Beşiğin kenarlarında çiçek motifli geometrik tasarımlar

Beşiğin kenarlarında çiçek motifli geometrik tasarımlar

Yeni doğanlar için beşikteki tamponlar sadece bir aksesuar değil, çocuğa gerekli rahatlığı ve dinlendirici uykuyu sağlayacak gerekli bir koruma önlemidir. Bir bebek karyolası için doğru yumuşak kenarlar nasıl seçilir, her şeyden önce nelere dikkat edilmelidir ve ayrıca bir malzeme seçimi ve bir ürünün bakımı hakkında tavsiyeler – okumaya devam edin.

Bir beşik için parlak tamponlar - şık bir mobilya parçası

Bir beşik için parlak tamponlar – şık bir mobilya parçası

İki renkli kenarlar: içte düz renk, dışta çizgili

İki renkli kenarlar: içte düz renk, dışta çizgili

Mor lekeli çocuk odası: şık kenarlar, perdeler ve yatak takımları

Mor lekeli çocuk odası: şık kenarlar, perdeler ve yatak takımları

Beşikteki yumuşak tamponlar – yeni doğanlar için güvenilir koruma: fotoğraflar, seçim için ipuçları

Çocukların temelleri arasında, fotoğrafları kesinlikle bir kereden fazla dikkat çeken yeni doğanlar için beşikteki yumuşak koruyucu tamponlara özel dikkat gösterilmelidir. Beşiğin tüm çevresine tutturulmuş düz yastıklar, bebeğin beşiğinde rahat ve güvenli bir şekilde kalmasını sağlayabilir, onlar ve beşik için gölgelik, en kolay ve en güvenilir yoldur. bebeği morluklardan, yaralanmalardan, hava akımından ve tozdan koruyun. Ancak tüm çeşitlilik arasında kalite, fiyat, görünüm açısından en uygun seçeneği seçmeniz gerekir. Bu nedenle, önceden koruyucu tarafların özelliklerini tanımalı, çeşitli malzemeleri, sabitleme yöntemlerini karşılaştırmalı, uygun tasarımı seçmelisiniz..

Beyaz bir bebek karyolasında pembe fırfırlı beyaz yumuşak tamponlar

Beyaz bir bebek karyolasında pembe fırfırlı beyaz yumuşak tamponlar

Bir beşik için gerçekten gerekli tamponlar mı?

Yeni doğanlar için bir beşikteki tamponlar çok uzun zaman önce satın almak için moda oldu ve çocuk odalarının iç mekanlarının fotoğraflarında böyle bir aksesuar giderek daha sık görülüyor. Yumuşak, çıkarılabilir tasarım, beşiği yalnızca daha konforlu hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda güvenliğini de büyük ölçüde artırır. Buna rağmen, birçok ebeveyn hala yumuşak çitleri sadece toz toplayan işe yaramaz bir satın alma olarak görüyor. Gerçekten de, herhangi bir tekstil toz parçacıkları biriktirir ve bebek alerjik reaksiyonlar yaşayabilir. Ancak uygun bakım ve doğru malzeme seçimi ile koruyucu bir yumuşak çit, zarardan çok fayda sağlayacaktır..

Görsel olarak yumuşak tamponlar veya tamponlar, aynı zamanda, beşiğin tüm çevresine tutturulmuş düz yastıklara benzerler ve yenidoğanı düşmelere, sert kenarlara karşı çarpmalara ve aktif bir çocuğun kolayca alabileceği diğer yaralanmalara karşı koruyan güvenilir bir bariyer oluşturur. Bu tür yastıkların yardımıyla bebeğin kendini rahat hissedeceği ve annenin güvenliğinden endişe etmeyeceği kapalı bir oyun alanı oluşturmak kolaydır..

