Bir çocuğun doğum günü için bir oda nasıl dekore edilir

Bir bebeğin doğumu için odayı kendi ellerinizle dekore etmek en iyisidir, çünkü hiçbir hizmet bunu sevgi ve ruhla yapmaz. Yeni doğmuş annenin bebeğiyle eve geldiği gün, tüm aile üyeleri için heyecan verici bir olaydır. Akrabalar gerçek sevgi bağlarıyla birleştiğinde bu olayı görmezden gelemezler..

neden önemli

Hastaneden taburcu olmak her zaman önemli bir olaydır.

Hastaneden taburcu olmak her zaman önemli bir olaydır.

Yeni yapılan baba, genellikle ebeveynlerinin, kayınvalidesinin, kayınpederinin veya diğer akrabalarının desteğiyle etkinlikte özel bir rol alır. Ve büyük şehirlerde ve hatta birçok köyde hizmetleri oda dekoru ve çok sayıda ajans tarafından sunulan bir aile tatili düzenlemek.

Bir tatil yaratmak için dekor

Bir tatil yaratmak için dekor

Tek gereken onlara ödeme yapmak ve tüm organizasyonel sorunlar onların omuzlarına düşüyor. Ancak, yenidoğanın buluşma hazırlıklarını kendiniz yapmak en iyisidir. Sonuçta, her şeyden önce, bu bebeğin kendisinin ve annesinin bir tatilidir. Yakın akraba değilse kim bilir hangi davranış tarzının ve özelliklerinin en uygun olacağını bilir.?

Bebeğinizin cinsiyetine uygun bir takı stili seçin

Bebeğinizin cinsiyetine uygun bir takı stili seçin

İlk bakışta, bir çocuğun doğumu için bir oda dekore etme fikri göz korkutucu görünebilir. Aslında minimum para harcayarak ve yaratıcılıkla azim göstererek kendi ellerinizle unutulmaz bir atmosfer yaratabilirsiniz..

Yaratıcılık iptal edilmedi

Yaratıcılık iptal edilmedi

Nereden başlamalı

Öncelikle, odadaki alanı önceden tahmin ederek dekorasyon temasını seçmelisiniz. Ebeveynlerin bebeğe kendi odalarını ayırma fırsatı varsa, bu harika, çünkü o zaman tüm oda yaratıcı yaratıcılık için bir “sıçrama tahtası”..

Yaratıcılık için bir sıçrama tahtası olarak oda

Yaratıcılık için bir sıçrama tahtası olarak oda

Ne yazık ki, herkesin böyle bir fırsatı yoktur, bu nedenle bazıları kendilerini çocuk için ayrılan odanın sadece bir kısmını dekore etmekle sınırlamak zorundadır. Genellikle bunun için aydınlık, rahat, sıcak bir yer seçilir, bu nedenle tüm ebeveyn odasında değil, yalnızca belirli bir köşede dekor oluşturmanız gerekir..

Küçük kırıntı köşesi

Küçük kırıntı köşesi

Takıların dekorasyonunu hazırlamaya başlamadan önce temizliğe dikkat etmeniz gerekiyor. Hijyeni hesaba katmasanız bile, en güzel çelenkin sarkan bir örümcek ağının yanında çekici görünmesi pek olası değildir. Bu nedenle genel bir temizlik yapılması gerekmektedir..

balonlar

Çocukları içeren herhangi bir etkinlik için belki de en popüler dekorasyon balonlardır. Bu şaşırtıcı değil çünkü bu basit aksesuarın kullanılması aşağıdaki avantajlara sahiptir:

1Sadece renk düzenini değiştirin ve balonlar her türlü etkinliğe uygun olacaktır. Örneğin, önceden bir tasarım bulabilir ve daha sonra bir kızın doğduğundan emin olarak, tasarlanan fikri pembe olarak somutlaştırabilir ve eğer oğul mavi ise; 2Toplar ucuza satın alınabilir. Toptan alımlar için hemen hemen her yerde iyi bir indirim alabilirsiniz; 3 Şişirmek kolaydır. Helyum ile pompalananları alırsanız, hiç uğraşmanıza gerek kalmaz..

