Bir çocuğun doğum gününde bir oda, daire veya ev nasıl güzelce dekore edilir

Bir çocuğun doğumu ve hastaneden taburcu edilmesi tüm aile için bir tatildir. Bir çocuğun doğumu için bir dairenin veya evin nasıl dekore edileceği, size en yakın olanlar için hoş bir endişe kaynağıdır. Baba, çocuklar, büyükanne ve büyükbaba, eve yalnız dönmediği için bağımsız olarak anne için bir sürpriz yapabilir. Yeni bir aile üyesinin bu günü hatırlaması pek olası değildir, ancak gelecekte, kendisinden nasıl beklendiğini ve tüm ailenin onu nasıl karşıladığını belirtmekten memnuniyet duyacaktır. Daha fazla ayrıntı makalenin devamında.

Bu makalenin içeriği:

Bir daire hazırlamanın ana aşamaları

Uzmanların veya özel firmaların katılımı olmadan, anne ve karısının eve dönüşü için odaları bağımsız olarak hazırlamak, dekore etmek ve dekore etmek mümkündür. Zamandan ve paradan tasarruf etmenize yardımcı olacak bazı yararlı ipuçları.

Bebekle ilk görüşmeye hazırlık

Bebekle ilk görüşmeye hazırlık

Kural olarak, bir çocuğun doğumu için, birçok aile dairede küçük onarımlar yapar, çocuk odasını hazırlar, donatır, yeni, gerekli olanlarla donatır. mobilya, çocuğun cinsiyetine göre tekstil ve dekor planlaması.

Kendi ellerinizle deşarj için orijinal, parlak, muhteşem, unutulmaz oda dekorasyonu

Kendi elinizle deşarj için orijinal, parlak, muhteşem, unutulmaz oda dekorasyonu

Dikkat edilmesi gereken ana şey:

1Kreşte onarım yapmaya karar verirseniz, çocuğun her zaman olmayacağını unutmayın. yeni doğanlar, ve birkaç yıl içinde odayı daha işlevsel hale getirmeniz gerekecek.. Fidanlıkta onarım yapmaya karar verirseniz, işlevselliğine dikkat edin.

Fidanlıkta onarım yapmaya karar verirseniz, işlevselliğine dikkat edin.

2 Seçmek daha iyi duvar kağıdı boyama için – böylece, minimum maliyetle, hızlı ve bebeğe zarar vermeden odayı tazeleyebilirsiniz. 3 Fidanlığın duvarlarından biri yumuşak renklerde su bazlı boyalarla boyanabilir, bir manzara, tekneli bir resim veya gökyüzünde süzülen kuşlar olabilir. Seçim sadece ebeveynlerin isteklerine bağlıdır. Bir çocuk odası için boyama için duvar kağıdı seçmek daha iyidir

Bir çocuk odası için boyama için duvar kağıdı seçmek daha iyidir

4Işık perdeleri daha kalın perdelerle birleştirilmelidir. perdeler – Özellikle güneşli günlerde bebeğin loş ışıkta uykuya dalması daha kolay olacaktır. 5 Renkler ve gölgeler yumuşak olmalı, parlak veya rahatsız edici olmamalıdır. 6Dekorasyonları ve dekor detaylarını olabildiğince güvenli seçin ve plastik kokmayın. Renkler ve gölgeler nazik olmalı

Renkler ve gölgeler nazik olmalı

7Evinizin içine birkaç olumlu duygusal not ekleyin, örneğin:, resimler aileye yakın ve hoş duvarlarda. 8Bebek odasının her zaman temiz ve hafif olması gerektiğinden, kolay ve çabuk yıkanabilen, yıkanabilen malzemeleri seçin.. Odanın iç kısmına duvarlara bazı fotoğraflar veya resimler ekleyin

Odanın iç kısmına duvarlara bazı fotoğraflar veya resimler ekleyin

Unutulmamalıdır ki birçok dekor detayı evde sağlıklı bir atmosfer için pek kullanışlı değildir ve bu nedenle toplar, çiçekler, plastik çelenkler, kelimenin tam anlamıyla bir akşam içinde kullanmak daha iyidir..

