Ahşaptan yapılmış çocuklar için kendin yap ev: Güvenilir ve güzel bir ev nasıl yapılır? Yazlık evler için 185+ (Fotoğraf) Proje

Çocuğun oynayacak yeri yoksa ve kırda canı sıkılırsa, sorun ahşaptan yapılmış bir çocuk evi ile çözülebilir. Çocuklar yetişkinlerden çok daha az talepkardır. En basit ev bile – tahta çıtalardan yapılmış, kumaşla kaplı bir kulübeden fazlası değil – onlar için oynamak için en harika yer olabilir. Daha karmaşık yapılar hakkında ne söyleyebiliriz – harika orman kulübelerine benzer, yerleşik bir kaydıraklı veya hatta bir korsan fırkateynini taklit eden bir ağaçta bulunur. Daha fazla ayrıntı makalenin devamında.

Bu makalenin içeriği:

Neden ahşap: artıları ve eksileri

Tabii ki, bir çocuk için bir ev yapmak için plastikten gerçek tuğlalara kadar çeşitli malzemeler kullanabilirsiniz. Ama var Odun Bazıları diğer malzemelerden yoksun olan bir dizi özel avantaj vardır.. Bilişim Teknoloji:

 • Plastik. Ağacın işlenmesi kolaydır. Kendinize böyle bir görev verirseniz, herhangi bir şekil verilebilir. Bir keski veya yapboz kullanabilir, en tuhaf anahatların tahtalarını kesebilir, kapı yerine karmaşık bir kemer yapabilir veya diğer unsurları somutlaştırabilirsiniz – sadece bir fantezi varsa.
 • güzellik. Ağacın güzel olduğu gerçeğiyle tartışmak zor. Bu geleneksel bir malzemedir, hoş bir renge sahiptir, onunla çalışmak kolaydır, onunla çalışmak bir zevktir..
 • Güvenilirlik. Uygun bir cins seçerseniz, ev on yıldan fazla dayanır, çürümez, çatlamaz veya parazitlerden zarar görmez. Tabii ki, en istikrarlı ırklardan herhangi birinin işlenmesi gerekecek ve her yıl yapılması gerekecek. Ama sonra ev hiçbir şeyden korkmayacak.

Çocukların oynaması için harika bir yer

Çocukların oynaması için harika bir yer

Ek olarak, bir ağaç, bazı fikirlerin uygulanması için en uygun olanıdır.. Örneğin, plastikten muhteşem bir kulübe ve uzaylı bir gemi yapmak garip olurdu. tuğla ve hiç toplamayın. Ayrıca bir yazlık eviniz varsa ve komşularla bağlantınız varsa uygun fiyata ağaç bulabilirsiniz..

Dezavantajları da var:
 • bakım ihtiyacı. Her yıl evin yeniden boyanması veya verniklenmesi gerekecek, böylece ona bir şey olmayacak..
 • Dikkatli işleme ihtiyacı. Çocuğun elini parçalama şansı olmaması için, tüm tahtaları dikkatlice kontrol etmeniz, gerekirse öğütmeniz gerekir..

Bir ev için bir ağaç kullanmak en iyisidir.

Bir ev için bir ağaç kullanmak en iyisidir.

Bakım yapılmayan bir ağaç hızla çürür veya kurur. Ama her baharda işlemeye hazırsanız uzun süre hizmet edecektir..

Bu süreyi daha da artırmak için inşaatta en yaygın kayalardan birinden bir ev yapabilirsiniz:

 • Çam. Kozalaklı ağaçlar arasında seçebileceğiniz en iyisi budur. Hassas bir altın rengi ve hafif reçineli bir kokusu vardır. İlk yıllarda ahşabın yüksek reçine içeriğinden dolayı çürümediği için işlenmesine gerek kalmayacaktır. Çocuğun solunum organlarının durumu üzerinde olumlu bir etkisi olabilir.
 • Meşe veya kayın. Tanenler nedeniyle nemi iyi emmeyen ve bu nedenle dış ortama iyi direnen koyu, asil bir gölgenin ahşabı. Esnek, işlenebilir – büzülme sırasında doğru şekilde bükülürse herhangi bir şekilde şekillendirilebilir.

