Pembe çocuk odası: iç tasarım (80 fotoğraf)

Tasarımcılara haraç ödeyerek, sıkıcılığın ve rutinin uzak geçmişe gittiğini ve parlak ve özgün çözümlere yol açtığını belirtmekte fayda var. Günümüz gündelik hayatı oldukça geniş ve işlevsel kalırken boyalar, konforlu detaylarla dolu. İyi bir örnek pembe çocuk odasıdır. Böyle bir tasarımın bir kızlık evi için tipik olduğu açıktır, çünkü bu cazibe erkekler için tamamen uygun değildir. Bu tonların paletini kullanarak, ruha uygun bir stil seçerek, her yaştan bir kız için rahat bir atmosfer yaratabilirsiniz..

Ne düşünülmeli?

Onarım, mobilya ve aksesuar malzemelerinin satın alınmasına dalmadan önce, önce çocuk evinin hangi tasarımda yapılacağına karar vermeli ve bir renk şeması seçmelisiniz. Ayrıca genç bayanın yaşını da dikkate alıyoruz. 3 yaşın altındaki bebekler için, en hassas renkleri kullanarak odayı aydınlatmak daha iyidir, daha yaşlı genç kızlar kesinlikle zengin parlak vurgulardan hoşlanırlar..

Mesele, odanın arka planının tamamen pembeye dönmesi değil – bu renk şeması, örneğin yeşil, sarı, mavi, gri vb. Gibi geniş bir renk yelpazesi ile başarıyla birleştirilmiştir. Beyaz renk eklemek odayı daha taze ve daha geniş hale getirecektir. . Kum tonları klasik ayarlar için mükemmeldir, sarılar size canlı bir his verir ve koyu kırmızı arka planların yeşil notalarla kombinasyonları çok yönlü olarak kabul edilir. Modern tasarım için cazibe ve metalik birlikteliğini temel alabilirsiniz. Pembe, tekstilleri süslemek için kullanılabilecek “doğal” renklerle birlikte harika görünüyor.

Bir palet seçerken odanın yerini ve boyutunu da dikkate almalısınız. Sıcak alan, az doğal ışık alan odalar için uygundur (pencereler kuzeye bakar). Aydınlık mekanlar için soğuk tonlara (eflatun, ahududu, fuşya vb.) odaklanabilirsiniz..

Pembe Bebek Odası Tasarımı - Özellikler Pembe Bebek Odası Tasarımı - Özellikler

İç stiller

Artık belirli bir türde apartman tadilatı yapmak moda oldu. Çocuğunuz için küçük bir dünya yaratmak, ebeveynlerin kendi isteklerine ek olarak, tamamen farklı olabilen çocukların tercihlerini de dikkate almaya değer. Genel arka planın pembeliği, elbette, ayar hakkında söylenemeyen kızların ezici çoğunluğunu memnun ediyor – bir çocuk kanopi ve dantelli muhteşem odaları tercih ederken, diğeri daha güzel bir şekilde kısıtlanmış içerik.

Minimalizm tarzında pembe kreş

Modern minimalist yönün bazı titizlik ve özlülük ile ayırt edilmesine rağmen, bu tarzdaki tasarım genç aktif gençler için mükemmeldir. Kompakt, ferah ve düz çizgilere sahip olması için fonksiyonel mobilyalar seçmek önemlidir. Buraya konukları almak için aynalı kapılar, bir yatak, bir masa, birkaç koltuk ile gömme bir gardırop yerleştirebilirsiniz..

Yan düzlemler düz duvar kağıdı ile boyanır veya yapıştırılır ve bunlardan biri grafik baskılı tuvallerle veya çiçekli bir 3D resimle süslenebilir. Tavandaki karmaşık alçıpan yapılar, mat streç film, boyama veya badanalama lehine terk edilmelidir..

Kesin olarak kesilmiş bir tarzdaki perdeler, panjurlar veya rulo tasarımları minimalizm için uygundur ve posterler, katı çerçevelerdeki fotoğraflar, birkaç yeşil saksı dekor görevi görecektir..

Minimalizm tarzında pembe kreş - İç tasarım Minimalizm tarzında pembe kreş - İç tasarım Minimalizm tarzında pembe kreş - İç tasarım

Eski püskü şık pembe kreş

Tarzın adı kendisi için konuşur. İngilizce’den çevrilmiş, ne tür bir mobilya ve dekorasyonun bulunacağına karar verebileceği “perişan şık” anlamına gelir. Buradaki ana unsur, kaba, yapay olarak yaşlandırılmış (veya gerçekten nadir) klasik bir ahşap set olacaktır. Plastiklerin ve sentetiklerin burada yeri yoktur – doğal malzemeler veya bunların makul taklitleri tercih edilir. Duvar yüzeyleri kağıt veya kumaş duvar kağıdı ile dekore edilebilir, zemin – parke tahtası ile ve tavan badanalı olabilir.

