Genç bir çocuk için oda tasarımı (70 fotoğraf)

Geçiş yaşı, çocukların ve ebeveynlerinin hayatında özel bir aşamadır. Bu yıllarda çocuk kendi ilkeleri, hayalleri, bilgisi ile gerçek bir insan olarak şekillenir. Bazı basit kurallara uyarsanız, genç bir çocuk için rahat bir oda tasarımı yaratmak mümkündür. Adamın bağımsızlığını, arzularını, ilgi alanlarını ve estetik tercihlerini dikkate almak gerekir. Odasının sadece bir geceleme değil, aynı zamanda yalnızlık, çalışma, yaratıcılık ve arkadaşlarla eğlenceli toplantılar için rahat bir köşe olacağını hatırlamakta fayda var. Makalemiz, istenen tasarımın seçimine sorumlu bir şekilde yaklaşmanıza yardımcı olacaktır..

Tasarım özellikleri

Ebeveynlerin, ergenliğin yetişkinliğe giden yolun bir tür başlangıcı, çocuğun kişiliğinin oluşumu olduğunu anlamaları çok önemlidir. Bu nedenle, bir gencin kişisel alanı, gereksinimlerine ve arzularına tam olarak uymalıdır. Bir erkek çocuk için güzel ve rahat bir odanın tasarımında özellikleri yardımcı olabilecek farklı yaş dönemleri vardır..

Örneğin, 12-13 yaşlarında genç erkekler bir şeye özel ilgi göstermeye, spor, masa oyunları ve müzik aletleri şeklinde bir hobi bulmaya başlar. Oda, çocuğa yeni yeteneklerini geliştirmesi için ilham verebilecek unsurlarla dekore edilmişse iyidir..

14-15 yaş daha duygusal olarak adlandırılabilir. Bu sırada bir gencin idolleri bulduğu, en sevdiği müzik gruplarının çalışmalarına kapılmaya başladığı, yatağının üzerine renkli konser afişleri astığı ve ayrıca her şeyi kaotik bir şekilde dağıttığıydı. Çocuğunuzun kendisini bu şekilde ifade etmesini yasaklamamalısınız. Sahibinin asi karakteriyle mükemmel bir uyum sağlayacak olan odanın böyle bir stil yönünü seçebilirsiniz. Örneğin, çatı katı, pop art, etnik köken ve Akdeniz tasarımı.

16-17 yaşlarında, genç neredeyse oluşur. Odasını döşemek, dekore etmek ve dekore etmek için bağımsız olarak bir plan yapabilir ve fikirleri gerçeğe dönüştürmede ona yardımcı olabilirsiniz. Çoğu zaman, bu hassas yaştaki genç erkekler şu iç tarzları sever: modern, minimalizm, yüksek teknoloji, çatı katı, pop art, klasik, kitsch.

Genç Erkek Odası Tasarımı - Özellikler Genç Erkek Odası Tasarımı - Özellikler Genç Erkek Odası Tasarımı - Özellikler

Bir iç stil seçme

Doğru stil yönü seçimi, bir genç için güzel ve konforlu bir odanın temelidir. Bir odayı farklı tarzlarda dekore etmek için en alakalı ve yaratıcı seçenekleri ele alacağız..

Minimalist genç erkek odası

Bu iç mekan, bol miktarda boş alan, özlü detay ve hacimli mobilyaların bulunmadığı anlamına gelir. Estetik etkiden bir renk oyunu (siyahla beyaz, pembe, bej ve kahverengi ile gri kontrastları), orijinal yüzeyler (tuğla, cam veya ahşap kullanımı) ve ayrıca şık ve basit dekor estetik etkiden sorumludur. Örneğin duvar müziği kayıtları, siyah beyaz fotoğraflar, orijinal lambalar, renkli koltuk minderleri. Böyle bir oda, içine kapanık bir çocuk, yaratıcı asi veya genç entelektüel için ideal olacaktır. Oda dinlenme, ilham verici düşünce ve çalışma için yeterince geniş olacaktır..