Kendi ellerinizle inşa etmek kolay

Kendi ellerinizle inşa etmek kolay

Bir elma ağacı da kullanabilirsiniz, ancak önce ahşabının tamamen kuru olduğundan emin olmanız gerekir – kururken çatlar, şekil değiştirir. Tamamen kuruyana kadar işlemenin bir anlamı yoktur..

Standartları karşılamayan bir ev için odun satın almamalısınız – güvenli değildir ve görünümünü de büyük ölçüde etkiler..

Şunları içeren panoları almanıza gerek yoktur:
 • çatlaklar – bu, fazla kurudukları, daha hızlı çatladıkları anlamına gelir;
 • yeşil noktalar – bu küf veya çürüktür, bu da levhaların hızla başarısız olacağı anlamına gelir;
 • çıkıntılı düğümler – çirkin ve çocuk oyun sırasında anlayabilir;
 • reçine dolu boşluklar – dışarı pompalanması gerekecek, aksi takdirde tahta kırılgan olacaktır.

Her yıl evin boyanması veya verniklenmesi gerekiyor.

Her yıl evin boyanması veya verniklenmesi gerekiyor.

İdeal olarak, ağaç, gölgeler olmadan, büyük düğümler olmadan, küçük kusurlar olmadan tek tip bir renkte olmalıdır. Sonra korkusuzca bir ev için kullanılabilir..

Ahşaptan yapılmış evler nelerdir?

Çocuk evleri birbirinden çok farklı olabilir – aynı anda birkaç farklı kategori ayırt edilebilir..

Malzemenin işlenmesi kolaydır

Malzemenin işlenmesi kolaydır

İlki – kat sayısına göre:
 • Tek katmanlı. Böyle bir yapı yapmak daha kolaydır, çünkü sütunların ikinci kademeye dayanıp dayanmayacağını, çocuğun üzerinde olmasının tehlikeli olup olmayacağını hesaplamanıza gerek yoktur. Ama genellikle daha az etkileyici görünüyorlar, onlara bir slayt ekleyemezsiniz, çocukların lazanyaya olan sonsuz sevgisini tatmin edemezsiniz. Ancak tasarıma doğru yaklaşırsanız sonuç yine de dikkat çekici olabilir..
 • Ranza. Bu tür evler daha ilginç görünüyor, ayrıca çocukların aşağı inebileceği bir kaydırak, merdiven veya hatta bir ip takabilirsiniz. Doğruluk, doğruluk gerektirirler – hesaplamazsanız, sütunlar basitçe durmayacak, ikinci katman çökecek ve şu anda üzerinde kimse olmayacaksa iyi olur.

sundurma seçeneği

sundurma seçeneği

Elbette yaratıcı olabilir ve çocuklar için üç katlı bir ev inşa edebilirsiniz, ancak genellikle böyle bir fikri reddederler – malzeme, işçilik açısından pahalıdır ve hesaplanması daha zordur..

İkincisi tasarım gereğidir:
 • Açık. Aslında bunlar, çocukların yaz aylarında iç mekanlardaki sıcaktan çok fazla zarar görecekleri güney bölgeleriyle ilgili küçük çardaklardır. Ya bir kulübe şeklinde ya da destekleyen sütunlar şeklinde yapılırlar. çatı, ve kendileri ahşap bir kafes ile birbirine bağlanır. Sonuç olarak, bir barınak var, ancak rahat ve havalı. Ve mahremiyet istiyorsanız, çocuğunuz her zaman direklerin arasına kumaş asabilir..
 • yarı açık. Bu tür evlerin bir veya iki duvarı vardır ve geri kalanı – kafesli direkler, olduğu gibi çardak. Bir yandan çok havasız değiller, diğer yandan çocuk giderse yağmurdan zarar görmez ve güneşten saklanması onun için daha uygundur..
 • Kapalı. iki tane yaparsan pencere ve onları açık tutun, içeride sıcakta olmak bile mümkün olacak – özellikle evi ağaçların altına, gölgeye yerleştirirseniz. Çoğu yapının ait olduğu bu çeşitliliktir – belirli bir tarzda kaleler, kulübeler, gemiler, evler..

Yaratıcı şekil ürünü

Yaratıcı şekil ürünü

Üçüncü – yerleşime göre:
 • Açık havada. Özel bir avluda evde veya kulübe, Böylece çocuk dışarıda daha fazla zaman geçirebilir – bu sağlıklı.
 • İçeri. Genellikle apartman, yazlığı veya müstakil evi olmayanlar. Böyle bir ev iki katmanlı olamaz, temel atmayı gerektirmez, ancak mükemmel bir oyun alanı olabilir..

