Bir bardan tek katlı evlerin projeleri

Banliyö konutlarının oluşturulması, gerekli tüm tesislerle istenen ev projesinin seçimi ile başlar. Konforlu yazlık yerleşim yerlerinde bulunan geniş kır evleri, geniş aileler için tasarlanmıştır. Mülk sahipleri, sitenin topraklarında müştemilatlar, yüzme havuzları, rekreasyon alanları bulur. Rahat bir evin temeli, iyi düşünülmüş bir mimari projedir..

İnşaat için malzeme seçimi

Banliyö konut binalarının teknik özellikleri iklim koşullarına, sitenin alanına, mal sahiplerinin planlanan bütçesine, zevklerine, tahmini inşaat süresine bağlıdır..

Bir bardan ahşap evler

Projeler, doğal nem veya önceden kurutulmuş ahşaptan bir çubuktan monte edilir. Konutlarda çevre dostu mikro iklim, düşük fiyat ve dayanıklılık, ahşap yapı teknolojilerine büyük popülerlik kazandırdı.. İç mekanın renk şeması, duvarları bitirmeden “açık” bırakılan ahşabın rengine bağlıdır., zemin ve tavan.

Bir bardan ahşap yazlık

Bir bardan ahşap yazlık

Bu odalarda tarzdaki iç mekanlar iyi görünüyor kaynak, geleneksel Rus, İskandinav.

TavsiyeSıcak ışık tonlarında dekor ve tekstil seçmek, çiçek süslemelerine, doğal kumaşlara odaklanmak daha iyidir..

Aydınlatma, sıcak bir renk sıcaklığına sahip olmalıdır, koyu tonlarda ahşap (kiraz, bataklık meşesi) ek ışık kaynaklarının kurulumunu gerektirir..

Küçük ev projesi

Küçük ev projesi

Tel kafes projeleri

Daimi ikamet için ucuz seçenek. Bu tür binalar birkaç hafta içinde inşa edilir, kuzey enlemlerinde ek yalıtım ve kamu hizmetleri kurulumu gerektirir. Kurulum tamamlandıktan sonra bina kullanıma hazırdır, sahipleri binaların dekorasyonu için herhangi bir stil seçebilirler.. Çerçeve projelerin sınırlı boyutları vardır, bu nedenle tek katlı seçenekler ve çatı katı olan binalar popülerdir..

Çerçeve mimari çözümlerin geleneksel iç tasarım tarzı, büyük vurgu ile minimalisttir. pencereler ve doğal kaplama malzemeleri.

Kontrast geometrik unsurlar, ölçülü ve işlevsel Bauhaus ile avangard tarz iyi görünüyor.

Ev düzeni seçeneği

Ev düzeni seçeneği

Kır evlerini engelle

Beton bloklardan yapılan inşaat, çerçeve veya ahşap yapılardan daha pahalıya mal olacak ve temelin ek güçlendirilmesini gerektiriyor. İç mekan işlerinin hacmi ve fiyatı şehrinkilere benzer apartman:

 • duvar hizalaması gerekli:
 • kablo döşeme;
 • mühendislik iletişimi;
 • ince ve kaba bitirmek.

Gazbeton bloklardan yapılmış bir binadaki binaların içi, sahiplerinin zevkine bağlıdır, duvarların dayanıklı malzemesi masif dekora, asma tavanların montajına, dövme montajına dayanabilir. merdivenler, ağır mobilya doğal ahşaptan yapılmıştır. Duvar dekorasyonu için ahşap paneller seçin, dekoratif Alçı veya yoğun duvar kağıdı.

İnşaat teknolojileri

Yıl boyunca kullanım için popüler ahşap binalar, malzeme, fiyat, boyut ve iş zamanlamasında farklılık gösteren bir dizi teknoloji kullanılarak inşa edilmiştir. Kır evleri, tamamen bitmiş binalar oluşturmak için Fin teknolojisi kullanılarak yapıştırılmış veya profilli kirişlerden inşa edilmiştir..

Ahşap yapılar yıl boyu kullanıma uygundur

Ahşap yapılar yıl boyu kullanıma uygundur

Yapıştırılmış lamine ahşap evler

Pahalı kütük kabinler ve kompakt çerçeve yapıları arasında bir uzlaşma – birbirine yapıştırılmış işlenmiş ahşap parçalarından bir araya getirilmiş lamine kaplama keresteden yapılmış evler.

İnşaat teknolojisi

Bir bardan tek katlı bir konut binasının düzenini seçtikten sonra, inşaat şirketi gerekli miktarda malzemeyi getirir, modüllerin boyutu ve şekli önceden kararlaştırılır. Montaj hızlı bir şekilde gerçekleştirilir, binanın ayrıca kurutulması veya yalıtılması gerekmez. Bitirme, inşaatın bitiminden hemen sonra başlar. Doğal malzemeler ve birincil işleme sayesinde bu tür binalar nemden korunur.

