vurgulayabilen ve sırayla konfor ve sıcaklık dokunuşu ekleyebilen vazgeçilmez bir unsur haline gelir.

 • ek ısıtma – küçük bir oda için, eko-şömine, merkezi ısıtma açılmadan önce özellikle önemli olan (özellikle şehir daireleri için) ek bir ısı kaynağı olabilir.
 • aromaterapi – biyoyakıta biraz aromatik yağ ekleyin

Dairenin kompozisyon merkezi, alanı zorlamayan sıra dışı bir tasarıma sahip bir şöminedir.

Dairenin kompozisyon merkezi, alanı zorlamayan sıra dışı bir tasarıma sahip bir şöminedir.

Dairenin iç kısmındaki biyo-şömine: kurulum çeşitleri ve özellikleri

Mobil, yerleşik, ön biyo şömineler, monoton bir iç mekanı çeşitlendirmenin, en şiddetli ve soğuk ortama bile enerji, ışık ve sıcaklık eklemenin garantili bir yoludur. Herhangi bir stil için, çevreye zarafet katacak bir model seçebilirsiniz ve geniş bir ürün yelpazesi, gerekli eko-şömine türünü seçmenize izin verir:

 • portal şömine – klasik bir geleneksel şöminenin cazibesini en doğru şekilde ileten zemin biyo-şömineleri. Kalıcı olarak kurulurlar, bir portal ile donatılmıştır – ahşap, metal, taş, çok sayıda kalıplama, Empire tarzı iç mekan için pahalı malzemeler kullanılır – mermer veya abanoz. Güvenilirlik için brülör, özel seramik ısıya dayanıklı kütüklerle stilize edilmiştir – canlı ateşle birlikte bu, gerçek bir odun yanan şöminenin etkisini verir. Yüksek teknoloji veya minimalizm tarzında bir iç mekan için katı metal ve cam modelleri seçilmiştir..

Üstüne TV yerleştirilmiş bir şömine portalı, oturma odasının merkezi bileşimidir.

Üstüne TV yerleştirilmiş bir portal şömine, oturma odasının merkezi bileşimidir.

 • duvar biyo-şömineleri – iki tip vardır – yerleşik (sabit) ve menteşeli. Ankastre alçıpan nişlere yerleştirilir. Duvara monte modeller, birçok yönden düz geniş ekran TV’ye benzer şekilde özlüdür, bu nedenle minimalist, yüksek teknoloji ve çatı katı iç mekanlarında uyumludurlar.

Parlak siyah çerçeveli gömme biyo-şömine - mutfak tasarımınız için modern bir detay

Parlak siyah çerçeveli gömme biyo-şömine – mutfak tasarımınız için modern bir detay

Beyaz ve gümüş bir duvarın arka planına karşı, köşeleri yuvarlatılmış siyah menteşeli bir şömine iyi bir kontrast görünüyor.

Beyaz ve gümüş bir duvarın arka planına karşı, köşeleri yuvarlatılmış siyah menteşeli bir şömine iyi bir kontrast gibi görünüyor

Ahşap bir panele yerleştirilmiş bir biyo-şömine, dairenize sıcaklık ve konfor katacaktır.

Ahşap bir panel içine yerleştirilmiş biyo-şömine, dairenize sıcaklık ve konfor katacaktır..

Modern bir stüdyo daire için krom çerçeveli menteşeli biyo şömine

Modern bir stüdyo daire için krom çerçeveli menteşeli biyo şömine

 • şömine sepeti – bağımsız, mobil soba, metal çubuklarla süslenebilir

Beyaz renk sayesinde, ilk bakışta böyle modern bir şöminenin şekli, Provence tarzında iç mekana mükemmel uyum sağlar. Ve hareketliliği nedeniyle, böyle bir şömine dairenizin herhangi bir yerinde haklı yerini alabilir.

Beyaz renk sayesinde, ilk bakışta böyle modern bir şöminenin şekli, Provence tarzında iç mekana mükemmel uyum sağlar. Ve hareketliliği sayesinde şömine dairenizin her yerinde hak ettiği yeri alabilecektir.

 • masaüstü biyo-şömine – kompakt, çelikten, refrakter seramikten ve cilalı çelikten. Çoğu zaman iki form faktöründe üretilir – silindirik veya kutu şeklinde, ayrıca doğal (yapay) taşla süslenebilir. Küçük bir oda için en iyi seçenek, minimum yer kaplarlar, çoğu zaman üreticiler onları masanın içinde maskeler. Romantik ve samimi bir ortam yaratmak için mumlara orijinal bir alternatiftir. Cihaz küçük olduğu için devrilmesi kolaydır, bu nedenle içlerine ek korumaya sahip brülörler monte edilir – devrilirken özel bir valf alevi ve biyoyakıt akışını engeller

Basit bir geometrik şekle sahip bir masa üstü şömine, bir apartman dairesinde vazgeçilmez bir şeydir. Sorun yok - ama kaç tane olumlu duygu var.