Açık versiyon, bir çardak gibi

Açık versiyon, bir çardak gibi

Dördüncü – hareketlilik hakkında:
 • Mobil. İstenildiği takdirde montajı yapılıp başka bir yere aktarılabilen yapılardır. Bunlar genellikle plastik evleri içerir, ancak ahşap çıtalar üzerindeki kulübeler de kolayca yeniden düzenlenebilir..
 • Sabit. Birkaç yıl boyunca tek bir yerde dururlar – ahşap yapıların çoğu özellikle onlara atıfta bulunur..

yapımı oldukça kolay

yapımı oldukça kolay

Yapacağınız evin ne olacağı tamamen sizin hayal gücünüze ve çocuğun zevkine bağlıdır..

TavsiyeSadece hafta sonunu geçireceğiniz bir kır evinde yapı yapacaksanız, yokluğunuz sırasında takıp kaldırabileceğiniz mobil bir açık ev sizin için daha iyi olur. Ve özel bir evde yaşıyorsanız, sabit bir ev yapmak daha mantıklıdır – içinde çocuk kışın bile oynayabilir.

Bir ev nasıl inşa edilir?

Acele etmeden, inşaata dikkatlice yaklaşmanız gerekir. Acele yok, ama ne kadar çaba sarf ettiğiniz, hesaplamalara ne kadar zaman harcadığınız, malzemeyi ne kadar iyi seçtiğiniz, sonucun ne kadar kaliteli olacağına bağlı..

Oyun alanı olan ev

Oyun alanı olan ev

ön çalışma

Evin uzun süre hizmet verebilmesi için temeli en baştan atmanız gerekiyor.. Bunun için kurallar var:

 • Çizim olmadan – hiçbir yerde. Bitmiş çizim internette bulunabilir veya kendiniz yapabilirsiniz. Bir rüya inşaatının nasıl göründüğünü hayal edin. Çocuğun rahat etmesi için ne büyüklükte olmalı, bunu nasıl başarabilirim. En kolay yol, sıradan bir tahta kutunun çizimini yapmaktır – ve başlamak için tam olarak bunu yapabilirsiniz. Ardından, prensibi anladıktan sonra daha karmaşık bir şey yapabilirsiniz..
 • Boy uzunluğu. Çocuğun rahat etmesi için yapının ayakta durabilmesi için boyundan otuz santimetre daha yüksek olması gerekir. Aslında, bu kural yanlıştır – çocuklar hızla büyür ve yakında tavanlar yoluna girecek. Bu nedenle, altmış metrelik evrensel bir yükseklik almak daha iyidir – bir gencin evden bıkmayacağından şüpheleniyorsanız, iki tane alabilirsiniz..

Çocuğun rahat etmesi için yapının boyundan daha yüksek olması gerekir.

Çocuğun rahat etmesi için yapının boyundan daha yüksek olması gerekir.

 • uzunluk ile genişlik. Evin yakınındaki alan, çocuğun içinde normal şekilde dönebileceği şekilde olmalıdır. Genellikle bir buçuk ila bir buçuk – böyle bir alanda oyuncaklar oturabilir, masa koyabilir, masa oyunlarıyla dönebilirsiniz. Ama daha az mümkün.
 • Konaklama. Ev için doğru yer gölgeliktir, ancak ağaçlara çok yakın değildir, aksi takdirde onu otlatmaya başlayabilirler. Ayrıca oyun oynayan çocuklara evin ve bahçenin herhangi bir yerinden bakmanın sizin için uygun olması ve yerinde büyük çaplı bir değişiklik planlanmaması da arzu edilir..
 • Vakıf sitesi. Temiz ve eşit olmalıdır. Bahçede böyle bir şey yoksa, toprağın üst tabakasını kaldırarak, aynı kürekle tesviye ederek kendiniz yapabilirsiniz..

Bir ev için doğru yer gölgedir

Bir ev için doğru yer gölgedir

Ve elbette, malzeme stoklamanız gerekiyor.

En basit kulübe için bu:
 • aynı uzunlukta birkaç (beşten) ray;
 • güçlü sicim;
 • kumaş yaklaşık iki buçuk metre artı çivi.