Balonlar popüler bir tatil dekorasyonudur

Balonlar popüler bir tatil dekorasyonudur

İyi düşünülmesi gereken tek şey toplardan kompozisyonlar. Bunları yere serebilir, tavana (helyum) yapıştırabilirsiniz, bazıları tam bir yazıt haline getirilebilir. Bebek hastaneden geldikten sonra topların nasıl hızlı bir şekilde çıkarılacağını düşünmek de önemlidir, çünkü patlayabilir ve onu büyük ölçüde korkutabilirler..

Çocukla tanışmak için balonların bileşimi

Çocukla tanışmak için balonların bileşimi

Bazı mağazalarda, bir çocuğun doğumu için odayı dekore etmek için balonlar bulabilirsiniz. Melekler, çocuk yüzleri, ayaklar, bebek arabası ve uygun bir temanın diğer öğeleri şeklinde olabilirler..

Bir şişe balonun orijinal fikri

Bir şişe balonun orijinal fikri

Korniş üzerindeki balonlar harika görünüyor. En sıradan, ucuz topların yardımıyla bütün kompozisyonlar oluşturabilirsiniz. Çiçek yapmak çok kolaydır: aynı renkteki 5-6 balonu küçük bir boyuta şişirin ve çiçeğin ortasından farklı renkte birini seçin..

Bir kompozisyon için basit bir fikir

Bir kompozisyon için basit bir fikir

Bu tür birkaç kompozisyon yapın, bunları bantla yapıştırın veya ipliklerle bağlayın ve aralarına uzun yeşil toplar ekleyin (yapraklar).

Kek

Modern kek yapma fikirleri, 10-20 yıl önce düşündüklerinden çok farklı. Şimdi pasta sadece kremaya batırılmış, güllerle süslenmiş kekler değil. Zanaatkarlar, belirli bir kutlama için özel olarak zamanlanmış şaheserler yaparlar..

Tatlı başyapıtlar

Tatlı başyapıtlar

Dikkate alınması gereken önemli bir nüans, kek yapmanın uzun zaman almasıdır, genellikle en az üç gün, bu yüzden bununla önceden ilgilenmeniz gerekir. Pastayı uygun temanın figürinleriyle süslemek iyi bir fikirdir. Bu, bebek arabasındaki bir bebek, bebek malzemeleri ve diğer süslemeler olabilir..

Temaya uygun sakızlı kek

Temaya uygun sakızlı kek

Fotoğraf kekleri de popülerdir. Bebeğin son aşamalarda olduğu annesini ve çocuk gereçlerinin yanına ekleyebilirsiniz. Dekoru şenlikli mumlarla tamamlayabilirsiniz..

Aile hayatındaki en güzel anlar

Aile hayatındaki en güzel anlar

Özel bir seçenek, ışığı söndürmesi gereken durumlarda pasta kullanılmasıdır. Böyle bir atmosferde, mumlu bir doğum günü pastası özellikle uygun görünecektir..

İyi bir fikir, doğan bebek hakkında bilgiler içeren bir biyografi pastasıdır: ad, soyadı, soyadı, boy, kilo, ebeveynlerin adları ve diğer ilginç bilgiler. Tabii ki, çocuğun kendisi böyle bir pastayı hatırlamayacak, ancak yıllar sonra fotoğrafa bakarak hayran kalacaklar..

İyi fikir pasta biyografisi

İyi fikir pasta biyografisi

Buket

Bir buket hazırlamak kesinlikle bir “erkek” işidir. Elbette davet edilen tüm misafirler, varsa, yine de çiçeklerle gelecekler ama genç babanın görevi onu geçmektir. önceden hazırlanmış bir buket başka. Doğal olarak, bir çocuğun doğumunda odayı bir buketle süslemek daha çok anneye yöneliktir, ancak bebeğin ihtiyaçları da dikkate alınmalıdır..

Tüm beklentileri aşacak bir buket

Tüm beklentileri aşacak bir buket

Doğal çiçekler dekor için her zaman iyi bir fikir olmayacaktır. Zayıflamış bir çocuğun vücudu çiçek kokusunu algılamayabilir ve hatta alerjik reaksiyona neden olabilir. Bu nedenle, taze çiçekler verirseniz, hemen başka bir odada vazolu bir yer hazırlamanız ve daha sonra yeniden düzenlenebilecekleri bir yer hazırlamanız gerekir..

