Zarif beyaz koltuklar Barselona

Zarif beyaz koltuklar “Barcelona”

Standart mobilya parçaları var ve kendileri için isim yapmış olanlar var. Bu, çeşitli nedenlerle olur – iyi bir reklam kampanyası, mükemmel performans vb. Çarpıcı bir örnek Barselona sandalyesidir. Bu mobilyanın nasıl göründüğünü ve iç mekana en iyi nasıl sığacağını bulalım..

Modern tarz için ideal

Modern tarz için ideal

Sandalyenin küçük bir tarihi

Barcelona’nın yaratıcısı Ludwig Mies van der Rohe’ye göre, bu sandalyenin yaratılması, çözümü için birçok nüansla uğraşmak zorunda olan çok zor bir görev haline geldi. Bir yandan, bu mobilya parçası güçlü, diğer yandan hafif ve rahat olmalıdır..

İlk kez, Barselona sandalyesi dünyayı 1929’da aynı adı taşıyan bir sergide gördü. Geliştirme sırasında, mimara o zamanlar için en kolay olmayan bir görev verildi. Bir konuda ustanın somutlaşması gerekirdi: sağlamlık, yüksek maliyet ve zarafet.

Barselona koltuğu herhangi bir odanın en önemli noktası olacak

Koltuk “Barcelona” odanın “vurgu” olacak

Tabii ki, bu başka bir tanıdık sandalye olmamalıydı, çünkü bu tür sergilere yalnızca ünlüler ve kraliyet mensupları katıldı..

İlginç gerçek! Sergiye İspanya kral ve kraliçesi katıldı ve bir yere oturmaları gerektiğinden söz konusu sandalye bunun için seçildi. Yani, aslında, Barselona taht haline geldi. Belki de bu sayede sandalye, bugüne kadar hayatta kalan popülerlik kazandı..

Çok sayıda ahşap elemanla iyi gider

Koltuk, çok sayıda ahşap elemanla iyi uyum sağlar

Doğal olarak, İspanya’nın ve dünyanın diğer ülkelerinin birçok sakini, kendileri için böyle bir kraliyet tahtı almak istedi. Ancak, sandalyenin popülaritesi bugün azalmadı. Barselona’yı iç mekanınızda kullanmanın zarafeti, stili ve ciddiyeti vurgulamak anlamına geldiğine inanılıyor. Bu sandalye yüksek statüyü simgeliyor..

Barselona sandalyesi nasıl tanınır?

İç mekanınızda bir sandalye kullanmak için nasıl göründüğünü bilmelisiniz. Yani, en önemli özellikler:

 1. Şekil olarak, katlanır sandalye modellerine benziyorlar – çerçeve X şeklinde.
 2. Koltuk derin, yüksek sırtlı. Parametreler açıktır: genişlik – 75 cm, yükseklik – 77 cm, derinlik – 76 cm.
 3. Döşeme malzemesi doğal, çoğunlukla siyah veya hafif deridir. Nadir istisnalar dışında, örneğin kadife gibi diğer malzemeler kullanılır..
 4. Minderler deri kayışlarla desteklenir.
 5. Çerçeve yüksek kaliteli paslanmaz çeliktir, tek bir yapıdır. Metal elemanların elle parlatılması dikkat çekicidir..
 6. Sırt ve koltuk minderi, birbirine elle sabitlenen 20 kareden oluşturulmuştur..

Renkli iç mekanları sevenler için parlak bir seçenek

Renkli iç mekanları sevenler için parlak bir seçenek

Not! Orijinali sahte ile karıştırmamak için birkaç noktaya dikkat etmelisiniz. Birincisi, sadece Knoll Studio’nun üretim için bir patenti var, logosu metal bir çerçeveye yerleştirilmiş. İkinci nokta – logonun yanında yazarın imzası bulunur. “Barselona” “korsan” sandalyelerinde bu tür nitelikler genellikle uygulanmaz.

Çağdaş tasarım

Çağdaş tasarım

15

Böyle bir statü koltuğu almaya karar verirseniz, basit bir mağazada bulamayacağınız gerçeğine hazırlıklı olmalısınız. Orijinal modeller çoğunlukla sipariş üzerine yapılır. Doğal olarak dünyaca ünlü bir tasarıma sahip böyle bir ürünün fiyatı oldukça yüksek olacaktır..

