Metal çitlerden yapılmış bir çit, iç inşaat pazarında oldukça yeni bir üründür.

Metal çitlerden yapılmış bir çit, iç inşaat pazarında oldukça yeni bir üründür.

çitler metal bir çitten, bir yazlık çitin iki ana göreviyle mükemmel bir şekilde başa çıkıyorlar – koruyucu bir bariyer görevi görüyorlar ve dekoratif bir unsur olarak hareket ediyorlar. Bir çit, özel bir bölgenin sınırlarını işaretlemenin klasik bir yoludur. Doğru, son zamanlarda, emprenye edilemez büyük taş / tuğla / beton muadillerine göre popülaritesi biraz daha düşüktür. duvarlar site sınırları boyunca yükselen.

İçerik

 • Metal çit: faydaları açıktır
 • Kendin Yap metal çit: adım adım
 • Metal çitlerden çit montajı – video
 • Bahçe çitleri – fotoğraf

Meraklı gözlerden saklanma, mahremiyet sağlama arzusu anlaşılabilir, ancak kentsel bir ortamda ek bir gürültü emici olarak da hareket eden büyük bir çit haklı. Ve çevreleyen şehir manzarası her zaman göze hoş gelmiyor, başka bir şey de kulübe ya da pitoresk bir yerde bir arsa. Neden kendini yapay olarak kısıtlayasın, bakışlarını boş bir duvarın aşılmazlığına çarparak? Havadar ve hafif bir metal çitli çit en mantıklı seçim olacaktır..

Bahçe çiti, konut ve endüstriyel tesislerin eskriminde kullanılır.

Bahçe çiti, konut ve endüstriyel tesislerin eskriminde kullanılır.

Havuz ve çimi ayırmak için ideal

Havuz ve çimi ayırmak için ideal

Metal çit, özellikle Art Nouveau bölgelerinde iyidir

Metal çit, özellikle Art Nouveau bölgelerinde iyidir

Metal çit: faydaları açıktır

Klasik versiyonda, bir çitli çit yapılır. odun plakalar – malzeme oldukça ucuz, güvenilir ve çekici. Ancak, metal ve ahşap çitlerin özelliklerini karşılaştırırsak, avantaj tam olarak metal seçeneğinde olacaktır:

 • dayanıklılık – burada metal, ahşaptan açıkça üstündür, üreticinin metal bir çit için garantisi 30 yıla kadardır. Metal, atmosferik etkileri çok daha iyi tolere eder ve aşırı sıcaklıkları tolere eder
 • bakım kolaylığı – fabrikada metal çit, bir polimer kaplama ile kaplanmıştır. Üreticinin garantisi 5-10 yıldır, bu süre için çitlere bakma (sistematik olarak renklendirme) ihtiyacını unutabilirsiniz.
 • güneşte renk solmaz, orijinal gölgesini uzun süre korur
 • büyük seçim renkler – bu nedenle, her zaman en uygun şekilde uyan bir seçenek seçebilirsiniz. banliyö bölgesinin bileşimi, uyum içinde, örneğin, evin çatısı
 • tahtanın yuvarlanmış kenarları ona daha fazla sertlik verir, ayrıca kendinizi böyle bir kenarda kesmek imkansızdır
 • taşıma kolaylığı – metal çit, kompakt ve hafiftir, bu nedenle taşınması kolaydır.

Evin önünde metal çit

Evin önünde metal çit

Metal çit

Metal çit

Koruyucu bir çit için başka bir seçenek

Koruyucu bir çit için başka bir seçenek

Metal çitli çitin bir başka avantajı da diğer malzemelerle uyumlu olmasıdır. tuğla, estetik açıdan çekici ve çeşitli kombine çitler oluşturmayı mümkün kılan taş, beton. Böyle bir çit, alanı karıştırmaz, çitler arasında bir boşluk bulunması, bakışın içinden serbestçe kaymasına izin verir..

Siyah metal çit

Siyah metal çit

Artı – site çevresinde serbest hava hareketi, köşelerde “hava cepleri” görünmez. Bu nedenle, bir sitenin iç imar edilmesi için genellikle bir çitli çit kullanılır. Avantajlar, farklı boyutlarda bir çit satın alma olasılığını içerir – bu, örneğin, düşük yükseklikte bir çit olarak kullanmanıza izin verir. çiçeklik.

Orijinal kıvırcık çit

Orijinal kıvırcık çit

Ahşap bir çitin lehine, maliyeti konuşur, ancak bu, bir kerelik yatırımları değerlendirirsek. Ahşabın bakım maliyetlerini toplarsak ve ahşap bir çitin hizmet ömrünü tahmin edersek, maliyetler yaklaşık olarak karşılaştırılabilir olacaktır..