Yastıklı beşik tamponları - uzun tamponlar ve yatak başı minderi

Yastıklı beşik tamponları – uzun tamponlar ve başlık minderi

Bugün sadece işlevsel değil, aynı zamanda yeni doğanlar için güzel tamponlar satın almak kolaydır. Dolgu tipini, tutturma yöntemini, dokuya ve renge uygun malzemeyi, cinsiyete uygun malzemeyi, bebeğin karakterini, beşik tasarımını, beşik tasarımını seçme görevi ebeveynlere düşmektedir. kreş.

Tavsiye: Beşik tamponları 1,5 yaşına kadar olan bebekler için gerekli bir aksesuardır, eğer çocuğun sağlığı ve sağlıklı bir uyku ilk planda ise bunları ihmal etmemelisiniz..

Pembe fırfırlı çiçek desenli yastık tamponlar

Pembe fırfırlı çiçek desenli yastık tamponlar

Yumuşak kenarların avantajları:

 • Beşikteki yastıklar, dolgu maddesine bağlı olarak yumuşak veya daha yoğun olabilir, ancak her durumda yenidoğanı aşağıdaki olumsuz faktörlerden güvenilir bir şekilde korumalıdır:
 • Beşiğin sert ahşap kenarlarına vurmak. Bu özellikle, yatarken bile oldukça enerjik hareket edebilen ve başlarını veya tutacaklarını başlıkta kolayca çarpabilen aktif bebekler için geçerlidir. Yumuşak sınırlarla morluklar korkutucu değil.

Yeni doğmuş bir bebek için yeşil kreş: oda tarzında yumuşak kenarlar yapılır

Yeni doğmuş bir bebek için yeşil kreş: oda tarzında yumuşak kenarlar yapılır

 • Yeni doğanlar için beşikteki tamponlar, kırıntıların bacaklarını ve kollarını çit çubukları arasına sıkışmaktan güvenilir bir şekilde korur. Beşiğin çevresini saran yumuşak yastıklar, çocuğun bu şekilde kendini yaralamasına ve korkmasına, kendini kurtarmaya çalışmasına izin vermez..
 • Beşik yumuşak kenarlarla çevriliyse, çocuk taslaklardan korkmaz. Bu, özellikle uyku yeri bir pencerenin yakınındaysa veya duvarlarda havanın kolayca girebileceği çatlaklar varsa önemlidir. Ayrıca, çocuk zaten beşikte uyuyakalmış olsa bile kreşi güvenle havalandırabilirsiniz..

Bebek karyolası için yan tasarımlarda sakin açık renkler

Bebek karyolası için yan tasarımlarda sakin açık renkler

 • Kalın tamponlar-yastıklar yenidoğanı parlak ışıktan iyi korur. Bu, çocuk odasında gündüz uykusu sırasında çok güneşliyse veya uyku yeri yetişkinlerle aynı odadaysa önemlidir..
 • Çoğu yastıkların dışına yerleşen yastıklı yatağa daha az toz girer.

Tamponlar bebeği darbelere, hava akımlarına ve toza karşı korur

Tamponlar bebeği darbelere, hava akımlarına ve toza karşı korur

İpucu: Yumuşak taraflar, ayağa kalkmayı yeni öğrenen, aniden dengesini kaybederse, beşiğin kenarlarına yapışan çocuğun düşüşünü yumuşatır..

Böylece, koruyucu yumuşak bir çitle desteklenen beşik, bebeğin kendini olabildiğince rahat hissedeceği güvenilir, rahat, güvenli bir “sığınağa” dönüşür..

Ek olarak, bebek için gerekli şeyleri (bebek bezleri, peçeteler, şişeler, meme uçları vb.), Genel olarak, bir çocuk çekmecesine sığmayabilecek her şeyi saklamanın kolay olduğu cepli kenarlar satın alabilirsiniz. . Bu tür cepler, yenidoğana rahatsızlık vermeyecek şekilde dış tarafa yerleştirilmelidir, çünkü çocuk kolayca çıkıntıyı yakalayabilir, yırtabilir, destek olarak kullanabilir..