Barselona koltuğu iç mekana nasıl entegre edilir?

Barselona’nın iç mekana nasıl uyumlu bir şekilde yerleştirileceğini anlamak önemlidir. Sıradan bir dairede, bu sandalye uygunsuz olacaktır, çünkü:

 • Yeterince büyüktür ve her yönden görülebilmesi için sandalyenin kesinlikle duvarın altında olmaması gerekir..
 • Bu, ev olarak kullanılan bir mobilya parçası değildir. Daha ziyade zaman zaman kullanılan bir statü süsüdür..
 • Ayar bu mobilya parçasıyla eşleşmelidir.

Retro yönünde iç mekanda harika görünüyor

Barselona retro bir iç mekanda uyumlu görünüyor

Not! Bu ortalama bir daire, iki katlı çatı katı ve benzeri yaşam alanları değil..

Yatak odasında rahat görünüyor

Yatak odasında rahat görünüyor

Barcelona koltuk, iç mekanı değiştirebilir ve yüksek düzeyde konfor sağlayabilir:

 1. Gelişmişliği vurgular.
 2. Durum göstergesi olarak adlandırılabilir..
 3. Barselona’da oturmak rahat.
 4. Sandalyenin ergonomik şekli, insan vücudunun özelliklerini dikkate alır..

15

Koltuk Barcelona kullanmanın çeşitleri (fotoğraflar, fikirler ve örnekler)

Pek çok deri sandalye ve bu tam olarak Barselona’nın bir ofisle ilişkilendirilir, ancak onu sadece oraya koyamazsınız. Büyük bir şirketin toplantı odası için iyi bir şekilde kullanılabilse de, bu sadece durumu ve zevki vurgulayacaktır..

Dış sadeliğe rağmen, böyle bir mobilya parçasının pahalı ve sofistike göründüğünü unutmayın, bu nedenle kesinlikle herhangi bir iç mekana sığmayacak. Sandalye satın almadan önce odanın müsait alanını bu model ile ölçmelisiniz..

Bir notta! Barselona’yı kullananların temel arzusu, sandalyeyi tüm görkemiyle her yönden göstermektir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, çoğu durumda tasarımcılar, onu ana unsur olarak odanın ortasına kurmanızı önerir..

Pastel renklerde oturma odası

Pastel renklerde oturma odası

İstenilen kriterleri karşılayan ve alana sahip olan bu oda olduğu için ağırlıklı olarak oturma odasında kullanılır. Bu sandalyelerden birkaçı, odadaki kanepenin yerini alabilir. Puflar, koltuklar ve kanepeler günümüzde “a la Barcelona” üretildiği için oldukça başarılı bir şekilde tematik bir oda yaratmak mümkün..

Tavsiye! Alternatif olarak, mutfağa veya daha doğrusu yemek alanına kurabilirsiniz. Daha az sıklıkla, yatak odasında, çalışma odasında ve evin diğer odalarında kullanılır. Profesyonel bir yaklaşımla uygulamak oldukça mümkün olsa da.

Koltuklar Barcelona beyazın zarafetini vurguluyor

Barcelona koltuklar beyazın zarafetini vurguluyor

Tavsiye! Bu tür sandalyeler, bir saray klasiğinin yanı sıra klasik tarzda bir odanın iç kısmında orijinal görünüyor. Sonuçta, Barselona aslen kraliyet çifti için bir tahttı..

15

Koltuk bakım kuralları Barselona

Tabii ki, orijinal Barselona sandalyesi sahiplerini uzun yıllar memnun edecek, ancak yine de bakılması gerekiyor. Temel bakım yöntemleri:

 1. Toz ve kirin düzenli olarak çıkarılması.
 2. Özel cilt bakım ürünleri kullanmak.
 3. dikkatli çalıştırma.

Sandalye deri ise, bu malzeme çok rahat olduğu için bakım burada biter..

15

Koltuk “Barcelona” sadece mobilya değil, aynı zamanda gerçek bir sanat eseridir – tecrübeli, zarif, zarif, şık ve statü.