Vazolu bir buket için bir yer bulun

Vazolu bir buket için bir yer bulun

Bebeğe zarar vermeyecek ama aynı zamanda estetik ve güzel görünecek bu tür buketlerle bir odayı dekore etmek için birçok seçenek var. Daha önceki yapay çiçek buketleri yalnızca cenaze olarak kabul edildiyse, modern dekor fikirleri onları bir çocuğun doğumu gibi bir olaya bile uyarlamayı mümkün kılar..

Doğal çiçeklerden yapılmış orijinal oyuncak

Doğal çiçeklerden yapılmış orijinal oyuncak

Çiçek yapmak için kullanılabilir oluklu kağıt farklı, parlak tonlar. Sıradan buketlere, kağıda sarılmış veya sepete yerleştirilebilirler. Bir buket yumuşak oyuncak vermek de modaya uygun bir fikirdir. Bu tür oda dekorasyonunun şüphesiz avantajı, özgünlük ve pratikliktir..

Çocuğa zarar vermeden bir buket seçin

Çocuğa zarar vermeden bir buket seçin

Birkaç ay boyunca buket orijinal haliyle duracak ve daha sonra yavaş yavaş “yedek parçalara” ayrılacak, büyüyen çocuğun hazır oyuncakları olacak. Yumuşak oyuncak buketlerinin bu kadar pratikliği, yüksek maliyetlerini haklı çıkarır..

Birkaç buket hazırlayabilir ve onları tam bir çocuk masası yapabilirsiniz. Daha sonra başka bir odaya aktarılacak taze çiçekler ve uzun süre dayanacak bir buket yumuşak oyuncak olabilir..

Konuklar bile göz ardı edilmeyecek

Konuklar bile göz ardı edilmeyecek

Ayrıca misafirlerinizi memnun edecek şeker buketleri ile oda dekorunu tamamlayabilirsiniz. Bebeğin annesinin tatlı yemesinin pek mümkün olmadığı düşünülürse, onun için bir seçenek daha hazırlanabilir – bir buket meyve.

Afiş

Şenlikli bir poster çizme fikri, hemen hemen her kutlama için uygun görünüyor. Bir bebek doğduğunda bir odayı dekore etmeye gelince, bunu yapmanın birçok yolu vardır. İşte bunlardan sadece birkaçı:

Fotoğraf ile

Hamilelikte çekilmiş fotoğrafları, ultrason sonuçları, hastaneden mutlu kareler ve diğer aile fotoğraflarını içine yerleştirerek tam bir fotoğraf koleksiyonu yapabilirsiniz..

Bir fotoğrafı yapıştırın ve harika bir dekor elde edin

Bir fotoğrafı yapıştırın ve havalı bir dekor elde edin

Dileklerle

Tüm sevdiklerinizden dilek toplayabilir ve poster tasarla aşağıdaki gibi: ifadesinin yanına bir kişinin fotoğrafını ekleyin. Bunu sadece akrabalarınıza değil, aile arkadaşlarınıza da sorabilirsiniz..

Akrabaların dileklerini yazmak için poster

Akrabaların dileklerini yazmak için poster

tırnak işaretleri ile

İnternette bir çocuğun doğumu gibi bir olaya uygun birçok komik alıntı var. Bir yazıcıda basılabilir veya çok renkli işaretleyicilerle yazılabilirler..

Fantezini aç, daha sonra hatırlanacak bir şey olacak

Fantezini aç, daha sonra hatırlayacağın bir şey olacak

Birkaç poster olabilir, sadece yenidoğanın odasını veya köşesini değil, aynı zamanda tüm daireyi veya evi de dekore edebilirler. Bu, özel, rahat bir festival atmosferi yaratmaya yardımcı olacaktır..

Daha fazla fikir

Bir çocuğun doğumu için bir odayı dekore etmek için fikirler:

çelenk

Biraz çelenk münhasıran Yeni Yıl tatilleri ile ilişkili. Ama bu boşuna, çünkü onları sadece ağaca asamazsınız. Kendiniz yapabilir veya iç mekan fikrine mükemmel şekilde uyan pembe veya mavi tonlarda çelenk satın alabilirsiniz..

Çocuğunuzun odasını çelenklerle süsleyin

Çocuğunuzun odasını çelenklerle süsleyin

İsim

Bebeğin adını köpükten kesebilirsiniz – bu, birçokları için en uygun fiyatlı ve ekonomik yoldur. Harfleri örneğin toplarla birlikte yere koyabilirsiniz. Ayrıca, bebeğin adı başka bir şekilde yapılabilir – harfleri tahtadan kesin, onları kağıttan aplike şeklinde yapın veya basitçe balonlardan çıkarın..

