Bir genç için oda tasarımı (60 fotoğraf)

13 ila 17 yaş arasındaki yaşa bir nedenle geçiş dönemi denir. Bu dönemde çocuklar hızla değişiyor – hem dışsal hem de psikoloji açısından, bu da onları çevreleyen iç mekanın yeni ihtiyaçları karşılaması gerektiği anlamına geliyor. Bir genç için bir oda tasarımı oluştururken, büyüyen çocuğun bireysel özelliklerini, ilgi alanlarını ve hobilerini dikkate almak önemlidir. Web sitemizde toplanan fikirler ve fotoğraflar, bir oda için ilginç bir tasarım seçeneği seçmenize ve onu maksimum konforla donatmanıza yardımcı olacaktır..

Genç odasının özellikleri

Çocuk ilkokuldan mezun olduktan bir veya iki yıl sonra, hemen hemen tüm ebeveynler, çocuk odasını daha yetişkin bir biçimde yeniden donatma sorunuyla karşı karşıyadır. Kural olarak, mobilyaların değiştirilmesi gerekiyor ve dekorasyonun sıklıkla güncellenmesi gerekiyor. Bütün bunlar çok fazla dikkat ve kaynak gerektirir, ancak tüm detayları önceden düşünürseniz, şık tasarım genç sahibini veya sahibini reşit olana kadar, hatta daha uzun süre memnun edecektir..

Mobilya ergonomisi

Bir genç odası için yeni bir yatak, yazı ve bilgisayar masası seçerken, dönüşen modellere dikkat etmelisiniz. Yüksekliği, genişliği veya uzunluğu ayarlama yeteneği, yalnızca gencin rahatlığı ve sağlığı açısından faydalı olmakla kalmayacak, aynı zamanda aile bütçesinden de önemli ölçüde tasarruf sağlayacaktır. Dolaplara ve raflara gelince, gardırobun gelecekteki yenilenmesi ve gerekli tüm şeylerin depolanması için iyi bir boş alan kaynağına sahip olmaları gerekir..

Genç Odası Tasarımı - Mobilya Ergonomisi Genç Odası Tasarımı - Mobilya Ergonomisi

nötr bitiş

Ergenlik döneminde çocukların zevkleri ve tercihleri ​​sıklıkla değişir. İç mekanı yeni hobilere uyarlamak için, her zaman göze çarpan vurgular için bir yer olan nötr bir tasarım seçmeniz önerilir. Örneğin, en sevdiğiniz resimler, fotoğraflar veya posterler için bir duvar veya niş ayırabilirsiniz – bu şekilde genç kendini ifade etmek için bir yere sahip olacak ve yüzeylerin geri kalanı daha uzun süre kısıtlı bir arka plan görevi görecektir. ..

Genç Odası Tasarımı - Nötr Bitiş Genç Odası Tasarımı - Nötr Bitiş

renklerin etkisi

Ortam gölgelerinin ergenlerin zihinsel ve fiziksel durumu üzerinde büyük etkisi vardır – özellikle çeşitli alt kültürlerde sıklıkla görülebilen agresif kombinasyonlara karşı hassastırlar. Yeraltı gençlik hareketlerinde baskın renk siyahtır, bazen kırmızı, parlak pembe ve sarı ile serpiştirilir. Bir odayı bu tonlarda dekore etmek depresyona, öfke patlamalarına ve uyku bozukluklarına neden olabilir. Kasvetli ve aşırı parlak renkleri daha yumuşak tonlarla değiştirmek daha iyidir. Açık gri, bej, mavi, yeşil, kahverengi taban olarak uygundur..

Genç Odası Tasarımı - Renklerin Etkisi Genç Odası Tasarımı - Renklerin Etkisi Genç Odası Tasarımı - Renklerin Etkisi

Bir genç kız için oda tasarımı

Genç bayanlar için geleneksel tasarım teması bahar çiçek motifleridir. Her türlü kalp, kelebek, kedi, ortaokulda bile çocuksu spontanlığını ve dinginliğini koruyan kızlara yakışacaktır. Daha büyük kız öğrenciler için, en sevdiğiniz kitabın tarzında tasarımı seçebilir, sahibinin hobilerine odaklanabilirsiniz – müzik, el sanatları, çizim veya dans.

Kızın odasının iç kısmındaki renk paleti, alanı hafiflik ve rahatlıkla dolduran, sahibinin karakterine uygun olmalıdır. Hassas pastel ve güneşli renkler uygundur: beyaz, pembe, açık yeşil, sarı, turuncu, turkuaz, leylak. Aynı rengin doğal kombinasyonları ve tonları, doygunlukta farklı, özellikle uyumlu görünüyor..

Kızın odasının tarzı hem kısıtlanmış (modern minimalizm) hem de romantik olabilir – burada Provence, eski püskü şık, hafif klasiklere dikkat etmelisiniz. Genç bir bayan bir ülkenin kültürüne düşkünse, oradan durumun karakteristik özelliklerini, etnik dekoru veya sembolizmi ödünç alabilirsiniz..