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Çocuğunuzun doğum günü odasını kendi ellerinizle nasıl dekore edebilirsiniz? (180+ Fotoğraf Fikirleri) Yaşın ihtiyaçlarına göre tasarlıyoruz

Dekorasyon odaları için renk çözümleri

Çocuğun cinsiyetine bağlı olarak kreşte pembe veya mavi seçebilirsiniz. Ve bir dairenin veya evin genel arka planı kesinlikle her tonda dekore edilebilir..

Yatıştırıcı renkler için durun:

  • bej;
  • şeftali;
  • açık pembe;
  • nazikçe yeşil.

Evin önündeki alanı dekore edin

Evin önündeki alanı dekore edin

Dikkat çekecek bazı parlak noktalar yapabilir ve onları küçük gruplara yerleştirebilirsiniz. Renkli oluklu ponponlar kağıt, çok renkli kar taneleri ve bayraklar, özellikle daha büyük çocukların elleriyle yapılırsa, anneye yalnızca olumlu duygular getirecektir..

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Erkek çocuk odasında duvar kağıdı (+200 Fotoğraf): Çocuğa kendini ifade etme fırsatı veriyoruz

oturma odası dekorasyonu

Yeni ellerden yorulan bebekten sonra ailenin toplanacağı, kreşte uyuyakalacağı ve annenin daha büyük çocuklar, ebeveynler ve koca ile sohbet edebileceği bir odadır..

Sadece çocuk odasını değil, oturma odasını da şenlikli bir şekilde dekore edin

Sadece çocuk odasını değil, oturma odasını da şenlikli bir şekilde dekore edin

Ayrıca şenlikli bir şekilde dekore edilmelidir.. Bunu yapmak için şunları kullanabilirsiniz:

  • En sıcak aile fotoğraflarının olduğu bayraklar eklemek için yanıp sönen tek renkli ışıklarla çelenk.
  • Tavandan süzülen balonların iplerine, “Eve hoş geldiniz”, “Yaşasın, ikmalimiz var” gibi farklı nitelikteki çeşitli imzalara sahip küçük kartlar asabilirsiniz..
  • Bir duvar, yeni aile üyesinin en üstte olacağı kendi kendine yapılan bir soy ağacı ile dekore edilebilir. Çocuklar, aile üyelerinin basılı fotoğraflarını kullanarak bu tür el sanatları yapmaktan mutluluk duyarlar..
  • Günümüzde, daha sonra çocuk odasında duvara yerleştirilebilecek veya oturma odasına bırakılabilecek ahşap harfleri veya hatta tam kelimeleri kolayca satın alabilirsiniz. Örneğin, “Aile” gibi bir kelimeye, 6’dan birbirine yapıştırılmış birkaç ortak fotoğraf veya küp asabilirsiniz. fotoğraflar. Gelecekte, yenidoğanın fotoğrafı da ayrı bir küp haline gelecek..

Duvarı aile fotoğraflarıyla süslemek harika bir fikir.

Duvarı aile fotoğraflarıyla süslemek harika bir fikir.

Daire küçükse, toplar bir duvar çelengi, pencerenin yanında bir kemer şeklinde dekore edilmeli ve duvara asılmalıdır. Veya helyumlu balonları tercih edin – tavandan sarkan, ayaklarınızın altına girmeyecekler.

Helyum balonları - tavandan sarkmak engel olmayacak

Helyum balonları – tavandan sarkmak engel olmayacak

Tüm ailenizin şimdi, taburcu olurken, bir yıl, beş ve on yıl sonra fotoğraf çekebileceği bir yer seçin. Mobilyasız bir yer seçip, uzun yıllar saklamayı planladığınız bir tabloyu ya da bir fotoğrafı duvara bırakırsanız, burası için bir referans olabilir. Aynı yerde ve aynı pozda uzun süreli fotoğraflar harika bir albüm oluşturmanıza yardımcı olacaktır..

masa dekorasyonu

Anne ve bebek için şenlikli masanın faydalı olması pek olası değildir, ancak anne kesinlikle ailesiyle birlikte tatili takdir edecektir. Özellikle evde daha büyük çocuklar varsa lezzetli ikramlar güzelce servis edilmelidir..

