2019 Sarı Domuz için El Sanatları

Yaklaşan 2019 yılı, ev sıcaklığından, huzurdan, iyi doğadan bahseden dünyevi bir sembol olan Sarı Domuz yılı ile işaretlenecek. Sunulan faktörlerden dolayı, ailelerin şenlik masası için mümkün olduğunca çok sayıda el işi domuz şeklinde toplamaya çalışmasıdır. Daha sonra, domuz şeklinde el sanatları yapmak için çok sayıda seçenek sunulacak..

 Bu makalenin içeriği:

Yeni yılın sembolü olarak el sanatları

Aileler, yaklaşan yeni yılın sembolleri ile çanlara iyi şanslar çekiyor. 2019 Domuz yılı, bu yüzden kendin yap domuz el sanatları geleneksel bir masa dekorasyonu haline geliyor. Aynı zamanda, şenlik masasına domuz eti yemekleri koymak yasaktır – bu “iyi şanslar yiyebilir”.

2019'un sembolünü kendi elinizle yapmak kolay ve basittir

2019’un sembolünü kendi ellerinizle yapmak kolay ve basittir

Tüm ailelerin gerçek bir canlı domuzla iletişim kurma fırsatı olmadığından, 19 Ocak’a kadar bunu kendiniz yapabilir ve belirgin bir yere koyabilirsiniz..

Yapıştırmak bile sorun değil - sadece biraz zaman

Yapıştırmak bile sorun değil – sadece biraz zaman

Böyle bir konaklama, yeni yılda iyi şanslar ve mutluluklar da çekecek..

Tatlı çift harika bir hediye

Tatlı çift harika bir hediye

Zanaatı aşağıdaki tekniklerle yapabilirsiniz:

 • Bağlamak – tığ işi veya örgü. Tığ, gerçek bir domuz figürünü temsil ediyor, örgü iğneleri ile sadece bir hayvanın yüzünü örebilir ve kullanım için pamukla doldurabilirsiniz. yastıklar.
 • Çöplük – teknik, keçe ve yün işleme bilgisi gerektirir. Sıcak renklerde yapılmış iç mekana sığacak olan heykelcik, birçok tekstil unsuru içeriyor..

Biraz hayal gücü ve çok güzel bir domuz elde edersiniz

Biraz hayal gücü ve çok güzel bir domuz elde edersiniz

 • Zamk – origami veya aplike yapımına izin verilir. “Bir taşla iki kuşu öldürebilir” ve aynı anda çeşitli türlerde birkaç kartpostal yapabilirsiniz, ancak domuz yavrusu zorunlu yapıştırma ile. Akrabalara kartpostal sunun ve iyi şanslar çekmek için kartpostallardan birini göze çarpan bir yerde sergileyin.

Yeni teknikler kullanmaktan korkmayın

Yeni teknikler kullanmaktan korkmayın

 • Dikmek – Bu durumda kesim ve dikim kurslarına katılmaya gerek yoktur. Kumaştan kolayca kesilip birbirine dikilen hazır desenleri kullanmak yeterlidir. Parçaları bir iğne ve iplikle dikebilirsiniz..

Çocuğunuz için sevimli domuzlar

Çocuğunuz için sevimli domuzlar

 • Görme engelli – hamuru veya hamur kullanın, oya kadınların kil ile çalışması daha kolaydır. Bir domuz yüzü oluşturmak ve bir Noel ağacına anahtarlık veya oyuncak şeklinde bir zincire asmak yeterlidir..
 • Pişirmek – domuz yavrularının yüzleri geleneksel hamur işi hamur işlerinden yapılabilir. Ders, sembolik figürleri mutlu bir şekilde yutacak küçük çocuklu aileler için mükemmeldir..
 • örgü – yeterli hayal gücü ve becerinin olduğu boncuklardan, kağıttan, ipliklerden ve diğer malzemelerden örebilirsiniz.

Tığ işi Noel oyuncakları daha az güzel görünmüyor

Tığ işi Noel oyuncakları daha az güzel görünmüyor

TavsiyeAilede çocuk varsa onların gelişimine göre aile kurma yolunu seçin. Kendi başınıza iğne işi yapmak istiyorsanız, evde bulunan malzemeyi aramakla bir sembol yapmak başlar..

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Kendin yap hacimsel kağıt el sanatları nasıl yapılır? Dekorunuz için 6 adım adım atölye çalışması

İlginç ana sınıflar

Domuz yılı için el sanatlarının tam bir açıklaması için, kendin yap el sanatları yapma talimatlarını okuyun..

Örme domuz

Örgü ya da tığ işi yapabilen iğne kadınları, becerilerini kullanarak bir domuz ya da sadece bir domuz yüzü yapabilirler.. Önümüzdeki yılın sembolünü aşağıdaki varyasyonlarda gerçekleştirebilirsiniz:

 • Yeterli zaman yoksa, daha sonra dikmek için küçük domuz yavrularını bir havlu veya tatilin kenarına bağlayabilirsiniz. masa örtüleri. Üretim için herhangi bir basit tığ işi veya örgü deseni kullanın..