6 aylıktan itibaren bebekler için beşikte yumuşak tamponlar

6 aylıktan itibaren bebekler için beşikte yumuşak tamponlar

Taraf türleri

Satışta, fiyatı ve fotoğrafları çok farklı olan yenidoğanların beşiğinde tamponlar bulabilirsiniz. Her şey görsel açıdan bireysel ise, maliyet ürünün kalitesine, şekline ve kullanılan malzemelere bağlı olacaktır..

Kitty tarzı pembe kreş: markalı beşik tamponlar, yatak takımları, duvar kağıdı, oyuncaklar, halı

Kitty tarzı pembe kreş: markalı beşik tamponları, yatak takımları, duvar kağıdı, oyuncaklar, halı

Yumuşak kenarlar, beşiğin tüm çevresini veya yanlarda sadece iki tarafı kaplayabilir. Hangisini seçeceğiniz özel duruma bağlı olacaktır. Tüm sert yüzeyleri gizleyecek, çürüklerden güvenilir bir şekilde koruyacak aktif ve enerjik bebekler için kapalı bir çit türü uygundur. Yeni doğmuş bir bebek için iki taraflı bir taraf uygundur, ancak çocukların çok hızlı büyüdüğünü ve yakın gelecekte daha güvenli dört parçalı bir seçenek satın almanız gerekeceğini unutmayın..

İç kısımda kullanılan döşemeli yatağın çevresinde yumuşak kenarlar

İç kısımda kullanılan döşemeli yatağın çevresinde yumuşak kenarlar

Yeni doğanlar için bir beşikte taraf seçerken, aşağıdaki özelliklere dikkat etmelisiniz:

 • Dolgu türü.
 • Üst malzeme.
 • Ürün Boyutları.
 • Montaj yöntemi.
 • Renk ve desen.

İpucu: Yumuşak bir çitin seçilen seçeneği, kullanımı mümkün olduğunca basit ve temizlenmesi kolay olmalıdır. Ya bütün olarak ya da çıkarılabilir kapaklarla yıkanmaya uygun modelleri seçmek daha iyidir..

Koyu tek renkli kenarlar en pratik seçenektir

Koyu düz kenarlar en pratik seçenektir

Yan minderler için doldurma

Yeni doğanlar için bir beşikte kenarlar için dolgu maddesi olarak aşağıdaki malzemeler kullanılır:

 • Sintepon. Şeklini iyi tutan, yıkamayı kolayca tolere eden ucuz ve temizlenmesi kolay malzeme. Sintepon kenarları çok yumuşaktır, henüz beşik etrafında aktif olarak hareket etmeye başlamamış yeni doğanlar için daha uygundur. Çoğu zaman, bu yastıkların çıkarılabilir kapakları yoktur ve tamamen yıkanır..
 • Lif. Şeklini mükemmel bir şekilde koruyan ve darbe kuvvetini yastıklayan yoğun ve esnek bir malzeme. Bu güvenli malzeme hem yeni doğanlar hem de daha büyük bebekler için uygundur. Çoğu zaman bu dolgulu yastıklar, ayrı olarak yıkanması kolay çıkarılabilir kapaklara sahiptir..
 • Köpük kauçuk. Ucuz, yumuşak, esnek ve şeklini iyi koruyan, genellikle tamponlar için dolgu ve döşeme olarak bulunur. Bu tür yastıklar esas olarak çıkarılabilir kapaklarla donatılmıştır ve köpüğün kendisi, satın almadan önce kontrol edilmesi gereken uygun güvenlik sertifikalarına sahip olmalıdır..
 • Yün lifleri. Bu tür dolgu nadirdir, ancak bulunur. Yün dolgulu tamponlar beşiği ısıtır, ancak yenidoğanın hassas vücudu bu doğal malzemeyi iyi tolere edemez ve alerjik reaksiyonun ebeveynleri memnun etmesi pek olası değildir..