Önemli bir detay, mobilyaların şıklığıdır. Oda, dekorasyonda, mobilyada, tekstilde bulunacak tipik İngiliz aksanlarıyla doldurulmalıdır. Gül veya diğer çiçekler şeklinde küçük bir çiçek baskılı sütlü duvar kağıdı, dekoratif süs eşyaları – koyun, köpek, at, dövme mobilya parçaları, açık pembe fırfırlı ve fiyonklu mat perdeler – tüm bunlar gerçek iyi atmosferi yeniden yaratacaktır. yaşlı İngiltere ve genç bayan kesinlikle hoşuna gidecek.

Shabby Chic Pembe Kreş - İç Tasarım Shabby Chic Pembe Kreş - İç Tasarım

İskandinav pembe kreş

İskandinav tasarımı seçmek, çocuk odasında alan ve ışık sorununu çözmeye yardımcı olacaktır. Duvarlar düz açık pembe duvar kağıdı ile boyanmış veya yapıştırılmıştır. Farklı yüzeylerin tonlarının biraz farklı olması mümkündür, bu durumda arka plan donuk görünmez. Tekstil ayrıca iç mekanı canlandırmaya da yardımcı olacak: zengin renklerde yatak örtüleri, koyun derisi yatak örtüleri, yün desenli kilimler, pencere pervazında saksılar, ışık perdeleri. Mobilya, ahşaptan yapılmış, tercihen beyaz olmalıdır, çünkü bu ton bu yönde ana tondur..

Pembe İskandinav Tarzı Kreş - İç Tasarım Pembe İskandinav Tarzı Kreş - İç Tasarım

Provence tarzında pembe kreş

Bir Fransız köyünün ruhunu yaratmak için klasiklere güvenmeniz gerekir – sıvalı bir tavan düzlemi, küçük bir sıcak pembe çiçek veya dikey şeritte duvar kağıdı ve ayrıca eski bir parke tahtası ile mükemmel bir şekilde birleşir..

Ahşap veya taklit malzemelerden yapılmış yatak, şifonyer, komodin, masa ve sandalyeler süt beyazı veya pembemsi olabilir, oymalar, tablolar olabilir. İç mekana hasır sallanan sandalye, tuvalet masası eklemek zarar vermez ve küçük kızlar için oyuncaklar için sepetler, sandalyelerle çay içmek için küçük bir masa, el yapımı yumuşak bebekler ekleyebilirsiniz..

Trendin ruhu, çiçek desenleri, horoz görüntüleri, kuş kafesleri, deniz kabukları ve deniz temalı diğer öğeler şeklindeki dekoratif öğelerle vurgulanacak. Kumaşlarda puantiyeli desenler, Vichy ekoseleri ve kalın şeritler bulunur. Perdeler genellikle fiyonklar, fırfırlar, dantel ekler şeklinde ek süslemelere sahiptir..

Provence tarzında pembe kreş - İç tasarım Provence tarzında pembe kreş - İç tasarım

Oryantal tarzda pembe kreş

Oryantal tarz oldukça renkli ve çeşitlidir. Burada birkaç yön var, ancak bir kız için “pembe yüzlü” bir çocuk odasından bahsettiğimiz için Hint koğuşlarına odaklanmak daha iyi. Renk tayfı burada daha doygun olacak, mor ve kırmızımsı pembe tonlarıyla sunulacak. Kaba sıvalı duvarlar süs ekleri ile desteklenebilir. Mobilya azdır, bodur bir şekle sahiptir, oymalar kabul edilir.

Ana odak tekstil ve dekorasyon üzerinde olmalıdır. Zengin renkteki ipek perdeler (aynı anda birkaç zıt kumaş kullanabilirsiniz, örneğin carmine renkli mercan), aynı malzemeden yapılmış dekoratif yastıkları mükemmel bir şekilde tamamlayacaktır. Birçoğu, özellikle çoğu durumda lüks bir gölgelik ile taçlandırılmış olan yatakta olmalıdır. Vazgeçilmez bir unsur Hint halısıdır. Tür, çeşitli figürinler, hayvan figürleri (filler, yılanlar), koyu pembe tonlu renkli camdan fenerler ile tamamlanacaktır..