Amerikan stili

Amerikan stili

Tek katmanlı bir yapı için elbette daha fazlasına ihtiyacınız olacak:
 • dört temel bloğu;
 • zemin için beş tahta ve bunun için dört geniş tahta;
 • on bir duvar çubuğu;
 • çatı için beş çubuk ve kirişler için altı çubuk;
 • kalkan levhaları – kontrplak veya MDF;
 • kapı ve iki pencere çerçevesi.

merdiven yapımı

merdiven yapımı

Ayrıca çivilere, vidalara, sabitleme köşelerine ve bunları sabitleyebileceğiniz aletlere ihtiyacınız olacak..

Ve gerisi – sadece düzenlilik ile birlikte, eğer bir şey varsa, yeniden yapma istekliliği.

doğrudan inşaat

Bir kulübe yapmak – ve hiçbir şey bulmak daha kolay değildir – çok fazla çabaya gerek yoktur:
 • çıtalar, yaklaşık bir metre yarıçaplı bir daire içinde zemine kazılır;
 • çıtaların uçları sicim ile birbirine bağlanır;
 • kumaş üste tutturulur – önce çivi yardımıyla bir raya, sonra diğerine ve böylece iki bitişik çıta kalana kadar.

Ahşaptan yapılmış çocuklar için kendin yap ev: Güvenilir ve güzel bir ev nasıl yapılır? Yazlık evler için 185+ (Fotoğraf) Proje Ahşaptan yapılmış çocuklar için kendin yap ev: Güvenilir ve güzel bir ev nasıl yapılır? Yazlık evler için 185+ (Fotoğraf) Proje Ahşaptan yapılmış çocuklar için kendin yap ev: Güvenilir ve güzel bir ev nasıl yapılır? Yazlık evler için 185+ (Fotoğraf) Proje

Ahşaptan yapılmış çocuklar için kendin yap ev: Güvenilir ve güzel bir ev nasıl yapılır? Yazlık evler için 185+ (Fotoğraf) Proje Ahşaptan yapılmış çocuklar için kendin yap ev: Güvenilir ve güzel bir ev nasıl yapılır? Yazlık evler için 185+ (Fotoğraf) Proje

Kulübenin tepesinde, Hint çadırlarında olduğu gibi havalandırma sağlayan bir delik var. Sabitlenmemiş son kumaş parçası sayesinde içeri girip kapatabilirsiniz – örneğin Velcro ile. İçeride nefes almak kolaydır, ıssız bir adanın sakinlerini okuyabilir, rahatlayabilir veya oynayabilirsiniz..

Tasarıma hayal gücü ile yaklaşmanız gerekiyor

Tasarıma hayal gücü ile yaklaşmanız gerekiyor

Gerçek bir tek katmanlı yapı ile biraz daha zor – yarım saat içinde inşa etmek işe yaramayacak. Ayrıca tutarlı davranmanız gerekse de:

 • taban çubuklarını bir kareye katlayın, köşelerle sabitleyin ve bunların ortasına ayrı bir çubuk takın;
 • seçilen yerde temel blokları için dört girintiyi kazın ve döşeyin;
 • çerçeveyi üstüne koyun, almak için tahtalarla kaplayın zemin;
 • duvarların çubuklarını çerçeveye tutturun – köşelerde dördü, ikisi pencere ve kapı olacak, biri kalan boş duvarda, çerçeveyi temele benzer şekilde üste sabitleyin;
 • kirişler yapın – her biri özel köşeleri olan iki çubuğu dar bir açıyla bağlayın, bunları duvar çerçevesine takın;
 • her şeyi kalkan levhalarla kaplayın – duvarlardan çatıya;
 • önceden hazırlanmış asmak bir kapı ve pencereler.

Çitli ürün

Çitli ürün

Tabii ki, ayrıntılarda süreç çok daha karmaşık, ancak ana aşamaları tam olarak böyle görünüyor. Sonuç, iyi görünmesi için döşenmesi gereken basit bir evdir..

Kayıt

Bir çocuk evinin tasarımına hayal gücü ile yaklaşmanız gerekir. Görünüşte bile parlak, ilginç olmalı, ancak aynı zamanda tatsız olmamalıdır..

Hazır fikirler

Elbette, başka birinin sizden önce icat ettiği bir şeyi almak zorunda değilsiniz. Ancak ilham almak için her zaman diğer insanların fikirlerini kullanabilirsiniz. Yani, bir çocuk ahşap evi çok farklı görünebilir..

