Bebek karyolası için gölgelik (60 fotoğraf)

Avrupalı ​​aristokratlar, Orta Çağ’da kendilerini sıcak güneşten bir kumaş çadırla koruma geleneğini benimsediler, ancak ılıman iklim sayesinde “Bağdat gölgelik” dış mekanlarda değil, çoğunlukla yatak odalarında kullanılmaya başlandı. Modern tarz, iç mekanın bu detayını görmezden geliyor, ancak yeni doğanlar için mallar bölümünde, beşik üzerindeki gölgelik her zaman dikkat çekiyor. Hafif kumaştan yapılmış bir pelerin sadece uyku yerini süslemekle kalmaz, aynı zamanda bebeği böceklerden, tozdan, parlak ışıktan ve meraklı gözlerden korur..

Bebek gölgelik kumaşları

Bir çocuk için hangi kanopinin alınacağını seçerken, modelin işlevselliği, pratikliği ve estetiği gibi çeşitli faktörler dikkate alınmalıdır. Perde havanın iyi geçmesine izin vermeli, çabuk kurumalı, tozu çekmemeli ve tekrar tekrar yıkanması kolay olmalıdır. Tüm bu gereksinimler, doğal (pamuk, keten, viskon) ve sentetik (polyester, suni ipek) liflerden yapılmış yarı saydam kumaşlarla karşılanır..

Tül, duvak, organze, tül, markiz, dantel, gazlı bez, müslin, şifon, beşik için kanopi dikmek için en uygun olanlardır. İnce pamuk, güneşten veya iç mekan lambalarından daha fazla konfor ve gölge sağlamaya yardımcı olacaktır. Bu tip chintz, cambric, volta içerir.

Soğuk mevsimde, örneğin keten jakarlı veya pamuklu kaba patiskadan bebeğin yatağının üzerine daha yoğun bir gölgelik asmak daha iyidir. Bu amaçla kabarık ve statik elektrik üreten kumaşların kullanılması önerilmez..

Bebek karyolası tentesi - Kumaş Bebek karyolası tentesi - Kumaş

Kanopiyi yatağın üzerine takma seçenekleri

Kanopi düzenleme yolları göz önüne alındığında, bazılarının doğrudan yatağa, diğerlerinin – üzerindeki duvara veya tavana bağlı olduğunu görebilirsiniz. Hareketlilik açısından, bebekler için ilk seçenek tercih edilir – pelerini değiştirmek veya beşikle başka bir yere yeniden düzenlemek daha kolay olacaktır..

Kanopiyi sabitlemek için en yaygın seçenekler, çitin kenarına güvenli bir şekilde monte edilen bacak üzerindeki metal veya plastik bir halka ve yatağı tüm çevre boyunca perdelemenizi sağlayan bir çerçeve çerçevesidir..

Daha büyük çocuklar için sabit kanopi bağlantıları, yatak odalarında rahat ve muhteşem bir atmosfer yaratmaya yardımcı olur. “Yetişkin” yapılara benzetilerek, aşağıdaki kurulum yöntemleri ayırt edilir:

1. Korniş – yatağın üzerinde, çevre boyunca, kenarları boyunca veya boyunca yer alan perdeler için olağan enine çubuklar ve ayrıca P harfi, uyku alanını açma ve kapatma işlemini büyük ölçüde kolaylaştırır. Tekstil elemanlarını kontrol etme mekanizması, klasik kuşgözü halkalarından yumuşak dalgalar halinde düşen Avusturya veya Fransız festoonlarına kadar herhangi biri olabilir..

2. Kiriş, kural olarak, orta çizgi boyunca sabitlenir ve üzerine L harfi ile kumaş atılır. Bu, kendi başınıza uygulaması kolay, basit ve kullanışlı bir çözümdür..

3. Taç, her zamanki daire yerine merkeze zengin bir şekilde dekore edilmiş bir taç veya çelenk yerleştirildiği yüzüğün geliştirilmiş bir tasarımıdır. Bu seçenek şüphesiz aile tahtının küçük mirasçılarını memnun edecektir..

4. Yay, dışa doğru bir çıkıntı ile duvara tutturulmuş bir yarı ovaldir. Bu durumda, kumaş sadece yatak başlığını süslüyor ve herhangi bir koruyucu işlev görmez.

5. Stand çerçevesi – pelerin rıhtımın üst kısmını kapladığında ve köşelerdeki sütun ayakları üzerinde asil bir şekilde örtüldüğünde anıtsal bir sabitleme yöntemi. Bir kanopinin varlığı genellikle yatağın tasarımıyla varsayılır..

6. Tavandaki kancalar, kumaşı ilmeklerle üste kolayca sabitlemenizi sağlar, ancak yırtılmaması için üzerine fiziksel darbelerden kaçınmalısınız. Sert bir yatay çerçeve yerine, peçe ipler veya ipler üzerinden çekilebilir..

Beşik Kanopi - Montaj Seçenekleri Beşik Kanopi - Montaj Seçenekleri Beşik Kanopi - Montaj Seçenekleri Beşik Kanopi - Montaj Seçenekleri Beşik Kanopi - Montaj Seçenekleri

Bebek kanopinin renkleri ve dekoru

Küçük bir çocuk zamanın çoğunu beşikte geçirir, bu nedenle uyum, güzellik ve rahatlığın onu orada kuşatması çok önemlidir. Bir gölgelik varlığında, bebeğin en sık gözlemleyeceği nesne budur ve çocuklar herhangi bir görsel uyarana çok duyarlıdır..