Bir genç kız için oda tasarımı Bir genç kız için oda tasarımı Bir genç kız için oda tasarımı Bir genç kız için oda tasarımı

Genç bir çocuk için oda tasarımı

Genç bir çocuk için bir oda dekore ederken, her şeyden önce pratikliğe ve ancak o zaman estetiğe dikkat etmek gerekir. Geniş gardıroplar, düzenleyiciler ve çekmeceler çocuğunuza eşyaları yerine koymayı öğretecektir. Temizliği kolaylaştırmak için açık raflardan ve gereksiz dekorlardan yani işlevsel bir yük taşımayan eşyalardan kaçınmalısınız. Ödüller iç mekan için iyi bir dekorasyon olacaktır: bardaklar, heykelcikler, çocuğun eğitim, spor veya diğer yaşam alanlarındaki kişisel başarıları için aldığı sertifikalar. Görünürde bırakılan başarı süsleri, gençlerin özgüvenini artıracak ve ona yeni zaferler için ilham verecektir..

Odanın tasarımı, büyüyen mal sahibinin bireysel özellikleri dikkate alınarak oluşturulmalıdır. Birisi macera tarzını sever, biri rock müziğine, arabalara, teknolojiye, tarihe veya astronomiye düşkündür. Birçok erkek her türlü sporla ilişkilendirilir – futbol, ​​​​basketbol, ​​​​dövüş sanatları, atletizm vb. Oynarlar. Tüm bunlar, temalı baskılar, rozetler ve dekoratif öğeler kullanılarak iç mekana yansıtılabilir..

Genç bir çocuk için oda tasarımı Genç bir çocuk için oda tasarımı Genç bir çocuk için oda tasarımı Genç bir çocuk için oda tasarımı

İki çocuk için bir oda imar

Çocuklar ergenliğe ulaştığında onları farklı odalara yerleştirmek gerekli hale gelir, ancak bazen dairenin küçük alanı buna izin vermez. Bu durumda, imar, her çocuğu kendi alanıyla donatmaya yardımcı olacaktır..

bölümler. Hemen hemen tüm ergenlerin emekli olabilmek için kendi özel “köşelerine” ihtiyacı vardır. Bu özellikle farklı cinsiyetteki çocuklar için önemlidir. Bir odayı ikiye bölmek için bölmeler kullanmalısınız, ancak hiçbir durumda doğal ışıksız bırakmayın. Ekran olarak yoğun perdeler, kontrplak, ahşap, alçıpan duvarlar, yüksek dolaplar ve raflar uygundur..

Ranza mobilya genellikle küçük kreşlerde kullanılır, ancak gençler için birçok ilginç seçenek bulabilirsiniz. Özellikle uygun olan yapılar, birinci katında bir çalışma alanı bulunan ve ikinci katında bir uyku alanı olan yapılardır. Aynı zamanda yan duvarlar eşya depolamak için ayrılmıştır. Bu takımlar, yalnızca çocuğun mülkiyetinde kaldığı için basit ranzalardan daha bireyseldir..

Podyum – aynı cinsiyetten iki çocuk için bir odayı imar etmek için başka bir iyi numara. Zemin seviyesinin üzerindeki artış, dikey alanı daha verimli bir şekilde doldurmanıza izin verir ve “sahne” altına çekilebilir yataklar veya saklama kutuları monte edilebilir..

İki çocuk için bir odayı imar etmek - Bir genç için bir oda tasarlayın İki çocuk için bir odayı imar etmek - Bir genç için bir oda tasarlayın İki çocuk için bir odayı imar etmek - Bir genç için bir oda tasarlayın İki çocuk için bir odayı imar etmek - Bir genç için bir oda tasarlayın

Bir genç için oda tasarımı – fotoğraf

Web sitemizdeki fotoğraf galerisinde bir genç odası tasarımı için birçok yaratıcı seçenek bulacaksınız. Ancak gelecekteki sahibi veya sahibi ile bir seçim yapmanız önerilir. Geçiş döneminde gençlerin fikirlerinin dinlendiğini ve yetişkinlerle eşit düzeyde algılandığını hissetmeleri önemlidir..

Bir genç, kendi odasının tasarımına katılarak, rahat bir ortam yaratmayı öğrenecek, düzeni daha çok takdir edecek ve zevklerine tam olarak uyan bir iç mekanın keyfini çıkarabilecektir..

Bir genç için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Bir genç için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Bir genç için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Bir genç için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Bir genç için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Bir genç için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Bir genç için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Bir genç için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Bir genç için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Bir genç için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Bir genç için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Bir genç için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Bir genç için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Bir genç için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Bir genç için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Bir genç için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Bir genç için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Bir genç için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Bir genç için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Bir genç için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Bir genç için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Bir genç için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Bir genç için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Bir genç için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Bir genç için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Bir genç için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Bir genç için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Bir genç için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Bir genç için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf Bir genç için bir odanın iç tasarımı - fotoğraf

Video: Bir genç için oda – iç fikirler