Yeşilin bahar tonları inanılmaz derecede canlandırıcı

Yeşilin bahar tonları odayı canlandırıyor

Herhangi bir tasarımcı, yatak odasında olduğu gibi iç mekanda aynı anda üçten fazla rengin oynanmaması gerektiğini onaylayacaktır. Ne de olsa burası sadece uyumak ve dinlenmek için değil, aynı zamanda eşlerin ve sevgililerin buluşmaları için de bir yer, bu yüzden her ikisinin de rahat etmesi çok önemli. Yeşil sakinleştirici bir renk olarak kabul edilir ve beyaz nötrdür, bu nedenle yatak odasını bu renklerde dekore etmek iyi bir çözümdür..

Birkaç zıt renk tonunun uyumlu kombinasyonu

Birkaç zıt renk tonunun uyumlu kombinasyonu

Mükemmel uyum

Beyaz temel alınabilir, duvar kağıdı ve mobilya seçilebilir ve yeşil perde, yatak takımı veya halı olarak tamamlanır. Gölgelerle oynamaktan korkmayın – misket limonu, malakit, zeytin, zümrüt, fıstık veya yeşil çayın pastel tonlarını seçin. Küçük dozlarda sarı ve kahverengi ile birleştirebilirsiniz..

Duvarlar ve mobilyalar aynı renkte olmamalıdır ve birbiriyle rekabet eden birçok gösterişli ton kullanmamak daha iyidir, sadece küçük aksesuarlar olarak kabul edilebilirler..

Tavsiye! Kuzeye bakan bir oda için elma yeşili ve fıstık tonları idealdir. Zümrüt ve iğne yapraklılar, yüksek tavanlı büyük yatak odaları için daha uygundur..

15

Daha koyu bir versiyon istiyorsanız, hardalla iyi giden yosun veya zeytin rengini seçebilirsiniz. Böyle bir tasarım, bir koruma ve sakinlik hissi verecektir. Doğal malzemeler ve keten tekstiller uygundur. Sıcak tonları soğuk olanlarla karıştırmama kuralını unutmayın..

Tasarımcıdan modern yatak odası iç

Tasarımcıdan modern yatak odası iç

Tavsiye! Yatak örtüleri ve perdeler, iç mekanın çok önemli bir parçasıdır ve gereksiz bir şey hissi veya tam tersi bir eksiklik varsa, bunları değiştirmeye değer..

Küçük bir gencin odasının romantik görüntüsü

Küçük bir genç odasının romantik tarzı

Konsept seçimi

Tasarım belirli bir fikir taşımalı, o zaman yatak odası yorucu olmayacak ve can sıkıntısına neden olmayacak. Birkaç popüler yatak odası konsepti var.

eko stil

Yeşilin çağrıştırdığı ilk ilişki doğadır, bu nedenle eko-stil için kahverengi ağaç kabuğu ve koyu toprak rengiyle birleştirilmiş çimen ve yaprak tonlarını seçmeniz gerekir. Dekor, bitkisel motifler, mobilyalar – doğal malzemelerden oluşmalı ve ahşap zemin kaplamaları seçmek daha iyidir, o zaman her şey mümkün olduğunca uyumlu bir şekilde var olacaktır..

Odanızdaki yaban hayatı

Odanızdaki yaban hayatı

Tropikal

“Tropik” tarzın ana nedeni, odunsu ve yeşil tonların yanı sıra saman, bambu, ağaç dalları ve diğer doğal elementlerin kullanılmasıdır. Böyle bir yatak odasında egzotik bir adanın kıyısında veya gölgeli bir ormanda gibi hissedebilirsiniz..

Bir notta! Dekorda etnik motiflerin kullanılması teşvik edilir, örneğin Asya’dan ahşap figürinler, sıra dışı Afrika maskeleri veya kolonyal tarzda aksesuarlar.

Zengin bir beyaz gölgelik, küvetteki bir palmiye ağacı gibi burada kullanışlı olacaktır ve mutlaka canlı olması gerekmez. Bitki, küçük tropik cennetinizin son aksanı olacak.

Baskın beyaz renk ile tropikal iç dekorasyon tarzı

Baskın beyaz renk ile tropikal iç dekorasyon tarzı

Gevşeme

Yeşil ve beyaz duvarların yanı sıra kahverengi zemin ve mobilyaların bir kombinasyonu, maksimum rahatlama yeri yaratmaya yardımcı olacaktır. Aynı zamanda, iç mekan minimalist olmalıdır: birkaç yeşil bitki, minyatür bir fısıltı çeşmesi ve bir meditasyon matı ekleyebilirsiniz..