Basit geometrik şekle sahip bir masa üstü şömine, bir apartman dairesinde yeri doldurulamaz bir şeydir. Sorun yok – ama kaç tane olumlu duygu

Ateşli bir cam silindir, masa düzenini tamamlayacak ve rahat bir atmosfer yaratacaktır.

Ateşli bir cam silindir, masa düzenini tamamlayacak ve rahat bir atmosfer yaratacaktır.

Mutfak tezgahı aynı zamanda yerden tasarruf sağlayan ve zamanla mekana alışılmadık bir çözüm sunan şömine için bir standdır.

Mutfak tezgahı aynı zamanda yerden tasarruf sağlayan ve zamanında alışılmadık bir çözüm sağlayan şömine için bir standdır..

 • köşe – küçük bir daire için başka bir seçenek, kullanılabilir alanı korurken az kullanılan iç (dış köşe) dolduracaktır. Bu çözüm, alanı aydınlatmanıza ve genişletmenize olanak tanır.

Küçük daireler, kompaktlık ve işlevsellik için harika bir seçenek.

Küçük evler veya daireler için mükemmel bir seçenek, kompaktlık ve işlevsellik

Şöminenin yeri olağandışıdır, ancak işlev aynıdır - evde güzellik ve konfor

Şöminenin yeri olağandışıdır, ancak işlev aynıdır – evde güzellik ve konfor

Yeni moda bir trend, Fire Line şömineleridir. Bunu yapmak için, birkaç yakıt bloğu modülü bir araya getirilir – bazen uzunluk 1,5 m’ye ulaşabilir.Minimalizm veya yüksek teknoloji tarzında tasarlanmış iç mekanlarda duvarda nişler, duvarlar veya podyumlar ile donatılmıştır..

Uzun ateşli bir çizgi, minimalist bir iç mekanı tamamlayacak ve düz çizgiler fikrini koruyacaktır.

Uzun ateşli bir çizgi, minimalist bir iç mekanı tamamlayacak ve düz çizgiler fikrini koruyacaktır.

Biyo şömine için bir yer seçerken, klasik bir şömineyle aynı kuralların geçerli olduğu akılda tutulmalıdır. Çoğu zaman, odadaki dekoratif kompozisyonun merkezi haline gelir ve iç mekanda açık ve inandırıcı bir şekilde baskın bir konuma sahiptir..

Raflı bir kompozisyonda bir ada biyo-şöminesi, iç mekanınızın alışılmadık bir detayıdır.

Raflı bir kompozisyonda bir ada biyo-şöminesi, iç mekanınızın alışılmadık bir detayıdır.

Bununla birlikte, yerleşik bir eko-şömine, odun yanan bir şömine için erişilemeyen bir işlevi gerçekleştirebilir – bir odayı imar etmek için bir araç olmak, onu işlevsel kümelere dönüştürmek.

Tavsiye! Zeminden tavana kadar camla çevrili bir biyo şömine, ışık, ferahlık ve hacim açısından inanılmaz bir etki yaratırken aynı zamanda büyük bir odayı iki farklı işlevsel bölgeye ayırmaya yardımcı olur..

Uçtan uca biyo-şömine modelleri duvar açıklıklarına kurulur, böylece farklı fonksiyonel (konut) bölgeler arasındaki sınırları işaretler. Dairenin düzeni izin veriyorsa, alanı etkili bir şekilde işlevsel mini bölgelere bölerek üç taraflı bir şömine inşa edebilirsiniz..

Uçtan uca bir biyo-şömine kurarak, aynı anda dairenin bir veya birkaç alanında sade, sıcak bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Uçtan uca bir biyo-şömine kurarak, aynı anda bir değil, aynı anda dairenin birkaç bölgesinde sade, sıcak bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Bölme içerisinde yer alan şömine yapımını kolaylaştırmaktadır. Bu yerleşim, her iki taraftan da canlı ateşin tadını çıkarmayı mümkün kılar.

Bölme içerisinde yer alan şömine yapımını kolaylaştırmaktadır. Bu yerleşim, her iki taraftan da canlı ateşin tadını çıkarmayı mümkün kılar.

İçinde şömineli bir cam küp, tüm dairenin en önemli özelliği olacak.

İçinde şömineli bir cam küp, tüm dairenin en önemli noktası olacak

Doğrudan yerden parlayacak alevler. Cesur insanlar için alışılmadık bir çözüm.

Doğrudan yerden parlayacak alevler. Cesur insanlar için alışılmadık bir çözüm