Annem kesinlikle ailesiyle birlikte tatili takdir edecek

Annem kesinlikle ailesiyle birlikte tatili takdir edecek

Masayı ilginç ve sıra dışı yemeklerle dekore etmek tüm aile tarafından hatırlanacak. Biberon benzeri bardaklarda meyveli milkshake servis etmek, mizah anlayışınızı kutlayacak.

Beyaz masa örtüleri herhangi bir tema için dekore etmek mümkündür ve anne, çocukların onu küçük çizimlerle boyamasına aldırmaz: meme uçları, çıngıraklar, ayılar ve diğer çocuk resimleri. Masa örtüsü bebek bezi veya bebek yorganı gibi görünebilir..

Güzel peçete, içecekler için tabaklar ve bardaklar da çok fazla estetik zevk getirecektir. Şarap bardaklarında ve meyve suyu bardaklarında pembe veya mavi kravat fiyonkları, meme ucu şeklindeki kokteyl tüpleri birçok misafiri güldürecek veya güldürecek.

Güzel peçeteler, tabaklar ve içecekler için bardaklar da çok fazla estetik zevk getirecek.

Güzel peçeteler, tabaklar ve içecekler için bardaklar da çok fazla estetik zevk getirecek.

İki kek olabilir. Biri gerçek, ama ilkinden sonra çıkarmalısın ki bu komik. Çoğu zaman, bebek ve anne için çeşitli hediyeler kurdelelerle bağlanır ve birkaç katman halinde oluşturulur.. Balonları, her balonun bebeğin adında bir harf olduğu masanın üzerine yerleştirmek kolaydır..

İki kek olabilir: gerçek ve bebek için hediyelerden yapılmış.

İki kek olabilir: gerçek ve bebek için hediyelerden yapılmış.

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Erkek ve kız çocukları için çocuk odası için Modern Perdeler: Güzel yenilikler (175+ Fotoğraf)

Ebeveyn yatak odası dekorasyonu

Çoğu zaman, bu an genç bir baba tarafından ele alınır. Eşinizi memnun etme, sevginizi ve ilginizi gösterme arzusu bazen tamamen gereksiz ve uygunsuz tasarımlar oluşturur..

Tüm konuklar dağıldığında, bebek uykuya dalacak ve yalnız kalma zamanı gelecek, karısına daha önce gözlerinden gizlenmiş bir buket veya hediye vermek ve yatağa çiçek yaprakları dağıtmamak daha iyidir – o kendisi temizlemek zorunda kalacak.

Yatak odanızı dekore etme arzunuzu kısıtlayın.

Klasik tarzda yatak dekorasyonu

Daha büyük çocuklar veya bir kocanın arkadaşlarıyla yaptığı bir poster veya balonlu ve ponponlu bir çelenk yerleştirilebilir. yatak odası.

Annem yatak odasına gitmeye hazır olduğunda, koca bir film projektörü kullanarak duvarlardan birine bir ev sinema sistemi kurabilir veya sadece TV’yi kullanarak bir video oynatabilir. Ev haber filmlerinin veya fotoğrafların birden fazla parçasından birleştirilebilir..

Odaya yerleştirilmiş çiçekler, çerçevelere yerleştirilmiş veya duvarda bir kolaj şeklinde birleştirilmiş fotoğraflar da anneyi memnun edecek..

Karınıza daha önce gözlerinden gizlenmiş bir buket veya hediye sunun

Karınıza bir buket veya hediye verin

Odayı dağıtmayın, yatak odasını daha parlak bir şekilde dekore etme dürtüsüne kapılmayın ve mümkün olduğunca çok dekor detayını odaya sığdırın. Bu mücevherleri çıkarması gereken kişinin büyük olasılıkla anne olduğunu unutmayın..