Yumuşak pastel tonlardan oluşan bir pelerin, bebeğinizin gün boyunca huzurlu bir uyku çekmesine ve iyi bir ruh haline sahip olmasına yardımcı olur. Geleneksel olarak, kızlar erkekler için soluk pembe, şeftali, leylak tonlarında bir peçe seçerler – mavi ve soğuk yeşil tonlar. Beyaz, açık sarı, açık yeşil, turuncu çok yönlüdür.

Ombre efektli bir kumaş, gökkuşağı, gölgelik olarak renkleri düzgün bir şekilde karıştıran bir kumaş kullanarak ve ayrıca tek renkli ve baskılı öğeleri birleştirerek çeşitli renkler ekleyebilirsiniz..

Düşen kanopiyi süslemek için her türlü fiyonk, fırfır, dantel, kurdele kullanabilirsiniz. Yapay çiçekler, kelebekler, yumuşak kalpler, yıldızlar veya keçeden yapılmış figürler kanopiye ayrıcalık katacaktır. İlginç bir ek, zevkli bir lambrequin olacak.

Bebeği eğlendirmek için, gölgelik içindeki yatağın üzerine oyuncaklarla (mobil) bir müzikli atlıkarınca asılmalıdır ve sıcak beyaz bir spektrumda bir LED çelenk, perdenin dış tarafına müdahale etmeyecektir – kumaşa saçılma, titreme nokta ışığı çok rahat ve yumuşak görünecek.

Bebek Beşik Kanopi - Renkler ve Dekor Bebek Beşik Kanopi - Renkler ve Dekor Bebek Beşik Kanopi - Renkler ve Dekor Bebek Beşik Kanopi - Renkler ve Dekor Bebek Beşik Kanopi - Renkler ve Dekor

Bir beşik üzerinde kendin yap gölgelik

Mağazalarda beşik örtüsü seçimi oldukça geniş olsa da, asla benzersiz bir el yapımı kanopi ile karşılaştırılamaz. Yeni başlayanlar bile böyle bir yapı oluşturabilirler, ayrıca ürüne sevgi dolu ebeveynler tarafından yatırılan enerji, bebeği herhangi bir sıkıntıdan iki kat koruyacaktır..

Kanopiyi beşik üzerine yerleştirmek için, bebekler için diğer ürünlerle birlikte satılan özel bir halka tutucu satın almanız gerekecektir. Alternatif olarak kalın tel ile kendiniz yapabilirsiniz. Daha karmaşık bir seçenek ahşap bir çerçevedir, ancak bu, özel aletler veya en azından tanıdık bir usta gerektirir..

Bir bebek gölgeliği için kumaş miktarı, gelecekteki perdenin istenen boyutuna ve beşiğin boyutlarına göre hesaplanmalıdır. Dilerseniz özel sitelerde veya dergilerde kolayca bulunabilen kalıpları kullanabilirsiniz. Evde bir overlokunuz yoksa, ufalanan bölümleri olan kumaşları kullanmayı reddetmek veya bir atölyeye başvurmak daha iyidir. Dekoratif örgü veya eşleşen renklerde dantel, uçan kanvasın kenarlarını düzeltmeye yardımcı olacaktır. Aynı gölge dekorda tekrarlanmalıdır..

Bir beşik üzerinde kendin yap gölgelik Bir beşik üzerinde kendin yap gölgelik

Bebek karyolası gölgelik – fotoğraf

Bebek karyolasındaki tentenin nasıl görünebileceğini görmek istiyorsanız, bu sayfada toplanan fotoğraflara aşina olmanızı öneririz. Galeri, kız ve erkek çocuklar için bir uyku yeri üzerinde bir kumaş pelerin için en ilginç tasarım seçeneklerini sunar. Bunların arasında mutlaka satın almak veya kendiniz yapmak isteyeceğiniz bir tane olacaktır! Bebeğinize maksimum konfor sağlamak için, doğal malzemeleri tercih ederek yalnızca yüksek kaliteli kumaşlar ve bağlantı elemanları seçin..

Bebek karyolası gölgelik - fotoğraf Bebek karyolası gölgelik - fotoğraf Bebek karyolası gölgelik - fotoğraf Bebek karyolası gölgelik - fotoğraf Bebek karyolası gölgelik - fotoğraf Bebek karyolası gölgelik - fotoğraf Bebek karyolası gölgelik - fotoğraf Bebek karyolası gölgelik - fotoğraf Bebek karyolası gölgelik - fotoğraf Bebek karyolası gölgelik - fotoğraf Bebek karyolası gölgelik - fotoğraf Bebek karyolası gölgelik - fotoğraf Bebek karyolası gölgelik - fotoğraf Bebek karyolası gölgelik - fotoğraf Bebek karyolası gölgelik - fotoğraf Bebek karyolası gölgelik - fotoğraf Bebek karyolası gölgelik - fotoğraf Bebek karyolası gölgelik - fotoğraf Bebek karyolası gölgelik - fotoğraf Bebek karyolası gölgelik - fotoğraf Bebek karyolası gölgelik - fotoğraf Bebek karyolası gölgelik - fotoğraf Bebek karyolası gölgelik - fotoğraf Bebek karyolası gölgelik - fotoğraf Bebek karyolası gölgelik - fotoğraf Bebek karyolası gölgelik - fotoğraf Bebek karyolası gölgelik - fotoğraf Bebek karyolası gölgelik - fotoğraf Bebek karyolası gölgelik - fotoğraf Bebek karyolası gölgelik - fotoğraf Bebek karyolası gölgelik - fotoğraf

Video: Bebek karyolası üzerinde gölgelik