İki erkek çocuk için çocuk tasarımı (85 fotoğraf)

İki erkek çocuğunun büyüdüğü bir ailede her birine ayrı bir oda vermek her zaman mümkün değildir. Çoğu zaman, iki sahibin aynı kreşte geçinmesi gerekir, bu da birçok soruna neden olur. Çocukların yakın koşullarda sürekli kalması, zamanla psikolojik durumu daha iyi değil, sinirlilik ve depresyona neden olabilir. Bunun olmasını önlemek için, ebeveynlerin çocuk odasını yetkin bir şekilde donatması, ışık, alan vermesi, mümkün olduğunca konforlu ve işlevsel hale getirmesi gerekir. Bugünkü makalemizde bundan bahsedeceğiz ve fotoğraf örneklerinde başarılı düzen seçeneklerini ele alacağız..

Ne düşünülmeli??

İki erkek çocuk için bir çocuk odası düzenlemesini planlarken, gerekli tüm işlevsel alanların yerleştirilebileceği en büyük ve aydınlık odayı seçmeye çalışın. Odaya bir sundurma veya balkon bitişikse, camı sökerek bunları tamamen veya kısmen takmayı deneyebilirsiniz. Bölgeyi yalıttıktan sonra üzerine bir eğitim, oyun alanı veya depolama sistemi yerleştirebilirsiniz – o zaman odada daha fazla alan olacaktır..

Yaşları ve hobileri göz önüne alındığında, erkeklerin gerçekten neye ihtiyaç duyacaklarını dikkatlice düşünün. Ortamda kompakt ve dönüştürülebilir mobilyalar kullanmaya çalışın – her türlü açılır kapanır, katlanır yatak ve masa sistemleri önemli ölçüde yerden tasarruf sağlayacaktır..

Bir tasarım stili seçerken, her iki adamın da isteklerini dikkate almak, renk paletini, bölgelerin yerini onlarla koordine etmek gerekir. Çocuklar için aynı mobilya takımlarını almaya çalışın – bu şekilde oda çok daha uyumlu görünecektir..

İki erkek çocuk için kreşin bölgelere bölünmesi tavsiye edilir. Çocuklar hala çok küçükse, renk şeması yeterlidir, örneğin çizgi film karakterlerinin resimleriyle fotoğraf duvar kağıtları içeren oyun alanını vurgular. Beşiklerin üzerine sahiplerinin isimleriyle fotoğraflar veya dekoratif yazılar yerleştirilebilir. Daha büyük çocuklara, her çocuğun kendi rahat bölgesini oluşturabilmesi için uyku yerlerini bir bölme, raf veya perde ile sınırlandırarak bölgelerini ayırmaları önerilir..

Spor, daha güçlü cinsiyetin gelişiminde önemli bir rol oynar, bu nedenle çocuklar için spor köşesini unutmayın. Bir duvar barı, bir simülatör, bir basketbol potası (alan izin veriyorsa) veya bir kum torbası takabilirsiniz – seçim, erkeklerin neye düşkün olduğuna bağlıdır..

İki erkek çocuk için çocuk odası tasarımı - Dikkat etmeniz gerekenler İki erkek çocuk için çocuk odası tasarımı - Dikkat etmeniz gerekenler

Renk çözümleri

İki erkek için bir odanın renk paleti, öncelikle kişisel isteklere bağlı olacaktır. Ancak, odaya giren doğal ışık miktarını ve odanın boyutunu dikkate almaya değer. Pencereler güneye bakıyorsa, daha koyu ve daha soğuk tonlar kullanabilirsiniz ve kuzey odası için açık renkleri tercih etmek daha iyidir..

Standart mavi tonlara ek olarak, erkek çocuk odası gri, bej, beyaz, yeşil, vurgulu kahverengi ve siyah renkler eklenerek dekore edilebilir. Asil bir bordo rengi bile çocuksu bir gecekondu mahallesine mükemmel bir şekilde uyacaktır..