Bir çocuğun doğumu için bir kreş kaydı

Fidanlık her şeyden önce hafif ve temiz kalmalıdır ve şimdi herkes onu birkaç yıl boyunca kreşte kalacak, yıkanması, yıkanması veya değiştirilmesi kolay olacak güvenli ve güzel dekoratif öğelerle dekore etme fırsatına sahiptir. yer

Bu olabilir:

1Sert bir yapıya sahip parlak örgü kumaşlardan yapılmış kumaş ponponlar. Bunu yapmak için, onları dar kısa şeritler halinde kesmeniz ve ortada birbirine bağlamanız gerekir.. Tüm dekor elemanlarının yıkanması, yıkanması veya yerlerinin değiştirilmesi kolay olmalıdır.

Tüm dekor elemanlarının yıkanması, yıkanması veya yerlerinin değiştirilmesi kolay olmalıdır.

2Tekstil renkli bayraklar çelenk. Patchwork tekniği ile bir araya getirilerek kolayca yıkanır, kurutulur ve ütülenir. Dolgu kullanarak düz ve kabarık olabilirler.. Çelenkler için çok renkli bayrakların yıkanması, kurutulması ve ütülenmesi kolaydır

Çelenkler için çok renkli bayraklar kolayca yıkanır, kurutulur ve ütülenir

3Boyutlu harfler – yastıklar. Bu harfler için doğal malzemeler seçin. Güzel olmasının yanı sıra, bu tür harfler farklı odalara aktarılabildiğinden, bebeği bir beşikte veya beşikte rahatça oturtmak için kullanılan çok uygundur. seks. 4 Yatağın üzerine oyuncaklarla dolu küçük bir atlıkarınca yerleştirin, dönmesine gerek yoktur, yenidoğanın ilk günlerde nesnelere odaklanması zordur. Beşiğin üzerine oyuncakları olan küçük bir atlıkarınca yerleştirin

Beşiğin üzerine oyuncakları olan küçük bir atlıkarınca yerleştirin

5Bebeğin yaşayacağı yatak odası için aydınlatma çözümü, onun konforuna daha iyi uyarlanmıştır, ışığı ay veya meyve şeklinde saçan bir gece lambası, tüm odanın tasarımına kolayca uyum sağlar ve herhangi bir odaya sığar. 6Duvarlardan biri poster olarak tasarlanabilir. Bir ultrason fotoğrafından başlayarak bir bebeğin fotoğrafını ve bir yıla kadar bir bebeğin aylık fotoğraflarını sabitleyebileceğiniz. Nasıl değiştiğini, büyüdüğünü ve giderek daha aktif hale geldiğini fark etmek herkes için ilginç olacak. 1 yaşındaki ilk doğum günü için bu duvar, bebekli bir fotoğraf için harika bir arka plan olacak.. Dekorun farklı renklerin yumuşak tonlarında olmasına izin verin

Dekorun farklı renklerin yumuşak tonlarında olmasına izin verin

7 Balonların üzerine ışıklı, file kanatlı, hafif file kumaştan kelebekli, oda açık renklerde ise kar taneli küçük beyaz melek figürleri asabilirsiniz..

Odayı aşırı yüklememelisiniz, bir tatil için bile aynı stil ve renk şemasında zevkli bir şekilde dekore edilebilir. Oda beyaz tonda tasarlanmışsa, dekorun farklı renklerin yumuşak tonlarında olmasına izin verin..

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Çocuk odası ne olmalıdır (310+ Fotoğraf): Duvar kağıdı, zemin, tavan, beşik seçimi

Bir çocuğun doğumu için mücevher

Ebeveynler ilk günden itibaren çocuğun cinsiyetine odaklanır ve bu durum bebek arabasının, yatak örtülerinin, kıyafetlerin ve oyuncakların rengine de yansır. Çocuğun doğumu için odayı aynı şekilde dekore edin, çocuğun cinsiyetinin net olması için belirli bir renk şemasına değer..

Çocuğun doğumu için odayı, çocuğun cinsiyeti netleşecek şekilde dekore edin.

Çocuğun doğumu için odayı, çocuğun cinsiyeti netleşecek şekilde dekore edin.