İç dekorasyon

Doğal malzeme dekoratif kaplama gerektirmez, bu nedenle ahşaptan yapılmış evlerin duvarları açık bırakılır ve iç kısım etraflarına “inşa edilir”.. Doğal ahşabın dokusunu başarıyla vurgularlar:

 • ülke tarzı;
 • parlak boho;
 • eski tonlar;
 • Parlak vurgulu Amerikan ülkesi.

Rustik ev projesi

Rustik ev projesi

Avantajlar ve dezavantajlar

Lamine kaplama keresteden yapılan çevre dostu, güzel ve inşası hızlı mimari çözümler nispeten pahalıdır ve çalışmak için deneyimli ustalara ihtiyaç vardır. Kuzey enlemlerinin sakinlerinin, antiseptik emprenyeyi güncelleyerek malzemeye düzenli olarak bakmaları gerekir..

Profilli kereste

Klasik olarak işlenmiş ahşap bir beton sığınak, sağlam, tamamen sürdürülebilir bir bina oluşturur. Malzeme – parçaları üst üste yığılmış, yalıtım ile tamamlanmış kurutulmuş kesilmiş ahşap.

İyi ısı yalıtımına sahip kompakt ev

İyi ısı yalıtımına sahip kompakt ev

İnşaat teknolojisi

Profilli keresteden bir projenin inşası, projenin seçimi ile başlar, daha sonra işlenmiş kereste bir inşaat ekibi tarafından toplanır. Profilli keresteden yapılmış bitmiş “kutu”, yalıtım malzemesi ile süslenmiştir..

Dahili çalışmaya başlamadan önce, yapının “büzülmesini” tamamlamak için yaklaşık dört ay beklemeniz gerekir..

İç dekorasyon

İç yüzeyler zımparalama, vernikleme veya yüzey boyamayı içerir. Profilli ahşaptan yapılmış duvarlar pürüzsüzdür, bitirmeden önce tesviye gerekmez. Eko-stil, binada iyi görünüyor, parlak eklektizm, açık renkli ahşap, kolonyal tarzla birleşiyor.

Minimalist stille birleştirilmiş açık renkli ahşap

Minimalist stille birleştirilmiş açık renkli ahşap

Avantajlar ve dezavantajlar

Çevre dostu, dayanıklı ve dayanıklı malzeme sert kışlara, sık sıcaklık değişimlerine ve yüksek neme karşı dayanıklıdır. Bir bardan çözümler inşaat halindeki yollardır, antiseptiklerle düzenli emprenye edilmeleri gerekir, ağır duvarlar büyük bir temelin kurulmasını gerektirir.

Fin evi

Teknoloji, çerçeve evlerin yapım yöntemlerini ve lamine kaplama keresteden mimari çözümleri birleştirir.. Fin kompakt projeleri kuru ağaçtan yapılır, bu nedenle inşaat biter bitmez ince işler başlar.

Fin, şık ev

Fin, şık ev

İnşaat teknolojisi

Gelecekteki binanın tüm unsurları fabrikada üretiliyor, inşaatçılardan oluşan bir ekip yapıyı birkaç hafta içinde bir araya getiriyor. Fin teknoloji şirketleri anahtar teslimi binalar hazırlıyor, ekipler binaların tam iç dekorasyonunu yapıyor.

İç dekorasyon

İç mekandaki renklerin kombinasyonu, Fin evinin yapıldığı ahşabın gölgesine bağlıdır. Sıcak açık renkler (akçaağaç, çam, huş ağacı) aşağıdakilerle birleştirilir:

 • parlak tekstiller;
 • büyük aksesuarlar;
 • çok sayıda ayna;
 • aydınlatma.

İç mekanın tipik “Fin” tarzı – parlak renkli mobilyalarla tamamlanan beyaz duvarlar (ağartılmış meşe, dişbudak). Orijinal versiyon, hafif duvarlar ve çikolata renkli kirişlerin birleşimidir..

Sıcak açık renkler, parlak tekstillerle birleşiyor

Sıcak açık renkler, parlak tekstillerle birleşiyor

Avantajlar ve dezavantajlar

Ucuz ve kompakt Fin ahşap evler birkaç ay içinde inşa edilir. Anahtar teslimi montaj yöntemi, sahiplerin iç dekorasyon stilini seçmesini sınırlar, ağaç düzenli bakım ve antiseptiklerle tedavi gerektirir, dayanıklı yapı malzemeleri bitmiş binanın fiyatını arttırır.

Boyut seçimi

Yıl boyunca kullanım için bir binanın inşası, yalıtım ve iletişim bağlantılarının maliyetini içerir, bu nedenle projeler genellikle kompakttır. Yaşam alanları sınırlı yatak odası ve mutfak, oturma odası, ev sahipleri ve misafirler için birkaç banyo donatmak.