İpucu: Yan etekler için ideal dolgu maddesi sentetik olmalı, ancak her zaman çevre dostu ve yüksek kalitede olmalıdır..

Çocuk köpük kauçuk tamponlar en yaygın seçenektir

Çocuk köpük kauçuk tamponlar en yaygın seçenektir

Dolgu yumuşaksa, ürünün tüm yüzeye eşit şekilde dikildiği seçeneklere dikkat etmelisiniz. Bu, dolgunun yıkama sırasında topaklanmamasını ve ürünün daha fazla kullanılmasını sağlar..

Malzeme seçimi

Yumuşak kenarların üst kısmının malzemesinin karşılaması gereken ana kriter doğallıktır. Sadece çevre dostu, alerjik olmayan kumaş bebeğin güvenliğini garanti eder.

Ayrıca kumaşın şeklini ve rengini kaybetmeden kolayca yıkanabilmeli ve çabuk kurumalıdır. Yanların üst kısmı pazen, bisiklet, basma veya kaba patiskadan yapılabilir..

Fidanlığın iç kısmında çiçek motifli basma kenarları

Fidanlığın iç kısmında çiçek motifli basma kenarları

Tavsiye: En iyi çözüm kalın patiska döşeme veya örtü kullanmak olacaktır. Bu malzeme, düzenli yıkamaya ve bebeğinizle temasa dayanacak kadar güçlüdür, aynı zamanda yumuşak, doğaldır..

Ürün Boyutları

Yeni doğanlar için beşikteki tamponlar şunlar olabilir:

 • Düşük – 4 aya kadar olan bebekler için uygundur, etrafındaki dünyayı yeni tanımaya başlayan bir çocuğa iyi bir görüş sağlar. Bu tür ürünlerin koruma derecesi düşüktür, ancak bebek yatarken aktif olarak hareket etmeye başlarsa şokları yumuşatabilirler..

En küçük bebekler için beşikte alçak tamponlar

En küçük bebekler için beşikte alçak tamponlar

 • Yüksek – etraflarındaki dünyaya hakim olmaya başlayan, oturmaya veya kalkmaya çalışan daha büyük çocuklar için idealdir. Yüksek bir çit, beşik kenarlarında veya çubuklarında kırıntıların yaralanmasına izin vermez, ancak aynı zamanda görüşü önemli ölçüde sınırlar.

Eski püskü şık çocuk odası: pastel mavi yüksek kenarlar

Eski püskü şık çocuk odası: pastel mavi yüksek kenarlar

Yastıkların genişliği, beşiğin boyutuna göre ayrı ayrı seçilmelidir..

Montaj yöntemleri

Beşik için kenarların güvenliği, çitin tabana sabitlendiği bağlantı elemanları ile sağlanır. Bu tür bağlar şunlar olabilir:

 • cırt cırt.
 • kilitler.
 • Teller.
 • Düğmeler veya düğmeler.

Daha büyük çocuklar veya sadece aktif çocuklar için, kilitli bir çit modeli seçmek en iyisidir. Bu tür bağlantı en güvenilir olanıdır, çocuk yastığı dramatik bir şekilde çekerse güçlü bir sabitleme sağlar. Bu durumda cırt cırt, bağ veya düğmeler koparak bebeğin düşmesine ve yaralanmasına neden olabilir..

Dekoratif şeritler ile büzme kenarları

Dekoratif şeritler ile büzme kenarları

Renk ve desen

Çocuk mağazaları, muhteşem desenleri ve renkleri ile dikkat çeken yeni doğanlar için en moda tamponları sunuyor. Ancak parlak seçenekler satın almak için acele etmeyin..

İpucu: Kenarların rengi, yatağın gölgesiyle birleştirilebilir veya tersine onunla kontrast oluşturulabilir. Yumuşak çitin, çocuk odasının genel tasarımına uyması ve iç mekana uyumlu bir şekilde uyması da önemlidir..