Domuz örgü modeli

Domuz örgü modeli

 • İğne kadınları, tüm odanın çevresine asarak, sıcak tutacakları tığ işi yaparak mutfağı dekore edebilir. Bayram öncesi evinizi süsleyen yılbaşı çoraplarına harika bir alternatif alın. Üretim, tığ işi figürler gerektirir – bir yama için bir daire, iki üçgen ve bir oval. Kenarlı şekiller ve ek küçük şeyler için fantezi memnuniyetle karşılanır.
 • Küçük el sanatlarının örülmesi kolaydır, bu da daha sonra pamuk yünü ve diğer dolgu malzemeleriyle doldurulmasına izin verilir. Oturma odasındaki raflarda veya sehpalarda yeri olan küçük domuzlar bu şekilde elde edilir. Mini yastıklar çocuklar için ilgi çekici olacaktır. Burada 2 kareyi örmek, daha önce pamuk yünü ile doldurduktan sonra dikmek ve bir iğne ve iplik ile sıkı bir çizgi koyarak kulaklar oluşturmak yeterlidir. Yama yerine bir düğme kullanılıyor.

Stand şeklinde yapılabilir

Stand şeklinde yapılabilir

 • bir kanca veya örgü iğneleri kullanan tam bir yastık örün. Yılın simgesinin toplantıda yer alması için koltuktaki çanlardan önce yastık alınması tavsiye edilir. Üretim için, birkaç rakamı müteakip montaj ve pamuk veya köpük kauçuk ile doldurma ile birleştirmek yeterlidir..

Büyük bir yastık şeklinde yapılabilecek güzel küçük oyuncaklar

Büyük bir yastık şeklinde yapılabilecek güzel küçük oyuncaklar

Bunlar, dikişçinin becerisine bağlı olarak tığ işi veya örme yaygın el sanatlarıdır.. Nasıl örüleceğini biliyorsanız, karmaşıklığa bağlı olarak bazı ürünleri somutlaştırdığınızdan emin olun..

Her karmaşıklıkta bir oyuncağa hayat veriyoruz

Her karmaşıklıkta bir oyuncağa hayat veriyoruz

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Her zevke uygun doğal malzemeden kendin yap el sanatları

Japon kağıt katlama sanatı

Evde küçük çocuklar varsa, onları yılın sembolü yapmak için kullanmanız önerilir. Bu durumda basit bir yöntem, kağıt. Pembe kağıt almak ve bir sürü domuz yavrusu yapmak yeterlidir. Yeni yılı kutlamak için masaya yerleştirilebilirler..

Tavsiyeİşi zevkle birleştirebilir, peçetelerden domuz figürleri yapabilirsiniz. Bu durumda, kalın pembe kağıt kullanılır – standart peçeteler, şekillerini uzun süre koruyamadıkları için iş için uygun değildir..

Adım adım origami tekniğinde

Adım adım origami tekniğinde

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Yeni Yıl için Kendin Yap Yılbaşı Ağacı El Sanatları nasıl yapılır? Tatilden önce evi dekore ediyoruz (185+ Fotoğraf)

Keçeden

Çok miktarda keçeniz varsa, malzemeden bir domuzu farklı şekillerde yapabilirsiniz. Kağıt üzerinde desenleri bağımsız olarak çizmek ve kesmek ve ardından bunları kumaşa aktarmak ve dikkatlice kesmek yeterli olduğundan, üretimi basittir..

Bunlar keçeden yapılmış dokunma el sanatları için çok yumuşak ve hoş

Bunlar keçeden yapılmış dokunma el sanatları için çok yumuşak ve hoş

Elle veya evde varsa dikiş makinesi ile dikebilirsiniz..

Boyuta göre hem büyük hem de küçük bir oyuncak yapabilirsiniz.

Boyuta göre hem büyük hem de küçük bir oyuncak yapabilirsiniz.

Yıl boyunca iyi şanslar çekmenizi sağlayacak anahtarlar için bir anahtarlık şeklinde veya bir Noel ağacı için bir oyuncak olarak keçeden el sanatları yapmanız önerilir..

Anahtarlık şeklinde - kesinlikle kaybetmezsiniz

Anahtarlık şeklinde – kesinlikle kaybetmezsiniz

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Yeni Yıl için çam kozalaklarından (büyük, boyalı) el sanatları (175+ Fotoğraf) Tatil için güzel oyuncaklar!

tuzlu hamur

Hamuru, tuzlu hamur veya kilden 2 boyutlu bir domuz heykelciği yapabilirsiniz – düz. Bunu yapmak için malzemelerden birini hazırlamak yeterlidir:

 • hamuru – daha sonra pembeye dönecek olan pembe veya beyaz;
 • tuzlu hamur – eşit miktarda un ve tuz su ile karıştırılarak hamur yapılır;
 • kil – el sanatları için, talimatlara göre su eklemenin ve bileşimi yoğurmanın yeterli olduğu hazır karışımlar veya özel toz alın.

kendin yap komik domuzlar

kendin yap komik domuzlar

Bir domuzu ancak fantezilerinize göre şekillendirebilirsiniz. Bir domuz yüzü oluşturmak mümkün değilse, hazır bir üretim şeması önerilir..