İlk çözüm bir peri masalı kulübesi gibidir.

Burada yetişkinler için de rahat olacak

Burada yetişkinler için de rahat olacak

 • Dış tasarım. Duvarlar, kütüklerden yapılmış gibi görünecek şekilde bitmiştir (bunun için taklit kullanabilirsiniz). Kapı çömelmiş, ayrıca kütüklerden yapılmış, ancak dikey. Çatı, oymalı bir vizör ve bir horoz şeklinde bir mahfaza ile üçgen şeklindedir. Panjurlar oymalı olup istenirse kapatılabilir. Renkler – doğal ahşap, parlak kırmızı, parlak sarı.
 • İç dekorasyon. Duvarlar aynı kütüklerden yapılmış, zemin ahşap, ev dokuması (en azından görünüşte) halı – Çocukların üzerinde oynaması rahattır. Köşede, elbette, gerçekten hiçbir şey pişiremeyeceğiniz, ancak aynı Kolobok’u mükemmel bir şekilde oynayabileceğiniz, beyaz badanalı tuğladan yapılmış küçük bir ocak var..
 • İç dekorasyon. Dükkanın duvarlarında – üzerlerinde oturuyorlar. Ortada bir masa var – üzerine masa oyunları, inşaat seti, büyük bir evden getirilen sandviçler koyabilirsiniz. Köşede geleneksel bir sandık var, içinde oyuncaklar var ve kapağa kilit asabilirsiniz. Altında tavan otlar, boncuklar, kuru çiçekler demetleri asın. Bir Rus paçavra veya saman bebek iyi görünecek.

Uyumak için rahat yer

Uyumak için rahat bir yer

Tabii ki, çocuklar düşünceli bir tasarımı çabucak kendilerine ait bir şeye dönüştürecekler – bir oyuncak bebekle oynayacaklar. tablo bir şey dökülecek, halı oyuncaklarla dolu olacak – ancak genel atmosfer hala izlenecek.

İkincisi padişahın köşkü..

 • Dış tasarım. Duvar yok – bunların yerine dört sütun, karmaşık, ilginç görünen hasır ahşap bir ağ var (tahta yerine metal bir tane alabilirsiniz). Yeterli beceriye sahipseniz çatı sivridir – zarif bir soğan şeklinde. Kapı yerine kemer var. Izgara boyunca üzüm veya benzeri bir bitkinin takip etmesi güzel olacaktır. Renkler – ahşap, kırmızı, mavi, Beyaz, altın.
 • İç dekorasyon. Zemin ahşap, halısız. Tavanın altına bir kumaş sabitlenir – sıcaksa veya saklanmak istiyorsanız, ağ kapatılarak gerilebilir.
 • İç dekorasyon. çok renkli yastıklar yerde, sadece çevrede oynayan değil, aynı zamanda çocuklar için uygun olan alçak bir masa. Gerçek bir mum ile karmaşık bir demir şamdan – elbette, yalnızca yetişkinlerin varlığında aydınlatın. Tavandan bir rüya yakalayıcı veya rüzgar çanı sarkıyor.

Orman kulübesi

Orman kulübesi

Çocukların alerjisi yoksa, tütsü çubukları için bir stand koyabilirsiniz – temiz havada kokuları boğucu olmayacak, hoş olacaktır..

Üçüncüsü – bir korsan gemisi.

 • Dış tasarım. Duvarlar, bir çatı, aslında bir güverte yerine bir korsan gemisi şeklini tekrarlıyor. Sıradan bir kapı yapabilir veya gerçek bir gemide olduğu gibi yuvarlak bir sunroof yapabilirsiniz. O zaman çocuğun ipe tırmanması gerekecek merdivenler güverteye çıkın ve kapaktan aşağı inin. Bu alıştırmalar koordinasyon için faydalıdır, ancak çocuk sakarsa, onları reddetmek daha iyidir..
 • İç dekorasyon. Zemin ahşap, duvarlar da, yuvarlak lombozlar perdeli değil. Duvarlarda ya da hamaklarda uzanabileceğiniz, kitap okuyabileceğiniz, sallanabileceğiniz banklar var. Bir masa koyabilirsiniz, ancak onsuz yapabilirsiniz..
 • İç dekorasyon. Zorunlu – deniz temalı aksesuarlar. Gemilerle ansiklopedi. Düğüm atmayı öğrenmek için bir ip. Yönleri belirleyebileceğiniz bir pusula. Korsan oynamayı kolaylaştırmak için gemiye giden herkese göz bandı bile verebilirsiniz..