Sizin için ilginç olacak:

210+ Güzel tuğla evlerin fotoğrafları (tek katlı / iki katlı). kendin yap cephe kaplaması

Tavan arası güzel tek katlı ev (100+ Fotoğraf Projesi). Neden aynı anda hem Şık hem de Ucuz??

Teraslı güzel tek katlı ev tasarımları (175+ Fotoğraf). Siteye yerleştirme özellikleri

Garajlı iki katlı ev – Düzenin özellikleri (180+ Fotoğraf)

Tek katlı evler 8×8

Böyle bir projenin alanı, standart iki odalı bir dairenin boyutlarına eşittir. Bu tür binalarda geniş bir mutfak-oturma odası, giyinme odası, iki banyo ve iki yatak odası bulunmaktadır. Kazan dairesi, kiler odası ve giyinme odası salona daha yakın konumlandırılmıştır..

Tek katlı ev 8x8

Tek katlı ev 8×8

 • 8×8 alana sahip konut projesi beş kişilik aileler için uygundur, iki geniş yatak odası çocukları ve ebeveynleri rahatça ağırlamanızı sağlar..
 • Büyük bir mutfak-oturma odası, misafirler için birkaç uyku yeri barındırmaktadır. Bazı planlar üç oda, minyatür bir mutfak içerir..
 • Bu tür binaların boyutları çok yönlüdür, bahçecilikte kompakt bir arsaya veya bir yazlık köyündeki geniş arazilere yerleştirilebilirler..

Avantajlar ve dezavantajlar

İnşaat, nispeten geniş bir alana sahip bir arsanın satın alınmasını gerektirir.

İnşaat oldukça geniş bir alanın satın alınmasını gerektirir

Geniş bir konut binası, gerekli binaları yetkin bir şekilde düzenlemenizi sağlar. imar birkaç neslin yaşam alanı. 8×8 boyutlarındaki projelerin dezavantajları, nispeten yüksek maliyeti içerir. İnşaat, nispeten geniş bir alana sahip bir arsanın satın alınmasını gerektirir, bitirme işi nispeten uzun olacaktır..

Tek katlı evler 6×6

Banliyö konutu, standart tek odalı bir daireye eşdeğerdir. Böyle bir odanın alanı, küçük bir düzenleme yapmanızı sağlar. koridor, banyo, mutfak-oturma odası ve küçük yatak odası. Garajlar, müştemilatlar veya depolama alanları binanın dışında yer almaktadır..

 • 6×6 ev, bir kişi veya çocuksuz bir çift için uygundur. Mutfak-oturma odasında misafirler için yatak düzenleyebilirsiniz..
 • Bazı projeler, yaşam alanını görsel olarak artırmak için minimum iç bölmeler içerir..
 • İç mekan, alanı görsel olarak artıran çok sayıda aydınlatma, ayna ve parlak yüzeylerle dekore edilmiştir..

Ev 6x6, bir kişi veya çocuksuz bir çift için uygundur.

Ev 6×6, bir kişi veya çocuksuz bir çift için uygundur.

Avantajlar ve dezavantajlar

Kompakt, ucuz, bitirmesi hızlı 6×6 projeler, uygun fiyatlı banliyö konutları için popüler bir seçenektir. Bu tür düzenlerin dezavantajları, mütevazı çekimler, kompakt depolama alanlarını donatma ihtiyacı, sınırlı renk aralığıdır..

İlave odalı projeler

Bir banliyö köyünde yıl boyunca yaşamak, yardımcı odaların, ekipman için depolama alanlarının, geniş rekreasyon alanlarının düzenlenmesini gerektirir. Bir bardan tek katlı evlerin popüler projeleri, bir dizi ek bina içerir..

 • Verandalı bir bardan evler. Bu tür projeler, binanın önüne veya sonuna eklenmiş bir rekreasyon alanı içerir. Oturma odasına ek olarak camlı bir veranda, ayrı bir salon, misafir yatak odası, kapalı bir çardak kullanılmaktadır..
 • Cumbalı pencereli bir bardan evler. Bol miktarda pencereye sahip yuvarlak bir duvar, oturma odasını veya mutfağı görsel olarak genişletir. Cumbalı pencereler, büyük bir dekor kurmak, bir rekreasyon alanını veya konukları almak için bir alanı donatmak için kullanılır..

Açık teras tasarım seçeneği

Açık teras tasarım seçeneği

 • Teraslı bir bardan bina projeleri. Yaşam alanını genişletmenin ucuz bir yolu, açık bir teras tasarlamaktır. Alan bir rekreasyon alanı oluşturmak, hacimli envanter, büyük bitkiler yerleştirmek için kullanılır. Teras korkuluklar, geniş bir merdiven, yerleşik sokak aydınlatması (ışıklar) ile dekore edilmiştir., demirbaşlar, LED çelenk).
 • Garajlı kütük evler. Küçük alanlar için aynı bodrum katında garajlı araç sahipleri için bir proje uygundur. Bina en iyi araba yolunun yakınında yer almaktadır..