Bitmiş oyuncak, orijinal görünümünü daha uzun süre koruması için akriliklerle boyanmıştır..

Oyuncağın orijinal görünümünü uzun süre koruması için akrilik boyalarla kaplıyoruz.

Oyuncağın orijinal görünümünü uzun süre koruması için akrilik boyalarla kaplıyoruz.

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: 2019 Yeni Yılı için kendin yap el sanatları (120+ Fotoğraf) – Sevdiklerinizi hayal gücümüzle şaşırtın (+ İncelemeler)

makarnadan

Makarnadan bir domuz yapabilirsiniz – çocukların da çalışabileceği hurda malzemeden.. Üretim için, eylem sırasını izleyin:

 • Zanaat türünü seçin ve uygun bir şekle sahip makarna pişirin.
 • Gerekirse gıda boyası ile makarna istenilen renklerde boyanır..
 • Hacimli el sanatları için pembe bir balon satın almanız gerekir. İstenilen domuz boyutuna göre şişirilir ve hazırlanan makarna yapıştırılır..
 • Daha sonra, diğer malzemeleri ve yardımcı elemanları kullanarak zanaatı son görünüme kavuştururlar..

Makarna stoklarını alıp yapıştırmaya başlıyoruz

Makarna stoklarını alıp yapıştırmaya başlıyoruz

TavsiyeSunulan formatta sevdiklerinize tatilde hediye edeceğiniz basit kartpostallar yapabilirsiniz. Bir resim oluşturmak için doğru şekli seçmek yeterlidir.

Sizin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: 2019 Yeni Yılı için Kendi Ellerinizle Güzel Balonlar Nasıl Yapılır? İlginç ve hacimli El Sanatları (115+ Fotoğraf). 9 adım adım Master sınıfı

Doğaçlama araçlardan

Eldeki araçları kullanabilir ve zanaatı gece yarısından birkaç saat önce yapabilirsiniz.. Aşağıdaki seçeneklere dikkat edin:

 • yumurta kabuğu domuz. Daha önce, sarısı ve beyazı çiğ yumurtadan dikkatlice çıkarılır. Daha sonra kulaklar, bir yama, bacaklar ve kuyruk yapmak için pembe hamuru kullanırlar. Boşluklar kabuğa yapıştırılır ve zanaatta sevinir.

Mini bir kompozisyon için yumurtadan el işi

Mini bir kompozisyon için yumurtadan el işi

 • Kayıp Çorap El Sanatları. Çoğu zaman bir ailedeki çoraplar kaybolur ve sadece bir çift “kullanım” için bırakılır. İğne kadınları, sunulan atıkları çeşitli el sanatlarının üretimi için kullanır. Ana sınıfı videoda sunulan bir domuz yapmak dahil. https://youtu.be/EEPLRIXpGuc
 • kutudan domuz. Zanaat sadece tığ işi yapmayı bilenler için uygundur. Böyle bir domuz yapmak için boş bir plastik veya teneke kutuya ihtiyacınız olacak. El sanatları için domuzun iki yarısı örülür – ön kısım ve arka kısım. Ön kısma kulaklar ve bir yama bağlanır ve bacaklar ayrıca dikilir. İmalattan sonra her iki parça da bir kavanoza konur ve dikilir. Beceri izin veriyorsa, tek bir “kapak” yapabilirsiniz.

El sanatları için bir kavanoz kullanıyoruz

El sanatları için bir kavanoz kullanıyoruz

 • Bir ponpon şeklinde zanaat. Anahtarlık veya Noel ağacı oyuncağı şeklinde sunulabilen el sanatları üretimi için yün veya akrilik iplik kullanmalısınız. Ponpon standart olarak yapılır, daha sonra üzerine domuzun ek parçaları dikilir – kulaklar, yama ve gözler.

Belirli bir iplik türü kullanıyoruz

Belirli bir iplik türü kullanıyoruz

Bunlar, herkesin idare edebileceği Yeni Yıl için domuz yapmak için basit seçenekler..

Çıktı

Yeni Yıl için domuzlar çeşitli şekiller ve varyasyonlar alabilir – bir anahtarlık, bir Noel ağacı oyuncağı, küçük figürlerden oluşan bir çelenk ve çok daha fazlası olabilir. İğne kadınları yeteneklerini yararlı bir şey uygulamak için kullanabilir veya çocuklarını uzun süre oynayacakları yeni bir oyuncakla memnun edebilirler. Tatilden çok önce aileleriyle keyifli vakit geçirebilmeleri için çocukların üretimlerine dahil edilmesi tavsiye edilir..

VİDEO: Toplu domuz yapma süreci

FOTOĞRAF GALERİSİ (65’ten fazla fotoğraf)