Birçok yönden, renk şeması seçilen stile göre belirlenir. Örneğin, deniz teması beyaz ve mavi tonlarla karakterize edilir ve yarış pilotu odası parlak kırmızı renklerle dekore edilebilir. Yetişkin klasikleri için, açık pastel tonlar karakteristiktir ve çatı katı, karanlık ama aynı zamanda oldukça sıcak paleti ile şaşırtacaktır..

İki erkek çocuk için çocuk odası tasarımı - Renkler İki erkek çocuk için çocuk odası tasarımı - Renkler

İç stil

Çocukların isteklerini göz önünde bulundurarak kreş tarzını çocuklarla birlikte seçmelisiniz. Buna göre, odanın rengi, mobilya seçilir ve dekoratif detaylar ana rolü oynayacaktır – kaplama malzemeleri, tekstiller, bir veya başka yöne karşılık gelen aksesuarlar.

Yeni yürümeye başlayan çocuklar için kreşin tematik tasarımı

Küçük çocuklar, azgın bir okyanusun ahşap güverteleri, ip merdivenler, dümen ve duvar sanatı ile deniz tarzı iç mekanı sevecekler.

Bir yarış arabası odasını yarış beşikleri, dinamik pistlerin görüntüleri, yol işaretleri ve diğer özelliklerle dekore etmek daha az ilginç değildir. Spor konuları da önemlidir, örneğin futbolcular, basketbolcular vb. için bir oda. Spor malzemelerinin varlığı burada sadece odayı dekore etmeyecek büyük bir rol oynayacak. Ama aynı zamanda çocukların fiziksel gelişimi için de faydalı olacaktır..

Bebek odasının tematik tasarımı - İç tasarım Bebek odasının tematik tasarımı - İç tasarım Bebek odasının tematik tasarımı - İç tasarım

İngiliz tarzında iki erkek çocuk odası

İngiliz tarzındaki iç mekan, sıcak dekorasyon tonları ile karakterize edilir – kahverengi, koyu mavi, yeşil, kırmızı, odanın boyutuna ve kardinal noktalara göre yerleşimine bağlı olarak, daha koyu veya daha açık bir palete sahip olabilir..

Foggy Albion ile ilgili mümkün olduğunca çok sayıda baskı ve konuyu tanıtmak önemlidir: İngiliz bayrağının görüntüleri, Big Ben, kırmızı çift katlı otobüsler, ünlü İngiliz müzisyenlerin logoları (The Beatles, Freddie Mercury, vb.). İyi kaplama malzemeleri ahşap zeminler, dikey çizgili duvar kağıtları, hanedan unsurlardır..

İngiliz tarzında iki erkek çocuk odası - İç tasarım İngiliz tarzında iki erkek çocuk odası - İç tasarım

İki erkek çocuk için İskandinav tarzı çocuk odası

İskandinav tarzı, iki erkek çocuk için küçük bir oda için en iyi çözüm olabilir. Kaplama malzemelerinin açık (beyaz, gri) tonları, perdelerin ve gereksiz süslemelerin olmaması, iç mekanı aydınlık ve havadar kılar. Aynı zamanda, parlak vurguların serpiştirilmesi ve en önemlisi – mobilya ve dekorasyonda çok sayıda ahşap unsur nedeniyle oda ev konforundan yoksun değildir..

İki erkek çocuk için İskandinav tarzı çocuk odası - İç tasarım İki erkek çocuk için İskandinav tarzı çocuk odası - İç tasarım

İki erkek çocuk için yüksek teknolojili çocuk odası

Yüksek teknoloji bugün gençler arasında popüler bir trend. Soğuk tonlarda özlü tasarım tercih edildiğinden, stil en iyi genç odalarını dekore etmek için kullanılır. Burada en son nesil, ultra modern teknolojinin kaplama malzemelerini, mobilya şekillerinin özgünlüğünü yansıtan birçok parlak yüzeyi bulabilirsiniz..

