İki kız çocuğu için çocuk tasarımı (75 fotoğraf)

İki çocuk için bir oda donatmak kolay bir soru değil ve kızlardan da bahsediyorsak, görev iki kat daha karmaşık. Küçük hanımlar, yatak ve masaların yanı sıra bir gardırop, çeşitli süslemeler sığabilecek oldukça geniş depolama sistemlerine ihtiyaç duyacaktır. Tüm bunlara, kızların ortak bir karara varmaları gerektiğinde renk ve stil sorunu eklenecek. Sevgili ebeveynler, işinizi kolaylaştırmak için iki kız çocuğu için güzel, rahat ve işlevsel bir çocuk odası yapmanıza yardımcı olacak birçok öneri topladık.!

Ne düşünülmeli??

İki kız çocuğu için bir çocuk odasının tasarımını planlarken, onları bir kız köşküyle donatacakları odanın belirlenmesinden başlayarak yaş ilgi alanları ve bireysel özelliklerle biten birçok noktayı dikkate almak gerekir. İşinizi kolaylaştırmak için aşağıdaki ipuçlarına uymanızı öneririz:

1. Dairedeki en büyük odayı küçüklerinize ayırmaya çalışın, böylece tüm işlevsel alanlar için yeterli alan olur..

2. Yalnızca en gerekli mobilyaları seçin – gereksiz eşyalar alanı dağıtacaktır. Dönüştürücü yapılar, çeşitli geri çekilebilir sistemler kullanabilirsiniz..

3. İç mekanlarda büyük aynalar kullanın – kızlar buna bayılacak. Ayrıca aynalı yüzeyler alanı görsel olarak artıracaktır. Hem duvar versiyonunda, tuvalet masasında hem de gardırop kapılarında bulunabilirler..

4. Her çocuk için bir bölme, perde veya raf içeren odanın bir köşesini oluşturun. Bu, çocukların kişisel işlerini yapmalarını çok daha rahat hale getirecektir..

5. Odanın rengini seçerken, her iki çocuğun isteklerine göre yönlendirilerek, bölgeleri farklı tonlarda düzenleyebilir, bunları ortak bir fikirle, örneğin aynı mobilyalarla birleştirebilirsiniz..

İki kız çocuğu için çocuk odası tasarımı - Dikkat etmeniz gerekenler İki kız çocuğu için çocuk odası tasarımı - Dikkat etmeniz gerekenler

Renk çözümleri

Bir çocuk odası için bir renk seçerken, odanın ana noktalara göre konumunu dikkate almak önemlidir. Pencereler kuzeye bakıyorsa, soğuk parlak renkleri sıcak ışıklar lehine terk etmeye değer – odayı daha geniş ve havadar hale getirmeye yardımcı olacaklar. Tersine, zaten çok fazla doğal ışığın olduğu güney tarafı için daha soğuk tonları seçebilirsiniz..

İyi bir seçim, parlak mobilya ve aksesuarların harika görüneceği açık renklerde tek renkli bir tasarım olacaktır. İki kızın odasını dekore etmek için renk paletinden beyaz, pembe, leylak, krem, yeşil tonlar idealdir. Sarı, mor, turuncu boyalar kullanılarak ayrı kontrastlar oluşturulabilir..

İki kız çocuğu için çocuk odası tasarımı - Renkler İki kız çocuğu için çocuk odası tasarımı - Renkler

Bir iç stil seçme

İki kız çocuğu için çocuk odası, herhangi bir yaratıcı fikrin somutlaştırılması için mükemmel bir alandır. Birçok tematik ve stil yönergesi burada harika bir şekilde kök salacaktır. Küçük hanımlar, Küçük Deniz Kızı, Pamuk Prenses hakkındaki masalların motiflerini temel alarak iç mekanı dekore edebilir, gerçek bir prenses kalesini donatabilir. Çoğu zaman, tematik fotoğraf duvar kağıtları, kilit şeklindeki mobilyalar, arabalar ve diğer ilgili özelliklerle desteklenen pembe tonlar temel alınır..

İki kız çocuğu için bir kreş dekore ederken, enfes konforu, asırlık gelenekleri ve huzuru birleştiren klasiklere dönebilirsiniz. Klasik tarz iyidir çünkü çocukların yaşı ne olursa olsun bir odayı dekore etmeyi mümkün kılar. Açık ve sıcak dekorasyon renkleri, masif ahşap mobilyalar, kristal avizeler, zengin tekstiller – tüm bunlar odayı rahatlık ve bollukla doldurur..

Provence, romantik kız odaları için idealdir. Burada, hafif yüzeylerde ve tekstillerde bulunan birçok küçük çiçek baskısı olmadan yapamazsınız. Özellikle ilgi çekici olan, belirgin bir odunsu dokuya ve Fransız taşra yaşamının ruhunu taşıyan yaşlanma unsurlarına sahip hafif mobilyalardır..