Yumuşak çitin renk şeması, bebeği uyarmamak için pastel renklere daha yakın olmalıdır ve iyi seçilmiş bir gölge, çocuğun normal duygusal ve psikolojik gelişimine yardımcı olacaktır. Yumuşak, hafif, sessiz tonlar bebeğinizi yatıştırır ve daha hızlı uykuya dalmasına yardımcı olur..

Pastel mavi tamponlu meşe bebek yatağı

Pastel mavi tamponlu meşe bebek yatağı

Geleneksel olarak, erkekler için mavi tonlar, kızlar için pembe tonlar seçilir, ancak bu hiç de kural değildir. Soluk sarı, nane, şeftali, bej tonları her cinsiyetten yeni doğan bebekler için çok uygundur..

İpucu: Beşik ortak odadaysa (ebeveyn yatak odası, stüdyo daire vb.), en nötr tarafları seçmek daha iyidir, tercihen düz ve duvar kağıdı, perde veya diğer tekstillerle uyumlu renktedir..

Bir kız için pembe kenarlı güzel yatak

Bir kız için pembe kenarlı güzel yatak

Çizime gelince, aynı zamanda sakin ve tarafsız olmalıdır. Çok büyük ve hareketli bir süs, dikkat dağıtıcı ve hatta korkutucu olacağından uykuya dalmanıza izin vermez. Çocuğun renkleri ve nesneleri ayırt etmeyi hızla öğreneceği basit “çocuk” çizimlerini seçmek en uygunudur..

İpucu: sağlam kenarlar, kenarlara Velcro ile tutturulmuş yumuşak oyuncaklar veya çıngıraklarla süslenebilir.

Bebek karyolası için çizgili tampon

Bebek karyolası için çizgili tampon

Yeni doğanlar için beşikteki tamponlar: fotoğraf ve ürünlerin bakımı

Yumuşak tamponlar yenidoğan ile sürekli temas halinde olduğundan temizliğine dikkat etmeli ve düzenli bakımını sağlamalısınız. Haftada en az bir kez, çarşafların değiştirildiği saatte yıkanmaları gerekir..

Tamponların düzenli bakımı, çocuğun sağlığının garantisidir

Tamponların düzenli bakımı, çocuğun sağlığının garantisidir

Ürün, örneğin çocuk giysileri için çamaşır tozu gibi hipoalerjenik ürünler kullanılarak yıkanmalıdır. Bu durumda, hassas bir döngüde hem elde hem de makinede yıkama uygundur..

İpucu: Dolgu maddesinin buruşmaması için dolgu polyesterini elle yıkamak daha iyidir..

Yıkanan tarafları tercihen temiz havada iyice kurutmak önemlidir. Dolgu maddesi ne kadar yoğun olursa, kuruması o kadar uzun sürer. Yıkama ve kurutma ile çok fazla zaman harcamak istemiyorsanız, bakımı çok daha kolay olan çıkarılabilir fermuarlı kapaklı kenarlar satın almak en iyisidir..

yeni doğanlar için beşikteki tamponlar: fotoğraf - nane renginde ipli açık gri tamponlar

Açık Gri Mint İpli Tamponlar

Çocuğun güvenliği, ebeveynler için fiziksel ve duygusal sağlığı ilk sıradaysa, yeni doğanlar için beşikteki tamponlar gibi bir aksesuarı reddetmemelisiniz. Ayrıca, sunulan ürün çeşitleri arasında uygun bir seçenek yoksa, ihtiyacınız olan malzemeleri renk ve kalitede seçerek her zaman kendiniz yumuşak bir çit dikebilirsiniz. Ev yapımı tamponların kendi takdirinize göre dekore edilmesi kolaydır, güvenilir bağlantı elemanları ve işlevsel ceplerle donatılarak bebeğinizin güvenliğini ve uygun bakımı sağlar.