Özel bir evde oyun odası

Özel bir evde oyun odası

Dördüncü – Avrupa tarzı bir ev.
 • Dış tasarım. Duvarları boya, kapıyı panelli yap, güzelleştir. Pencereler dikdörtgen panjurlu, basittir. Girişin önüne, isterlerse çocukların ilgilenebilecekleri çiçek tarhları kurabilirsiniz. Renkler – pastel, çatıda ve kapılarda parlak vurgular.
 • İç dekorasyon. Duvarları basit duvar kağıdıyla kaplayın, zemini ahşap bırakın, tavanı badanalayın. Daha rahat hale getirmek için bir halı koyabilirsiniz..
 • İç dekorasyon. Mutlaka bir vazo çiçek, küçük Divan çocuk boyutu. taklit yapabilirsin şömine, kitap koyabilirsin büfe. Peluş oyuncaklar, çay seti ile masa. Gereksiz bir şey yok, gösterişli bir şey yok.

Bu çözüm sadece sakin, içe dönük çocuklar için uygundur – bu dikkate alınmalıdır. Böyle bir evde aktif oyunlar oynamak ilginç değil, ama oldukça.

Avrupa tarzı

Avrupa tarzı

TavsiyeBir ev inşa ederken, bir çocuğun yardımını kullandığınızdan emin olun. Onunla ne görmek istediğini tartışın. Krokinin oluşturulmasına katılmaya davet edin. Bebek sadece dört yaşında olsa bile, sonucu kullanacak olan o olacaktır, bu da onun fikrinin de önemli olduğu anlamına gelir..

Ek nüanslar

Evin daha da güzel görünmesi için hileler kullanabilirsiniz.:

 • Onun için ayrı bir parça yapın. dışarı koyabilirsin taş, fayans veya ahşap kalıplar – bir bütün olarak nasıl göründüğüne bağlı olarak. Bu nedenle, bir Rus kulübesi için yosunlu taşlar uygundur, dağılmıştır, böylece birinden diğerine geniş bir şekilde adım atmanız gerekir. Ancak oryantal motifler için güzel çinilere ihtiyaç vardır..
 • Bitki çiçek tarhları. Tüm çocuklar çiçeklerle uğraşmaktan hoşlanmaz, ancak sizinki beğenirse, evin yakınında ona istediğini dikebilmesi için bir arsa tahsis etmek oldukça mümkündür..
 • Sadece basit vernik ve boya kullanmayın. Duvarları ilginç çizimlerle (örneğin en sevdiğiniz çizgi film karakterleri) boyayabilir, güzel desenler çizebilir veya karmaşık oymalar ile süsleyebilirsiniz. Penceredeki sıradan cam yerine vitray bile güzel görünecek.

Ahşaptan yapılmış çocuklar için kendin yap ev: Güvenilir ve güzel bir ev nasıl yapılır? Yazlık evler için 185+ (Fotoğraf) Proje Ahşaptan yapılmış çocuklar için kendin yap ev: Güvenilir ve güzel bir ev nasıl yapılır? Yazlık evler için 185+ (Fotoğraf) Proje Ahşaptan yapılmış çocuklar için kendin yap ev: Güvenilir ve güzel bir ev nasıl yapılır? Yazlık evler için 185+ (Fotoğraf) Proje

Ahşaptan yapılmış çocuklar için kendin yap ev: Güvenilir ve güzel bir ev nasıl yapılır? Yazlık evler için 185+ (Fotoğraf) Proje Ahşaptan yapılmış çocuklar için kendin yap ev: Güvenilir ve güzel bir ev nasıl yapılır? Yazlık evler için 185+ (Fotoğraf) Proje

VİDEO: Ahşaptan yapılmış çocuk evleri oynamak için seçenekler

sonuçlar

Ana şey, dikkatli davranmak, hesaplamaları kontrol etmek, yol boyunca çocuğa danışmak ve inşaat sürecinde yardımını kullanmaktır. Konuşmayı bile bilmeyen bir çocuğun ebeveyni olsanız bile, muhtemelen bir iş bulacaktır – en azından duvarı el izleri ve komik karalamalarla boyamak için..