İlk bakışta, kızlar için bir kreşin İskandinav tarzı daha soğuk ve daha ölçülü görünebilir. Ancak yakından bakarsanız, dekorasyonda ve mobilyalarda ahşap unsurların önemli varlığı sayesinde dekorasyonun beyaz ve gri tonlarının nasıl ev konforuyla zenginleştirildiğini görebilirsiniz. Böyle bir çocuk odası her zaman hafif ve ferah görünecektir..

Minimalizm aynı zamanda bir kreşin iç kısmına da “uyabilir”, özellikle de birçok modern genç kız dengeli, sade bir ortamı çok daha fazla sevdiğinden. Açık renkler, işlevsel mobilyalar ve neredeyse tamamen dekorasyondan yoksun bir oda, küçük bir daire için en iyi çözüm olabilir..

İki kız çocuğu için çocuk odası tasarımı - Bir iç stil seçme İki kız çocuğu için çocuk odası tasarımı - Bir iç stil seçme İki kız çocuğu için çocuk odası tasarımı - Bir iç stil seçme

Dekorasyon Malzemeleri

Bir çocuk odası için mümkünse doğal kaplama malzemelerini tercih edin. Çeşitli renk ve dokular uygulayarak odanın geometrisini istediğiniz yönde ayarlayabilirsiniz..

Zemin

Fidanlıktaki zemini, örneğin bir tahta, laminat veya parke gibi sıcak malzeme ile kaplamak daha iyidir. Oda küçükse, malzemeyi çapraz olarak döşeyin – bu teknik düzlemi görsel olarak artıracaktır. Ek olarak yerleşik bir ısıtma sistemi ile donatılabilir. Uyku ve oyun alanlarındaki yumuşak kilimler özel konfor katacak.

İki kız çocuğu için çocuk odası tasarımı - Zemin kaplama İki kız çocuğu için çocuk odası tasarımı - Zemin kaplama

duvarlar

Duvarların tasarımına özellikle dikkat edilir, çünkü daha fazla durumun oluşturulacağı ana tuval görevi görürler. Buradaki en iyi seçim, hem tek renkli hem de alacalı iç mekanlar yaratmanıza izin verecek duvar kağıdı olacaktır. Desenler ve çizgiler yardımıyla alanı ayarlayabilirsiniz – yatay çizgiler odayı görsel olarak genişletecek ve dikey çizgiler onu yükseltecektir. Bazı bölgelerde, tematik fotoğraf duvar kağıtları ile yapıştırarak vurgu alanlarını düzenleyebilirsiniz..

İki kız çocuğu için çocuk odası tasarımı - Duvar dekorasyonu İki kız çocuğu için çocuk odası tasarımı - Duvar dekorasyonu

Tavan

Tavan yüzeyinin tasarımı için alçıpanı temel alın. Yardımı ile, işlevsel alanları vurgulamanıza ve spot aydınlatma kurmanıza izin verecek mükemmel düz bir yüzey veya kademeli yapılar düzenleyebilirsiniz. Streç tuvaller güzel görünecek, özellikle parlak olanlar, odaya ışık ve ferahlık kazandıracak. Tarza bağlı olarak, örneğin gök mavisi, kelebekler, çiçekler veya soyut desenler şeklinde fotoğraf baskısı olan tuvalleri seçebilirsiniz..

İki kız çocuk odası tasarımı - Tavan dekorasyonu İki kız çocuk odası tasarımı - Tavan dekorasyonu

Çocuk odası mobilyaları

İki kız çocuk yuvasında her metrekareyi mümkün olduğunca ekonomik kullanmaya çalışın. Açılır yataklar ve açılır masalar için seçenekleri değerlendirin. Depolama sistemi olarak dar ama yüksek bir gardırop, ayrı modüler elemanlar seçebilir ve ayrıca yatakların altındaki gömme çekmeceleri kullanabilirsiniz. Küçük çocuklar için, evler, dolaplar şeklinde uyku yerleri içeren bütün bir kompleksi alabilirsiniz..

Uyuyan yerler

İki kız için, oda alanından tasarruf etmenize yardımcı olacak bir ranza veya alt alanın masalar ve dolaplar tarafından işgal edileceği iki set “çatı katı” satın alabilirsiniz. Yatakların düzeni, çocuk odasının geometrisine bağlıdır..

Kare bir odada, yataklar karşılıklı iki duvar boyunca veya odanın uzak köşesine yerleştirilir. Dikdörtgen bir odada yatak, uzun bir duvar boyunca veya ona dik olarak bir “trene” monte edilebilir. İlginç bir çözüm, açılır yataklı yüksek bir podyum organizasyonudur. Bu durumda, podyumda iki masalı bir eğitim alanı kurulur ve odanın geri kalan alanı bir oyun odası ile donatılmıştır..

Dikkati hak eden bir diğer seçenek ise, bir kaldırma mekanizması yardımıyla dolaba gizlenen yataklar. Bu tür mobilyaları kullanarak, odayı gündüzleri çok daha özgür hale getireceksiniz..