Oryantal tarzda pembe kreş - İç tasarım Oryantal tarzda pembe kreş - İç tasarım

Kaplamalar ve malzemeler

Çocukların “daireleri” için sadece doğal malzemeleri seçmeye çalışmanız gerekir. Buradaki renk şemasını düşünmek önemlidir. Pembe rengin özelliği, daha doygun paletlerin daha yakın ve daha ağır yüzeyler getirebilmesi gerçeğinde yatmaktadır, bu nedenle küçük odalarda, özellikle duvarlar için bunları süt beyazı ile birleştirmek daha iyidir. Bir veya iki duvar panelini mercan renklerinde tasarlamak ve gerisini beyazımsı bırakmak iyi bir çözüm olacaktır. Bu, alanı önemli ölçüde genişletmeye ve yüksekliğini artırmaya yardımcı olacaktır..

Bazen ebeveynler geleceğe yönelik bir bakış açısıyla tadilat yapma eğilimindedir. Bir kızın saf pembe bir iç mekana olan sevgisi yaşla değişebileceğinden, bu renk şemasının ana olmaması daha iyidir. Tekstilde ifade edilebilir – perdeler, halı, yatak takımları ve arka plan, örneğin bej spektrumuna dayanacaktır..

Zemin

Zemin yüzeyi laminat, parke veya muşamba ile kaplanmıştır. Odanın sıcak, rahat ve hafif olması gerektiğinden, açık bej veya fildişi rengi seçebilirsiniz. Kesinlikle bir halı sermelisiniz – küçük olsa bile rahat bir ortam yaratacaktır ve küçük bir çocuk oynarken üzerine oturabilir..

Pembe tonlarda çocuk odası tasarımı - Zemin kaplama Pembe tonlarda çocuk odası tasarımı - Zemin kaplama

duvarlar

Orijinal dokulu efektler oluşturmak için duvarları dekoratif sıva ile kaplayabilirsiniz. Ayrıca, stile göre boyama için veya çeşitli küçük çizimlerle duvar kağıdı iyi bir seçenek olacaktır. Tasarımcılar genellikle “çizgili” bir tasarım kullanır – hem duvarlarda hem de tavanlarda.

Duvarlardan birine, yaşa ve stile uygun resimler içeren fotoğraf duvar kağıdı yapıştırılabilir: prensesli renkli resimler küçükler için uygundur ve manzaralar, hayvanlar, mega şehirler veya soyutlamalar daha büyük olanlar için uygundur..

Pembe tonlarda çocuk odası tasarımı - Duvar dekorasyonu Pembe tonlarda çocuk odası tasarımı - Duvar dekorasyonu

Tavan

Tavan yüzeyini dekore etmenin birkaç yolu vardır. Tavan boyanabilir, beyaza boyanabilir, duvar kağıdı ile yapıştırılabilir, streç parlak veya mat bir filmle süslenebilir. Modern versiyon, çok seviyeli yapılar oluşturabileceğiniz, tuhaf bir şekle sahip tavan figürleri oluşturabileceğiniz ve bunları gizli aydınlatma ile donatabileceğiniz alçıpan levhaların kullanılmasıdır. En açık pembe tonları, beyaz veya fildişi burada kullanılır..

Pembe tonlarda çocuk odası tasarımı - Tavan dekorasyonu Pembe tonlarda çocuk odası tasarımı - Tavan dekorasyonu

Çocuk odası mobilyaları

Ayarda, asıl şey, alanı karıştırmamak için aşırıya kaçmamaktır. Bir yatak, gardırop, çalışma masası, komodin veya çekmeceli dolap takmak yeterli olacaktır. Aynı zamanda, mobilyalar mümkün olduğunca rahat ve işlevsel olmalı, ihtiyacınız olan her şeyi barındıracak yeterli raf, çekmece içermelidir..

Beyazımsı mobilyalar, “boşaltılmış” duvarların arka planına karşı harika görünüyor. Küçük kızlar için dolapların cephelerini çiçek, hayvan vb. resimlerle vinil çıkartmalarla süsleyebilirsiniz..

Pembe Çocuk Odası Tasarımı - Mobilya Pembe Çocuk Odası Tasarımı - Mobilya

Dekor ve aydınlatma

Odada oldukça fazla ışık olması gerekir, bu nedenle aydınlatma armatürleri hem tavana hem de ek aydınlatma gerektiren belirli alanlara monte edilir. Merkezi bir avize veya spot ışığı sistemi genel aydınlatma görevi görecek ve bir başucu apliği veya gece lambası, akşamları yatmaya hazırlanırken yumuşak bir ışık oluşturacaktır (bazı çocuklar tam karanlıkta uykuya dalmaktan korkarlar). Çalışma alanında ayrıca ek bir parlak lamba olmalıdır – bir duvar veya masa lambası. Doğru tarzda seçilen abajurlar, mekanın bir nevi dekoru olacak..