Yüksek teknoloji tarzında iki erkek çocuk odası - İç tasarım Yüksek teknoloji tarzında iki erkek çocuk odası - İç tasarım

İki erkek çocuk için çatı katı tarzı çocuk odası

Tavan arası tarzı, eksantrikliği, “evcil” özelliklere sahip bazı vahşiliği ile ünlüdür. Ana arka plan, görünüşte işlenmemiş yüzeylere benzeyen kaplama malzemeleriyle oluşturulur – tuğla, kirişli tavanlar, masif ahşap zeminler. Masif ahşap mobilyalar ve çeşitli metal yapılar, iç mekanı başarıyla tamamlayacak. Bununla birlikte, yer halıları, tablolar, posterler, yumuşak oyuncaklar şeklinde renkli dekoratif unsurların ve aksesuarların tanıtılması sayesinde kreş oldukça sıcak ve rahat görünecek..

Çatı katı tarzında iki erkek çocuk odası - İç tasarım Çatı katı tarzında iki erkek çocuk odası - İç tasarım Çatı katı tarzında iki erkek çocuk odası - İç tasarım

Dekorasyon Malzemeleri

Bir çocuk odasını dekore etmek için malzeme seçimi büyük ölçüde odanın tarzına bağlıdır. Ayrıca çocukların yaş kategorisini ve odanın düzenini de dikkate almalısınız..

Zemin

Mümkünse, yerleşik bir ısıtma sistemi veya yumuşak bir halı ile çocuk odasındaki zemini yalıtmaya çalışın. Ana kaplama olarak laminat, parke veya kalınlaştırılmış muşamba seçebilirsiniz. Çapraz desenler veya kafes, odanın alanını görsel olarak genişletmeye yardımcı olacaktır..

İki erkek çocuk için çocuk odası tasarımı - Zemin kaplama İki erkek çocuk için çocuk odası tasarımı - Zemin kaplama

duvarlar

Fidanlıktaki duvarlar boyanabilir, duvar kağıdı ile kaplanabilir, sıvanabilir veya ahşap veya tuğla gibi dokulu duvar panelleriyle süslenebilir. Oda için tematik tonu ayarlayabilen çocuk fotoğraf duvar kağıtlarında özellikle popülerdirler. Tek renkli duvar dekorasyonu da iyi bir seçenektir, bu da kendilerini parlak mobilya ve dekor unsurlarına “kanıtlamayı” mümkün kılar..

İki erkek çocuk için çocuk odası tasarımı - Duvar dekorasyonu İki erkek çocuk için çocuk odası tasarımı - Duvar dekorasyonu

Tavan

Son yıllarda, tavan yüzeyini alçıpan ile süslemek gelenekseldir. Yardımı ile pürüzsüz ve kademeli yapılar oluşturabilir, fonksiyonel alanları vurgulayabilirsiniz. Ek olarak, doğal malzemeleri taklit eden parlak, mat, desenli veya desensiz olabilen streç kumaşları kullanabilirsiniz..

İki erkek çocuk odası tasarımı - Tavan dekorasyonu İki erkek çocuk odası tasarımı - Tavan dekorasyonu

Çocuk odası mobilyaları

Birkaç işlevsel alana sahip bir çocuk odası için, yalnızca en gerekli ve mümkünse çok işlevli mobilyaları seçmeniz gerektiğini zaten söylemiştik. Depolama sistemleri, komodinler, kutular, kompakt modüler elemanlar (dolaplar, şifonyerler) veya her iki erkeğin de eşyalarının yerleştirileceği yüksek bir gardırop olabilir. Rafların, kitap raflarının ve ders kitaplarının gerekli olduğu çalışma alanını unutmayın..

Yataklar

Erkek çocuklar için yatak seçerken yaş özelliklerini göz önünde bulundurun. Bir çatı katı yatağı veya iki katmanlı bir yapı, bir spor köşesi veya oyun odasının altına alarak kullanışlı dörtlüleri en iyi şekilde kaydetmenize olanak tanır. Ancak bir çocuğun ikinci kademeye yerleştirilmesine sadece 6 yaşından itibaren izin verilir. Bebekler için, odanın düzenine bağlı olarak, duvar boyunca veya karşılıklı olarak küçük beşikler kurabilirsiniz..