Küçük bir oğul için, ayrı bir çocuk odası ise, odayı çocuksu bir temada tutmak daha iyidir.. Bir veya başka bir konunun seçimi, gelecekte bebeği hayatı boyunca ilgilendirebilir, bu nedenle, yeni bir iç mekan veya ortam seçerken, gelecekteki tercihlerini ve ilgi alanlarını bununla şekillendirebileceğinizi unutmayın..

Bazı ebeveynler ilk günden itibaren yatağı araba, gemi hatta uzay gemisi konsolu şeklinde, tüm odayı ise uzay temasıyla tasarlarlar. 6 yaşında bir çocuk sizden teleskop isterse şaşırmayın..

Hastaneden taburcu olmak için geçici bir dekorasyonda durabilirsiniz, oda açık tonlarda olsa bile kısa sürede toplar, kurdeleler, bayraklar ve çocuk oyuncakları ile dekor yapılabilir.. Ancak tematik bir oda oluşturmak, öncelikle baba için hala çok daha ilginç..

Tematik olarak dekore edilmiş çok ilginç çocuklar

Tematik olarak dekore edilmiş çok ilginç çocuklar

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Yumuşak kanepeli bir çocuk odası tasarımı: Nasıl ve Nereye koymak daha iyidir?

Bir kızın doğumu için takı

Bir kız için bir çocuk odası, sadece pembe değil, tamamen farklı olabilir ve hatmi bulut perdelerinde boğulabilir.. Yumuşak yeşil, sarı, açık mavi veya birleşik gökkuşağı renkleri seçmek oldukça mantıklı olsa da, ebeveynler kızın odası için pembe tonları seçerler..

Pembeye razı olmak gerekli değildir, renk şeftaliden parlak turuncuya kadar olabilir.

Pembeye razı olmak gerekli değildir, renk şeftaliden parlak turuncuya kadar olabilir.

Duvarlardan biri boyanabilir ve bir kale ile bir manzara veya yumuşak pastel renklerde denizyıldızı ve denizatı ile deniz yatağının yumuşak turkuaz tonu olabilir..

İç mekanda duvar resimleri kullanın

İç mekanda duvar resimleri kullanın

Hastaneden taburcu olmak için bir kız odasını dekore etmek, daha önce orada değilse, bir duvar panosu oluşturmakla sınırlı olabilir. Annem böyle bir hediye ile mutlu olacak. Hassas çizgiler, doğal renkler ve narin tonlar göze hoş gelecek.

Ana perde üzerinde birbirinden hafif bir girinti ile şeritler takılarak çok renkli perdeler yapılabilir..

Yatağın üzerinde yemyeşil bir tekstil fiyonklu gölgelik sadece rahatlık sağlamakla kalmaz ve odayı bir prensesin odası gibi gösterir, aynı zamanda anneyi işlevsellikle memnun eder – kanopiyi açarken, çok parlak gündüz güneşinden endişelenmenize gerek yok bebeği uyandıracak.

Oda başlangıçta bir kız için ayarlanmışsa, renk şeftaliden parlak turuncuya kadar herhangi bir şey olabilir, ancak açık, yumuşak ve pastel renklerde kalmak daha iyidir. Size sıkıcı geliyorsa, birkaç parlak bölge ekleyin: tablolar, parlak renklerde küçük dokulu DIY el sanatları, doğal temalı perdeler.

Doğum günü için bir odayı dekore etmek için en iyi 7 fikir

1Renkli top-ponponlar Kağıt toplar

Kağıt toplar

2Çarpıcı kağıt güller Kağıttan çiçek

Kağıttan çiçek

3 Enfes çelenk Bayraklar ve fotoğraflar

Bayraklar ve fotoğraflar

4Kağıt dönen şemsiyeler Kağıt şemsiyeler

Kağıt şemsiyeler

5 hacimsel yıldız Aydınlık süslemeler

Aydınlık süslemeler

6 Sevimli Fotoğraf Çerçevesi Kağıt Fotoğraf Çerçeveleri

Kağıt Fotoğraf Çerçeveleri

7Balonlar odadaki toplar

odadaki toplar

VİDEO: Daireyi hızlı ve güzel bir şekilde dekore ediyoruz