Duvar yüzeylerinin tek renkli pembeliğini fotoğraflar, beyaz çerçevelerdeki resimler veya paneller yardımıyla seyreltebilirsiniz (günümüzde yapay kelebeklerden yapılan kompozisyonlar popülerdir). Geniş odalarda 3D resimler faydalı görünecek ve sonsuzluk hissi yaratacaktır. Elbette tekstillerin dekorasyonda büyük rolü var. Çiçek desenli açık pembe perdeler, gölgelik, dekoratif minderler, yumuşak kilimler, iç mekanı önemli ölçüde süsleyecek, narin ve kadınsı hale getirecektir. Yumuşak oyuncaklar, vinil çıkartmalar, okul öncesi çağındaki genç kız odaları için uygundur. Bu elemanlar, çocuk büyüdüğünde içeriden kolayca çıkarılabilir..

Pembe Bebek Odası Tasarımı - Dekor & Aydınlatma Pembe Bebek Odası Tasarımı - Dekor & Aydınlatma

Küçük pembe çocuk odası

Küçük çocuk odasını olabildiğince aydınlık ve ferah yapmak önemlidir, bu nedenle beyaz veya kar pembesi bir palet arka plan görevi görecektir. Tavanı badanalamak veya beyaza boyamak daha iyidir ve burada alanı önemli ölçüde azaltacakları için iki seviyeli yapılar gereksiz olacaktır..

Bir mobilya takımı seçerken, altında bir masa, gardırop veya oyun alanının olacağı bir loft yatak iyi bir seçenek olacaktır. Muhtemelen ahududu pembesi ekler ile beyaz cepheleri tercih etmek daha iyidir..

Arka planı her türlü aşırılıkla karıştırmamak için dekorasyona kapılmamalısınız. Yeterince orijinal lambalar, yumuşak bir halı, orijinal çerçevede bir duvar aynası.

Küçük Pembe Çocuk Odası - İç Tasarım Küçük Pembe Çocuk Odası - İç Tasarım

Pembe çocuk tasarımı – fotoğraf

Bir çocuk odasının pembe tonlarda ne kadar güzel, rahat ve şık görünebileceğini anlamak için, sadece bilgilere aşina olmak yeterli değildir, çeşitli seçenekleri kendi gözlerinizle görmek daha iyidir. Makalemizde, ilginç fikirler çizebileceğiniz ve bunları çocuğunuzun yaşam alanına çevirebileceğiniz hazır tasarımların başarılı örneklerinin fotoğraflarını topladık. Mutlu seyirler!

Pembe çocuk odası - iç tasarım fotoğrafı Pembe çocuk odası - iç tasarım fotoğrafı Pembe çocuk odası - iç tasarım fotoğrafı Pembe çocuk odası - iç tasarım fotoğrafı Pembe çocuk odası - iç tasarım fotoğrafı Pembe çocuk odası - iç tasarım fotoğrafı Pembe çocuk odası - iç tasarım fotoğrafı Pembe çocuk odası - iç tasarım fotoğrafı Pembe çocuk odası - iç tasarım fotoğrafı Pembe çocuk odası - iç tasarım fotoğrafı Pembe çocuk odası - iç tasarım fotoğrafı Pembe çocuk odası - iç tasarım fotoğrafı Pembe çocuk odası - iç tasarım fotoğrafı Pembe çocuk odası - iç tasarım fotoğrafı Pembe çocuk odası - iç tasarım fotoğrafı Pembe çocuk odası - iç tasarım fotoğrafı Pembe çocuk odası - iç tasarım fotoğrafı Pembe çocuk odası - iç tasarım fotoğrafı Pembe çocuk odası - iç tasarım fotoğrafı Pembe çocuk odası - iç tasarım fotoğrafı Pembe çocuk odası - iç tasarım fotoğrafı Pembe çocuk odası - iç tasarım fotoğrafı Pembe çocuk odası - iç tasarım fotoğrafı Pembe çocuk odası - iç tasarım fotoğrafı Pembe çocuk odası - iç tasarım fotoğrafı Pembe çocuk odası - iç tasarım fotoğrafı Pembe çocuk odası - iç tasarım fotoğrafı