Tüm duvara bebeğinizin adını yazın

Tüm duvara bebeğinizin adını yazın

Misafirler için hediyelik eşyalar

Tüm akraba ve arkadaşlarınız için özel hediyelik eşyalar koyabileceğiniz özel küçük vazolar hazırlayabilirsiniz. Herhangi bir şey olabilir: mıknatıslar, biblolar, vb. Ana şey, üzerlerine akılda kalıcı kelimeler eklemek veya yazmaktır. Örneğin, “(çocuğun adı) doğumunun sevincini bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz” ifadesi olabilir..

Tatlı bir hatıra bile konukları kayıtsız bırakmayacak.

Tatlı bir hatıra bile konukları kayıtsız bırakmayacak.

Çocuk oyuncakları

Evin veya dairenin her yerine farklı boyutlarda yumuşak oyuncaklar yerleştirebilirsiniz – bu, şimdi burada yeni bir aile üyesi için ayarlanan farklı siparişlerin hüküm sürdüğü gerçeğinin bir sembolü olacaktır..

Bir ruh hali yaratmak için yumuşak oyuncaklar

Bir ruh hali yaratmak için yumuşak oyuncaklar

Kağıt ponponlar

Bundan daha lüks bir oda dekorasyonu düşünemezsiniz. kullanmak daha iyi farklı renklerde büyük ponponlar. Oluklu kağıttan kendiniz yapabilirsiniz veya özellikle pahalı olmadıkları için hazır olanları satın alabilirsiniz. Her yere ponpon takabilirsiniz: bir avizeye, kornişe, perdelere, tavana.

Tatilin özelliklerinden biri olarak kağıt ponponlar

Tatilin özelliklerinden biri olarak kağıt ponponlar

Salon veya mutfak dekorasyonu

Etkinliğe akrabalar ve arkadaşlar davet edilirse, evin veya dairenin her köşesinin size içinde bir şenlik havası olduğunu hatırlattığından emin olmalısınız. Bazı mutlu babalar, hayatlarında uzun zamandır bekledikleri değişimden o kadar etkilenirler ki, tüm avluyu veya girişi dekore etmeye karar verirler ve bu sevinci çevrelerindeki insanlarla paylaşırlar..

Girişi etkinliğin temasıyla dekore edin

Girişi etkinliğin temasıyla dekore edin

Odaları dekore etmek için yeni perdeler satın alınabilir. Çiçekler veya başka bir şenlikli baskı ile cesur bir seçenek seçin. Küçük bir aile ziyafeti planlanıyorsa, atmosfer de uygun olmalıdır..

Perdeler bile olaya karşı tutumu değiştirecek.

Perdeler bile olaya karşı tutumu değiştirecek.

Mükemmel bir seçenek, masa örtülerini ve masaları süslemek olacaktır. Bir kız doğarsa, her şey pembe yapılabilir. Ayrıca “kız gibi” öğeleri de kullanabilirsiniz – yaylar, boncuklar vb. Bir erkek çocuk doğduysa, erkek renk şemasını seçerken – mavi, mavi, yeşil – görüntüleri ile uçakları, arabaları veya öğeleri düzenleyebilirsiniz..

Tatile uygun masa örtüsü

Tatile uygun masa örtüsü

Banal, günlük eşyalar bile dönüştürülebilir ve onlara şenlikli bir görünüm kazandırılabilir. Televizyona bir bebek getiren bir leylek heykelciği, masanın üzerine bebek yüzlü peçeteler, buzdolabına ilgili temalı mıknatıslar koyabilirsiniz..

Daire genelinde rakamlar

Daire genelinde rakamlar

Bu nedenle, bir çocuğun doğumu için bir odayı dekore etmek, gücün içinde bir faaliyettir. Asıl şey şu:

  • her şeyi önceden düşünün;
  • bir oda ve tema seçin;
  • mevcut dekor seçeneklerini seçin;
  • tüm akrabaları ve arkadaşları dahil edin;
  • hayal gücünün uçuşunu durdurma ve yaratıcı ol.

Hayal gücünün uçuşu ve yaratıcılığınız

Hayal gücünün uçuşu ve yaratıcılığınız

VİDEO: Bir çocuğun doğumu için oda dekorasyonu