İki Kız Çocuk Odası Mobilyaları - Uyku Yerleri İki Kız Çocuk Odası Mobilyaları - Uyku Yerleri İki Kız Çocuk Odası Mobilyaları - Uyku Yerleri

Çalışma alanı

Kızlarınız kız öğrenci ise özellikle öğrenim görecekleri alanı düzenlemeye özen göstermelisiniz. Çoğu zaman, oldukça parlak gün ışığının olduğu bir pencerenin yanında bulunur. Pencere kenarı boyunca, kızların aynı anda konaklayabileceği uzun bir yazı masası kurabilirsiniz. Belki de daha doğru ve ekonomik bir çözüm, pencere pervazının alanını arttırmak olacaktır..

Kare bir kreşte, duvarlar boyunca yataklara ek olarak, pencereye daha yakın masalar kurabilirsiniz. Bu durumda kızlar ders sırasında sırtları birbirine dönük oturarak dikkatleri dağılmayacaktır..

İki kız çocuk odası için mobilya - Çalışma alanı İki kız çocuk odası için mobilya - Çalışma alanı İki kız çocuk odası için mobilya - Çalışma alanı

Oyun odası

Küçük çocuklar için, çalışma köşesi olmaması nedeniyle organize edilebilecek oyunlar için oldukça geniş bir yere ihtiyacınız olacak. Buraya sıcacık bir halı ser, küçük bir bungalov, ev ya da çadır kur.

Kızlar, masalı ve makyaj aynalı bir kuaför, oyuncak bebek evi veya mini mutfak gibi çeşitli temalı oyuncaklara bayılır. Oyuncaklar için dolap kurmak gerekli değildir, açık rafları veya şimdi popüler hasır sepetleri, dekoratif sandıkları kullanmak daha kolaydır. Kutuları, kızların gideceği, oyuncak deposunun nerede olduğu özel çıkartmalarla işaretleyin – bu onlara sipariş vermeyi öğretecek.

Daha büyük çocuklar için bir spor köşesi donatabilirsiniz ve genç kızlar için buraya, akıllı olmaktan mutluluk duyacakları bir tuvalet masası kurabilirsiniz..

İki kız çocuk odası için mobilya - Oyun odası İki kız çocuk odası için mobilya - Oyun odası

Aydınlatma ve dekor

Fidanlık için odaya mümkün olduğunca fazla doğal ışığın girmesi önemlidir – güneş ışınları sadece neşelenmek ve bağışıklığı geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda çevreyi daha neşeli hale getirir. Hafif kumaşlar, tül lehine yoğun hacimli perdelerden vazgeçin. Yaz aylarında odanın doğrudan güneş ışığından korunmasına yardımcı olacak pencerelere panjur, panjur asabilirsiniz..

Elbette yapay aydınlatma konusunda da çalışmamız gerekiyor. Çalışma ve oyun alanlarında iyi ışık çocuklar için önemlidir. Çalışmak için rahat bir ortam yaratacak olan masaya bir lamba takmanız gerekiyor. Oyun alanını parlak sarkıt ışıklarla aydınlatın. Merkezi aydınlatma için en iyi seçenek, oda boyunca eşit olarak dağıtılan tavan spotları olacaktır. Ek olarak, başucu lambaları takabilirsiniz..

Çeşitli “kız gibi” aksesuarlar, çocuk odasını canlandırmaya yardımcı olacaktır – yumuşak armutlar, parlak sedirler, bir çiçek vazosu veya güzel bir saksı, fotoğraflar, en sevdiğiniz idollerle posterler ve el yapımı el sanatları. Çocuklar küçükse, dekorasyon için çocukların büyümesiyle değiştirilmesi kolay olan parlak vinil çıkartmalar kullanabilirsiniz..

İki kız için çocuk odası tasarımı - Aydınlatma ve dekor İki kız çocuğu için çocuk odası tasarımı - Aydınlatma ve dekor

İki kız için çocuk tasarımı – fotoğraf

Sonuç olarak, sizi fotoğraf galerimizi ziyaret etmeye davet ediyoruz. İşte gerçekten nefes kesici iki kız çocuk odası tasarımı yaratmanıza yardımcı olacak birçok gerçek dünya örneği. İzleyin ve ilham alın!

İki kız için bir çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki kız için bir çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki kız için bir çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki kız için bir çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki kız için bir çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki kız için bir çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki kız için bir çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki kız için bir çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki kız için bir çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki kız için bir çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki kız için bir çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki kız için bir çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki kız için bir çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki kız için bir çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki kız için bir çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki kız için bir çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki kız için bir çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki kız için bir çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki kız için bir çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki kız için bir çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki kız için bir çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki kız için bir çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki kız için bir çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki kız için bir çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki kız için bir çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki kız için bir çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki kız için bir çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki kız için bir çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf