Parlak kompozisyon herhangi bir iç mekanı tamamlayacak

Herhangi bir iç mekanı tamamlayacak mükemmel bir vurgu

Bir zamanlar, yapay çiçek kompozisyonları yalnızca ritüel hizmetlerle ilişkilendirildi ve iç mekanı süslemek için kullanılmadı. Daha sonra daha az üzücü bir uygulama buldular ve Kasım alayı ve gösterilerinde kullanılmaya başladılar. Bunlar, mitinglerde ve geçit törenlerinde neşeyle veya öfkeyle sallanan ev yapımı kağıt ve kumaşlardı. Çoğunlukla güller ve karanfiller yapılmış, daha sonra el sanatlarının yerini daha estetik fabrika muadilleri almıştır. Günümüzde teknoloji o kadar ilerledi ki, modern yapay çiçekleri canlı olanlardan pek ayırt edemezsiniz. Ürün yelpazesi de genişledi – sıkıcı güller ve karanfillerin yerini orkideler ve hatta peygamberçiçekleri aldı, tek kelimeyle her zevke uygun bir “renk” var.

Pastel renklerde kombinasyon

Pastel renklerde kombinasyon

Yumuşak mercan ve carmine - yatak odaları için bir çözüm

Yumuşak mercan ve carmine – yatak odaları için harika bir seçim

banyo fikri

banyo fikri

Avantajlar ve dezavantajlar

Belki birileri burnunu çekecek ve canlı bitkilerden daha iyi bir şey olmadığını iddia edecek. Belki, ama doğanın yarattıkları kısa ömürlüdür ve birçok alerjen içerir. Bu bağlamda, yapay bileşimlerin bir takım inkar edilemez avantajları vardır..

Artıları:

 • Ana artı, alerjik reaksiyonlara neden olmamalarıdır, bu da bu hastalığı olan kişilerin çiçeklere risk almadan hayran olmalarını mümkün kılar..
 • Nakil, bakım, gübrelemeye gerek yok.
 • Sıcak ülkelerde bir veya iki ay dinlenmeye karar verirseniz, komşularınızdan “arboretumu” sulamalarını istemeniz gerekmez..
 • Kötü böcek zararlıları yok.
 • Küçük bir çocuk veya bir kedi tarafından yenmeyecekler.
 • Böyle bir tencereyi yanlışlıkla devirirseniz, ıslak toprağı temizlemenize gerek kalmaz..
 • En karanlık odaya bile yerleştirilebilir.
 • Bir dekoratör olma ve bağımsız olarak renk ve malzeme kombinasyonlarını seçme fırsatı.

Birkaç eksi var ve onlara eksi demek zor, daha doğrusu bunlar bazı tat nüansları.

Pembe orkideler, odanın hafif tasarımına organik olarak uyacaktır.

Pembe orkideler, odanın hafif tasarımına organik olarak uyacaktır.

Tomurcuk ne kadar küçükse, tüm floristik kompozisyon o kadar karmaşıktır.

Tomurcuk ne kadar küçükse, tüm floristik kompozisyon o kadar karmaşıktır.

Dezavantajları:

 • Doğal doğal koku yok.
 • Tozu silme ihtiyacı.
 • kademeli güneş yanığı.

Cansız çiçeklerin kötü bir tat belirtisi olduğu fikri modası geçmiş ve doğru değil.

Cansız çiçeklerin kötü bir tadın işareti olduğu fikrinin modası çoktan geçmiştir.

Cam vazoda iki renkli gerberalar

Cam vazoda iki renkli gerberalar

Gördüğünüz gibi, artılar tartışmalı nüanslardan birkaç kez daha ağır basıyor, bu da “yapay kompozisyonlar” projesinin her türlü yaşam hakkına sahip olduğu anlamına geliyor..

Neyden, neyden?..

Modern kompozisyonlar, en kaliteli malzemelerden yapılmış bitkileri kullanır..

En Popüler Malzemeler

Plastik. Bugün bunlar, cenaze çelenkleri için kaba dışkı veya karanfil değil, narin küçük kreasyonlardır. Yüksek kaliteli polyester keskin bir kokuya sahip değildir ve temizlenmesi kolaydır, ancak ana avantajı diğer tüm türler arasında en düşük fiyattır..

Tekstil. Bu tür bitkilerin atası Çin’dir. Eski zamanlardan beri, Asyalı zanaatkarlar en kaliteli ipeklerden el yapımı şaheserler yarattılar, fiyatları yüksekti, ama buna değdi. Günümüzde kumaş çiçekler saten, krep de Chine, kambrik veya sentetik analoglarından yapılabilir ve bu da fiyatlarını uygun hale getirir..

Silikon – tüm başyapıtların babası. Malzeme, en ince damarlara ve en küçük kabartma özelliklerine kadar her çiçeğin ve yaprağın tüm inceliklerini heykelsi bir şekilde aktarır. Bu, en geniş ürün yelpazesini sağlar. Zevk ucuz değil, ama daha pahalısı var.

Lateks. Doğal kauçuk çiçekler en pahalı ama aynı zamanda en doğal olanlardır. Bu tür malzeme sadece dış formları taklit etmekle kalmaz, aynı zamanda dokunuşla karıştırır. Her uzman, bir lateks çiçeği kapalı gözlerle gerçek olandan ayırt edemez. Doğal kauçuk pahalıysa, sentetik lateks vardır ve bu tür bitkiler daha ucuzdur, ancak kaliteleri çok farklı değildir..

17

Popüler seçenek türleri

Yapay kompozisyonlar sadece tatillerin dekorasyonunda kullanılmaz. Günlük yaşamın kusurlarını başarıyla maskelemeye yardımcı olurlar – iletişim, borular vb. Farklı amaçlar için çeşitli düzen türleri kullanılır..

klasik tatlım

Klasik, çiçeklerin, yeşil bileşenlerin (saplar, yapraklar, yeşil renkli dekoratif süslü spiraller vb.) Üzerine sıkıca tutturulduğu bir tel çerçeve ve yosun veya çiçek süngeridir. Ana amaç, tabanı mümkün olduğunca sıkı doldurmaktır. Hem masaüstü hem de geniş zemin seçenekleri olabilir – hepsi yere ve amaca bağlıdır..

tencerelerde

Alışılmış renklerin bu birebir kopyaları, yaratıcı ev kadınları, ofis çalışanları, restorancılar ve tıp veya çocuk kurumları alanında çalışanlar tarafından sevilir. Bu tür bitkiler hipoalerjeniktir, küçükler için güvenlidir, bakıma ihtiyaçları yoktur, ancak kışın yaz hissi verir ve harika bir ruh hali yaratırlar. Yaprak dökmeyen üzümlerin, onarımı için para ayırmadıkları soyma borularını ne kadar iyi maskelediğinden bahsetmiyorum bile..

Küçük çiçekler bir şamdan dekorasyonu olarak iyi görünüyor

Küçük çiçekler bir şamdan dekorasyonu olarak iyi görünüyor

Emaye vazo country ve eklektik tarz için uygundur

Emaye vazo country ve eklektik tarz için uygundur

vazolarda

Cam kullanılır ve evinizde bir cam kap varsa, sadece bir çiçek aranjmanı için temel olmasını ister. Tebeşir tozu veya gıda boyası, küçük taşlar veya sadece su ile renklendirilmiş tuz katmanları ile doldurabilir ve alışılmadık bir buket oluşturabilirsiniz. Dar yapraklı uzun bitkileri yüksek kaplara, küçük küresel olanlara koymak daha iyidir – kısa bir sap üzerinde tarla veya bahçe buketlerinin taklidi.

sepetlerde

Hasır sepet içinde lavanta

Hasır sepet içinde lavanta

Çiçeklerin daha doğal görünmesi için bir cam vazoya biraz su ekleyin.

Çiçeklerin daha doğal görünmesi için bir cam vazoya biraz su ekleyin.

Doğal asmalardan elde edilen ürünler kullanılmaktadır. İçine çiçekli bir sünger yerleştirilir ve bitkiler ve çiçeklerle doldurulur. Bazen sapın kendisi örgülüdür.

Hacimsel paneller ve budama sanatı

Tuval üzerine kompozisyonlar, üzerinde hacimli çiçeklerin açıldığı bir tür neredeyse canlı tablolar. Herhangi bir malzeme – yapay bitkiler, silikon meyvelerin dalları, mini meyveler vb. Eldeki herhangi bir yolla bağlı – tel olabilir, tuvale iplik, özel yapıştırıcı vb. tuvalin gücüne sahip malzeme ve şaheseri ince bir çiviye değil, dübel içine vidalanmış güçlü bir kendinden kılavuzlu vidaya asın.

İlginç kelime “Biedermeier”

Bu, birkaç daire oluşturan bazı çiçek başlarından top şeklinde bir buket. Çok sayıda uygulama seçeneği var, büyükten küçüğe gidebilir, renk ilkesine göre dönüşler oluşturabilir, iki tonla zıt olarak oynayabilir, vb. – yeterli hayal gücü olan. Ana şey, verilen geometriden sapmamaktır. Çiçek salkımları, tek bir boşluk görünmeyecek şekilde mümkün olduğunca sıkı yerleştirilmelidir..

17

doğru yerleştiriyoruz

Yapay kompozisyonları düzenlemek için en iyi yer neresidir? Birçok seçenek var, daire ve evlerimizin tipik odalarına göre uygunluğunu değerlendireceğiz..

Ne ve nerede:

 • Oturma odası. En iyi amaç bir şöminedir, değilse, harika bir seçenek suni bir orman zemini veya kanepenin yanında şık zemin vazolarıdır. Masa ve raflar dekoratif meyveli sepet ve alçak vazolarla süslenebilir. Aynı renklerle doldurulmuş ve bir satırda görüntülenen birkaç küçük cam kap güzel görünüyor.
 • Mutfak. Bir ipe tutturulmuş yapay meyve vazoları veya taklit sebze salkımları. Pencere, oturma odasıyla aynı prensibe göre vazolarla süslenebilir, yani üç sıra halinde, sadece temel farklı seçilebilir – kil veya seramik kaplar.

Masada yemyeşil çiçekler olan modern yemek odası

Masada yemyeşil çiçekler olan modern yemek odası

Oturma odasında lüks beyaz çiçekler

Oturma odasında lüks beyaz çiçekler

 • Yatak odası. Birçok dekoratör, kurutulmuş çiçek vazoları önerir. Bununla birlikte, feng shui uzmanları, ölü ve kuru bitkileri vampir olarak görüyor. Her ihtimale karşı, dinç ve sağlıklı uyanmak istiyorsak, onları uykuda kullanmamak daha iyidir. Ancak tuvalet masasındaki hacimli orkide veya Biedermeier resim paneli güzel görünecek.
 • Koridor – tek bir canlı çimen yaprağının dayanamayacağı en karanlık yer. Ancak aynı zamanda yüksek kaliteli bir yanılsama da yaratabilirsiniz – örneğin, aynanın üzerine bir kumaş sarmaşık sapı koyun, bir zemin vazosu koyun veya bir rafı sözde menekşeli tencerelerle süsleyin..
 • Balkon – sonsuz ve neredeyse solmayan gündüzsefası çiçekleri olan yetiştiriciler için ideal bir yer.

Provence tarzı yatak odası

Provence tarzı yatak odası

Banyoda küçük bir demet çiçek

Banyoda küçük bir demet çiçek

İç mekandaki yapay çiçek aranjmanları, yaratıcı bir düşünce uçuşu için harika bir fikir. Canlı bitkilerin güzelliği hızla kaybolur, ancak sanat sonsuza kadar yaşar. Ek olarak, koparılmış ve kesilmiş saplar ve üstler, doğal doğaya doğrudan zarar verir, ideal olarak ellerinizle dokunmadan hayran olunması gerekir – bu güzellik çok kırılgandır..

Sadece alerjik değil, aynı zamanda zengin bir hayal gücüne sahip hassas bir insansanız, floraya bir övgü olarak kendi ellerinizle neredeyse canlı bir heykel yaratmaya çalışın – evrenin gerçek bir mucizesi. Bu tür el sanatlarının size ve misafirlerinize ne kadar neşe ve olumlu anlar getirebileceğine şaşıracaksınız.!