Küçük bir yatak odası düzenlemesinde oryantal notlar

Küçük bir yatak odası düzenlemesinde oryantal notlar

Çiçek bahçesi

Genç kadınlar ve kızlar için yeşilin uçuk pembe, leylak, lavanta ve diğer pastel tonlarla birleştiği bir çiçek bahçesine benzeyen bir oda oluşturabilirsiniz. Ana vurgu bitkilere yapılmalı, onları sadece pencere pervazlarına değil, aynı zamanda zemine ve hatta duvarlara bile yerleştirilmelidir.

Bir genç kız için şık oda

Bir genç kız için şık oda

Klasik

Zemin için gümüş, mermer veya granit tonları da uygundur. Aynı zamanda klasik veya vintage mobilya seçmek daha iyidir. Aşırıya kaçmamak için boş çerçeveler gibi basit dekoratif öğeler kullanabilirsiniz. Doğru aydınlatmayı oluşturmaya yardımcı olacak küçük spotları unutmayın..

Bir vurgu mobilya parçası

Canlı renkte vurgulu bir mobilya parçası

Asya tarzı

Bu seçenek için, koyu renkli ahşap veya rattan mobilyalarla seyreltilebilen saf beyaz ve doğal yeşil tonları uygundur. Dekoratif unsurlar olarak sıra dışı oryantal aksesuarlar, hasır paspaslar, çiçekler veya palmiye ağaçları kullanabilirsiniz. Ancak modern tablolar veya mobilyalar gereksiz olacaktır..

Özel zemin halısı rahat bir his yaratır

Özel zemin halısı rahat bir his yaratır

Yüksek teknoloji

Yüksek teknoloji ürünü bir tasarım için, düz geniş ekran TV gibi ankastre cihazların yanı sıra cam ve metal elemanlar gereklidir. Küçük bir yuvarlak cam sehpa ve zemin lambaları, iç mekanı yenmeye yardımcı olacaktır. Sonuç olarak, oda rahat ve minimalist görünmelidir..

Sıcak açık yeşil gölge ilaveleri ile katı yüksek teknoloji

Sıcak açık yeşil gölge ilaveleri ile katı yüksek teknoloji

Füzyon ve eklektizm

Eklektik tarz, aynı anda birkaç seçeneğin bir karışımıdır. Basit doğal malzemelerden yapılmış büyük bir klasik avize, yerleşik TV, desenli duvar kağıdı ve pastel renkli perdeleri birleştirmenize olanak tanır. Tek sınırlama çok parlak, doygun renkler..

Yeterince yeşil odayı aşırı yüklemeyecek

Yeterince yeşil odayı aşırı yüklemeyecek

minimalizm

Geniş, sakin ve sade yatak odalarından hoşlanıyorsanız minimalist veya İskandinav tarzını tercih edin. Bunu yapmak için yalnızca sessiz tonları kullanmanız gerekir: beyaz, gri, kahve, haki, nane ve ana olarak zeytin veya malakit. Can sıkıntısını biraz olsun hafifletmek için parlak renklerde dekorun küçük detaylarını kullanabilir ve fonksiyonel alanları çitle çevirmek için kullanabilirsiniz..

Minimalizm tarzında hafif ve sade tasarım seçeneği

Minimalizm tarzında hafif ve sade tasarım seçeneği

Açık yeşil yatak odası için duvar kağıdı

Giderek, iç mekanları dekore ederken, insanlar diğer kaplamalar lehine her ikisinden de vazgeçiyorlar, ancak konuya zevkle yaklaşırsanız, stil ve güzelliğin mükemmel bir kombinasyonunu elde edebilirsiniz. Örneğin, düz tuvallerden vazgeçmeye değer, çünkü o zaman duvarları boya ile boyamak daha kolay.

Tavsiye! Dokulu veya kabartmalı seçenekleri seçmek ve fotoğraf duvar kağıdını vurgu olarak kullanmak daha iyidir..

Yeşili deniz fotomuralları ile seyreltebilirsiniz.

Yeşili deniz fotomuralları ile seyreltebilirsiniz.

Yeşil yatak odasına şıklık katmak istiyorsanız, duvarlardan biri büyük desenli duvar kağıdı ile dekore edilebilir – bu, odayı görsel olarak genişletecektir. Hiçbir durumda tüm duvarları bu duvar kağıdıyla yapıştırmamalısınız, bu yatak odasını aşırı yükleyecektir ve içinde sakince dinlenmek imkansız olacaktır..