Minimalist Genç Erkek Odası - İç Tasarım Minimalist Genç Erkek Odası - İç Tasarım

Çatı katı tarzı genç erkek odası

Tasarımdaki tavan arası motifleri ve asi notlar, sıkıcı standartları sevmeyen aktif adamlara hitap edecek. Endüstriyel unsurlar, eski ve yeni mobilyaların bir kombinasyonu, orijinal yüzeyler ve soğuk renkler, çatı katı stilini mükemmel bir şekilde karakterize ediyor. Bir tuğla duvar (veya taklit duvar kağıdı), şömine veya eski aynalar, genç odasının özel bir özelliği olabilir. Yaratıcı metal / ahşap raflar veya çok işlevli aydınlatma (daha parlak ve daha hafif) kullanarak odayı iki ayrı alana (oturma alanı ve çalışma alanı) bölmek de mümkündür..

Loft Tarzı Genç Erkek Odası - İç Tasarım Loft Tarzı Genç Erkek Odası - İç Tasarım Loft Tarzı Genç Erkek Odası - İç Tasarım

Akdeniz tarzı genç erkek odası

Bu tarzın ana ayırt edici özellikleri, güneşli renkler, sıra dışı mobilya döşemeleri, doğal dekor ve tekstillerin kullanımı ile bol miktarda ışıktır. Bu oda her genç için gerçek bir cennet olacak. İtalyan veya Yunan motifleri kullanılarak dekore edilebilir..

İlk durumda, narin nötr renklere (beyaz, bej, şeftali, limon yeşili) ve renkli freskler, mozaikler ve kabuklu ürünler şeklinde dekora daha yakından bakmalısınız. İkincisinde, iki ton kullanarak sıcak kontrastlar yaratabilirsiniz (örneğin, tüm duvarları beyazla süsleyin ve birini mavi veya yeşil bırakın), odayı deniz temalı ağırlıksız perdeler, ahşap sandıklar ve üzerinde özlü figürler ile süsleyin. raflar.

Akdeniz Tarzı Genç Erkek Odası - İç Tasarım Akdeniz Tarzı Genç Erkek Odası - İç Tasarım

Kitsch tarzı genç erkek odası

Bu oda tasarımı, kendilerini parlak giysiler ve sıra dışı müzikle ifade etmekten korkmayan erkekler için mükemmeldir. Kitsch tarzı bir oda, parlak abartılı detayların bolluğu, çeşitli renklerin, özel kaplama malzemelerinin ve gösterişli aksesuarların birleşimidir..

Gümüş tavanlar, altın duvar kağıtları, mozaik karolar, orijinal asma avizeler, posterler ve tablolar bu eğilimi mükemmel bir şekilde karakterize ediyor. Böyle bir odada genç bir çocuk, uyumsuz renkler, renkli aksesuarlar ve özgün bir yaklaşım kullanarak en çılgın hayallerini gerçekleştirebilecektir. En ilginç dekorasyon seçeneklerinden biri, duvarlardan birinin sanat galerisi şeklinde tasarlanmış olmasıdır..

Kitsch Genç Erkek Odası - İç Tasarım Kitsch Genç Erkek Odası - İç Tasarım

Etnik tarz genç erkek odası

Farklı ülke ve geleneklerin genç bilenleri için rahat bir köşe olacak. Doğu’nun lüksü, Japonya’nın kısalığı, Mısır’ın parlaklığı veya Afrika’nın mistisizmi olabilir. Küçük bir odada başka bir kültürün atmosferini yaratarak etnik yönlerden birinde bir oda düzenleyebilir veya birkaç seçeneği aynı anda birleştirebilirsiniz. Stilize el yapımı detaylar, konforlu mobilyalar ve nötr kaplama renkleri, böyle sıra dışı ve özgün bir oda için tam teşekküllü bir zemin haline gelecek olan buna uygundur..