Dekoratif bir unsur olarak metal çit

Dekoratif bir unsur olarak metal çit

Çitteki tek tek elemanlar arasındaki boşlukların varlığı, bir çitli çit ile oluklu mukavvadan yapılmış bir çitle karşılaştırıldığında, çok daha büyük bir rüzgara sahip olan, daha güçlü bir sabitleme gerektirdiği anlamına gelen şüphesiz bir avantajdır..

Geniş çit

Geniş çit

Fantezi şekilli metal çit

Fantezi şekilli metal çit

Hava ve hafif metal çit

Hava ve hafif metal çit

Kendin Yap metal çitli: adım adım

Metal bir çitin montajı ahşaptan çok daha zor değildir. Her şeyden önce, önce desteklere karar vermelisiniz – burada, belki de ahşap hariç hemen hemen her şeyi (tuğla destekler, beton direkler, profil ürünleri ve en yaygın seçenek – metal borular) kullanabilirsiniz. Bunun iki nedeni vardır – zayıf estetik uyumluluk ve ağacın kısa hizmet ömrü (çiti tamamen sökmeniz gereken destekleri değiştirmeniz gerekecektir). Ayrıca, çitin takılacağı iki çapraz çubuğa (üst ve alt) ihtiyacınız olacak..

Veranda tasarımında metal çit

Veranda tasarımında metal çit

Tavsiye! Genel bileşimin mümkün olduğunca uyumlu görünmesini sağlamak için, enine çubuklar için, çitin yapıldığı malzemeyi seçebilirsiniz – profilli bir boru (kare veya dairesel) veya kalın bir çelik sac şerit olabilir..

Malzemeyi ve araçları aldıktan sonra pratik çalışmaya geçiyoruz:

 • Direklerin kurulum yerlerini işaretlediğimiz yerde, optimum açıklık uzunluğu 2,5 – 4 metredir. Uzun açıklıklar pratik olmayabilir – ağır ağırlık nedeniyle kütükler bükülebilir
 • direkleri yerleştiriyoruz – metal borular olması durumunda onları tuğladan döşüyoruz – tabanı çimentolıyoruz (çukur derinliği en az 50 cm’dir), çimentonun iyice sertleşmesine izin veriyoruz
 • traversleri kendinden kılavuzlu vidalarla sabitliyoruz
 • traverslerin tespit yerlerini işaretleyin ve kendinden kılavuzlu vidalarla desteklere sabitleyin. Sabit traverslerde, çitin bağlantı noktalarını işaretlemek gerekir. Çitin bireysel elemanları arasındaki aralık ne kadar büyük olursa, çitin kendisi o kadar “şeffaf” olur, açıklıklar yapmak o kadar uzun olur. İşaretleri çok doğru bir şekilde gözlemlemek önemlidir – çit, ancak çitler arasında tüm uzunluğu boyunca aynı mesafeyi korumak mümkün olduğunda mükemmel görünecektir.

Metal çit - kentsel seçenek

Metal çit – kentsel seçenek

çitli kapı

çitli kapı

Yuvarlak çit

Yuvarlak çit

Tavsiye! Yerden çitlere olan mesafe, siteyi insanların (hayvanların) çitin altındaki alana girmesine karşı korumalıdır, ancak aynı zamanda çitler yerden yukarı kaldırılmalıdır – bu, aşınmasını azaltacaktır..

 • kazıkları sabitlemek için kendinden kılavuzlu vidalar kullanılabilir, ancak daha iyidir – polimer kaplamanın hızlı aşınmasını önleyen rondelalı özel cıvatalar.

Bahçe çitindeki yaylar

Bahçe çitindeki yaylar

Çarpma etkisi çit

Çarpma etkisi çit

Figürlü çit

Figürlü çit

Tavsiye! Çitin uyumlu ve yekpare görünmesini sağlamak için bir çit almanız ve geçit çitle aynı malzemelerden (veya benzerlerinden).

Bir sanayi bölgesinde çitli çit

Bir sanayi bölgesinde çitli çit

Kombine kazık ve beton çit

Kombine kazık ve beton çit

Demiryolu raylı çit

Demiryolu raylı çit

Bir çit kullanarak bölge imar

Bir çit kullanarak bölge imar

Demir ve ahşap çitlerin kombinasyonu

Demir ve ahşap çitlerin kombinasyonu

Bahçe çitleri – video

Bahçe çitleri – fotoğraf