Bir notta! Yatağın başındaki duvara yapıştırırsanız, fotoğraf duvar kağıdı yatak odasının “vurgusu” haline gelebilir. Sizi serin bir ormana ya da tropik adaların kıyılarına götürüyor gibiler. Böyle bir yerde uyku keyifli ve rahatlatıcı olacaktır..

Yatıştırıcı Sabah Ormanı Duvar Resimleri

Yatıştırıcı Sabah Ormanı Duvar Resimleri

Dekor öğeleri

Doğru yerleştirilmiş vurgular, odayı tanınmayacak şekilde değiştirebildikleri için önemli bir rol oynar. Bu tür dekoratif ürünler yastıklar, lambalar, yatak örtüleri, hediyelik eşyalar, tablolar olabilir. Küçük miktarlarda olmalı ve odanın genel tarzında uyumlu görünmelidirler. Taze çiçekler veya sıra dışı bir panel, gözleri çekecek ve hayal gücünü uyandıracaktır..

Aydınlatma hakkında hatırlamak önemlidir. Yeşil-beyaz bir yatak odasında, odanın kendisi yeterince parlak olduğu için ışık çok parlak olmamalıdır. İç mekanın genel izlenimini bozacaklarından sarı lambalar kullanmayın..

Dekoratif detaylarda biraz parlaklık hile yapacak

Dekoratif detaylarda biraz parlaklık hile yapacak

Küçük bir tavsiye! Beyaz-yeşil bir yatak odasını dekore etmek için parlak yüzeyler ve parlak boya kullanmanıza gerek yoktur, örneğin kumaş veya gözenekli olanlar gibi karmaşık bir dokuya sahip yumuşak malzemeleri seçmek daha iyidir. Alttaki renk tonu ne olursa olsun, parlak ve koyu renkler arasında da bir denge kurulmalıdır..

Yumuşak bir yeşil paleti, odada rahatlatıcı bir atmosfer yaratmaya yardımcı olacaktır.

Yumuşak bir yeşil paleti, odada rahatlatıcı bir atmosfer yaratmaya yardımcı olacaktır.

Yeşil ve beyaz bir yatak odası için doğru perdeler

  • Yatak odası güneşli taraftaysa ve çoğu zaman yeterince doğal ışık alıyorsa, koyu yeşil perdeleri seçmek daha iyidir, böylece gün boyunca onları yukarı çekip dinlenmek için uzanabilirsiniz. Bu, yaz aylarında beyaz gecelerin hüküm sürdüğü Rusya bölgeleri için de geçerlidir..
  • Oda kuzey tarafına bakıyorsa ve sık sık veya her zaman içinde serin hissediyorsanız, sıcak tonlarda yoğun, ağır kumaştan yapılmış perdeleri seçmek daha iyidir..

on dört

Not: Çarşaf veya halı için perde seçmek mümkündür, asıl mesele duvarlarla birleşmemeleridir, aksi takdirde oda çok ağır olur ve “ezilir”.

Beyaz perdeler her durum için mükemmel seçimdir, ancak özellikle su kumaşları hoş olmayan bir şekilde sarardığı için bakımı zordur. Kırmızıyı yeşil ve beyazı bir arada kullanmayın, tahriş eder ve “gözleri keser”..

Her yatak odası için mükemmel pastel tonlar

Her yatak odası için mükemmel pastel tonlar

Doğru mobilya nasıl seçilir?

Yatak odasının bir dizi ayrı unsur değil, eksiksiz bir parça olması için tüm ayrıntılara dikkat etmeniz ve mobilyalarla başlamanız gerekir. Hem açık hem de koyu türler olan doğal ahşabı seçmek en iyisidir. Tabii ki, masif ahşap mobilyalar çok pahalıdır, bu nedenle daha ucuzunu alabilirsiniz, ancak doğal cephelerle.

  • Provence tarzında dekore edilmiş bir odada beyaza boyanmış ahşap bir yatak mükemmel görünecek. Eski ürünler satın alınamıyorsa, suni olarak eskitilebilirler..

13

Bazen yatak odasının tüm dekorasyonu mobilyalara dayanmaktadır. Yüksek başlıklı veya gölgelikli bir yatak seçebilir, yere yumuşak sedirler koyabilir ve aynalı bir bayan masası için bir sandalye döşeyebilirsiniz..

Tabii ki dış görünüşünüze özen gösterirken rahatlığı da unutmamalısınız. Yatak, yastık, battaniye ve nevresimler ilk yıkamada cildi tahriş etmeyen ve dökülme yapmayan malzemelerden rahat ve yumuşak olmalıdır..