Etnik Tarz Genç Erkek Odası - İç Tasarım Etnik Tarz Genç Erkek Odası - İç Tasarım

Mobilya nasıl seçilir

Genç bir çocuğun odasında temel ve ek mobilyalar bulunmalıdır. Ana yatak, bir masa, bir gardırop, bir kitaplık ve dekor için ek bir asma raflar, oda imar elemanları, bir kanepe içerir. Mobilya düzenlemek ve seçmek için basit ipuçları, doğru seçeneğe karar vermenize yardımcı olacaktır..

Küçük bir oda için, aynı renk düzeninde dekore edilecek modüler mobilyalar kullanmak en iyisidir. Yazı masası çok işlevli (dersler, bilgisayarda çalışma, yaratıcılık, okuma için) ve ferah olmalıdır. Çoğu zaman, bu kriterler kendi kendine montaj tablosu tarafından karşılanır. Asılı raflar, hacimli aksesuar raflarına harika bir alternatiftir..

Ahşap mobilya satın almaya karar verirseniz, kenarlarına daha yakından baktığınızdan emin olun. Herhangi bir pürüz ve çatlaktan arındırılmış olmalıdırlar. Bir gardırop, eşyaları saklamak için uygundur, ayrıca hemen hemen her iç mekan stiline uyacaktır. Daha fazla pratiklik ve daha fazla güvenlik için, cam veya metal kapaksız kitap raflarını tercih etmelisiniz..

Genç Erkek Odası Tasarımı - Mobilya Genç Erkek Odası Tasarımı - Mobilya Genç Erkek Odası Tasarımı - Mobilya

Dekor ve aksesuarlar

Genç bir çocuğun odasını dekoratif unsurlarla dekore etmek, yalnızca temel tasarım stiline ve pratikliğine değil, aynı zamanda kendi tercihlerine de bağlı olmalıdır. Spor, oyun, müzik, sanat, bilim olabilir. Bir gencin hobisiyle doğrudan ilgili aksanlar, kolayca özgün ve rahat bir atmosfer yaratacaktır. Ana şey, genel iç tasarımı unutmamaktır. Örneğin, bir deniz sandığı, Akdeniz tarzı bir odaya harika bir ek olacak, bir çatı katı için uygun bir tuğla duvar, en sevdiğiniz müzisyenlerin yer aldığı posterler ve resimler, bir odayı pop-art tarzında dekore edecek..

Genç Erkek Odası Tasarımı - Dekor ve Aksesuarlar Genç Erkek Odası Tasarımı - Dekor ve Aksesuarlar Genç Erkek Odası Tasarımı - Dekor ve Aksesuarlar Genç Erkek Odası Tasarımı - Dekor ve Aksesuarlar

Genç bir çocuk için oda tasarımı – fotoğraf

Genç erkek çocuk odalarının iç tasarım fotoğraflarını topladığımız fotoğraflar ilham almanıza ve çocuğunuzun beğenisine uygun seçeneği bulmanıza yardımcı olacaktır. Mutlu seyirler!

Genç bir çocuk için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Genç bir çocuk için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Genç bir çocuk için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Genç bir çocuk için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Genç bir çocuk için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Genç bir çocuk için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Genç bir çocuk için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Genç bir çocuk için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Genç bir çocuk için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Genç bir çocuk için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Genç bir çocuk için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Genç bir çocuk için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Genç bir çocuk için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Genç bir çocuk için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Genç bir çocuk için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Genç bir çocuk için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Genç bir çocuk için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Genç bir çocuk için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Genç bir çocuk için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Genç bir çocuk için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Genç bir çocuk için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Genç bir çocuk için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Genç bir çocuk için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Genç bir çocuk için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Genç bir çocuk için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Genç bir çocuk için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Genç bir çocuk için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Genç bir çocuk için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Genç bir çocuk için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Genç bir çocuk için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf

Video: Genç bir çocuk için çocuk odası