Mükemmel bir çözüm, duvarlardan biri boyunca kurulan ve hemen uyku yatakları ve birçok depolama sistemi içeren bir set satın almak olacaktır..

Gardırop yatağı veya podyumda açılır yatak gibi dönüştürülebilir modeller satın almayı düşünün. Daha sonra, gündüz, yatak gözlerden tamamen kaybolacak ve kreş için oyunlar için boş alan bırakacaktır..

İki erkek çocuk odası mobilyaları - Yataklar İki erkek çocuk odası mobilyaları - Yataklar

Çalışma alanı

Yeterli ışığın olduğu bir pencerenin yanında iki erkek çocuk için bir çalışma alanı düzenlemek daha iyidir. Uzun bir masa koyun veya pencere pervazının düzlemini uzatın ve yan duvarları raflarla donatın. Odanın büyüklüğü izin veriyorsa, masalar ve kilitli dolaplar içeren iki ayrı çalışma alanı yerleştirebilirsiniz – bu durumda çocuklar ders sırasında birbirlerine müdahale etmeyeceklerdir. Bu seçenek, örneğin, açılır yataklı yüksek bir podyum düzenlerken iyidir..

İki erkek çocuk odası için mobilya - Çalışma alanı

Oyun odası

Oyunlar veya sporlar için ortak bir alan seçin, alanı işaretleyecek ve daha rahat hale getirecek bir halıyla örtün. Duvarlardan birini “komik” resimlerle veya üzerine çizebileceğiniz arduvaz duvar kağıdıyla kaplayın.

Yaşına uygun spor ekipmanını buraya yerleştirin. Yeterli alan varsa, küçük bir ev veya çadır kurabilirsiniz – çocuklar küçük dünyalarını donatmayı gerçekten severler..

İki erkek çocuk odası için mobilya - Oyun odası İki erkek çocuk odası için mobilya - Oyun odası

Aydınlatma ve dekor

Fidanlık için odanın iyi bir aydınlatmaya sahip olması önemlidir. Her şeyden önce, bu doğal ışıkla ilgilidir, bu nedenle ışık perdelerini, tül veya kısa rulo yapıları, parlak güneş ışığından koruyan panjurları tercih edin..

Yapay aydınlatma için bir avize veya spot ışığı takın, çalışma alanına masa lambaları, yatak odasına başucu lambaları ekleyin. Oyun alanı ayrıca ek aydınlatmak için zarar vermez.

Çocuk odasındaki süslemelerin sayısı ve türü, her şeyden önce çocukların yaşına ve seçilen stile bağlıdır. Çocuklar için odanın ana dekorasyonu renkli oyuncaklar, tematik resimlerle duvar resimleri, çizgi film karakterleri olacaktır. Genç odası, daha kısıtlı stil çözümleri ile karakterize edilir: kişisel tercihlere bağlı olarak duvarlarda fotoğraflar veya posterler, spor aksesuarları veya müzik aletleri.

İki erkek çocuk için çocuk odası tasarımı - Aydınlatma ve dekor İki erkek çocuk için çocuk odası tasarımı - Aydınlatma ve dekor

İki erkek çocuk için çocuk tasarımı – fotoğraf

Özetlemek gerekirse, iki erkek çocuk odası tasarımının birçok başarılı örneğini içeren fotoğraf galerimizi ziyaret etmenizi öneririz. İzlemenin ve ilhamın tadını çıkarın!

İki erkek çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki erkek çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki erkek çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki erkek çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki erkek çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki erkek çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki erkek çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki erkek çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki erkek çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki erkek çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki erkek çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki erkek çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki erkek çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki erkek çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki erkek çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki erkek çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki erkek çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki erkek çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki erkek çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki erkek çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki erkek çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki erkek çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki erkek çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki erkek çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki erkek çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki erkek çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki erkek çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki erkek çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki erkek çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf İki erkek çocuk odasının iç tasarımı - fotoğraf