Kırmızı ekli termopot

Kırmızı ekli termopot

Termo tencere, bir su ısıtıcısı ve bir termosun işlevlerini birleştiren mutfak için bir ev aletidir. Kullanışlıdır, çünkü suyu sürekli ısıtmanız gerekmez, gün boyunca sıcak kalır, bu da ısıtma için enerji ve zamandan önemli ölçüde tasarruf sağlar..

Su dökmek için bir bardağı kaldırıp düğmeye basmanız yeterlidir. Bu, çocuklar için uygundur, çünkü sıcak su ısıtıcısını kaldırmaya gerek olmadığından haşlanma riski vardır. Özel bir matara sayesinde termosun içine dökülen su, bir termosta olduğu gibi birkaç saat sıcak kalır..

Bir notta! Sıcaklık bağımsız olarak ayarlanabilir ve cihaz periyodik olarak açarak onu koruyacaktır..

Yandex.Market alıcılarına göre en ucuz termopotların TOP-7’si

Model Spesifikasyonu Fiyat
Panasonic NC-PH30WTW hacim 3 l; güç 700 W; kapalı spiral; plastik kasa; ısıtmayan gövde; su ısıtma sıcaklığının seçimi; ağırlık 1,81 kg; 4 790 ₽ Satın almak
REDMOND RTP-M801 hacim 3.5 l; güç 750 W; kapalı spiral; çelik gövde; ısıtmayan gövde; su ısıtma sıcaklığının seçimi; Görüntüle; işin başlangıcını programlamak; dahil etme göstergesi; kasa aydınlatması; 4 480 ₽ Satın almak
REDMOND RTP-M802 hacim 5 l; güç 1200 W; kapalı spiral; çelik gövde; ısıtmayan gövde; su ısıtma sıcaklığının seçimi; Görüntüle; dahil etme göstergesi; kasa aydınlatması; 5 410 ₽ Satın almak
Scarlett SC-ET10D01 hacim 3.5 l; kapalı spiral; çelik gövde; ısıtmayan gövde; dahil etme göstergesi; 1 978 ₽ Satın almak
DELTA DL-3034/3035 hacim 4,5 l; güç 1000 W; kapalı spiral; plastik kasa; ısıtmayan gövde; dahil etme göstergesi; 2 108 ₽ Satın almak
SUPRA TPS-3002 hacim 3,8 l; güç 760 W; kapalı spiral; ısıtmayan gövde; 1 885 ₽ Satın almak
SUPRA TPS-3014 hacim 5 l; güç 750 W; kapalı spiral; ısıtmayan gövde; dahil etme göstergesi; 2 550 ₽ Satın almak

Su ısıtmak için cihazların özellikleri

Termopot bir su ısıtıcısına çok benzer, ancak birkaç ayırt edici özelliği vardır:

 1. Daha büyük hacim – yaklaşık 5 litre.
 2. Su birkaç saat boyunca sürekli sıcak.
 3. Daha az güç tüketimi.

Pratik ve kullanımı kolay

Pratik, kullanımı kolay termopot

Daha az güç, suyun daha uzun süre kaynamasını sağlar, ancak yeniden ısıtma daha az zaman alır. Isının uzun süreli korunması nedeniyle, bu teknik, özellikle çok sayıda insan tarafından kullanılıyorsa, su ısıtıcısının çok sık ısıtılması gerektiğinden, büyük bir aile veya ekipte kullanım için uygundur. Bir termo-pot kullanın – sık sık açıp ısıtmak için uzun süre beklemeniz gerekmez.!

Kullanmanın ana avantajları

Çeşitli çay çeşitlerini ve türlerini sevenler için, sıcaklık koşullarını düzenlemenin mümkün olduğu bir teknik uygundur..

Örneğin, yeşil çay + 80-90 ° С suya ihtiyaç duyarken, siyah çay + 98 ° С’ye ihtiyaç duyar. Ailenin çocukları varsa, yiyecek yetiştirmek için 40-60 derecelik sıvı gerekir..

Bu tür cihazların kullanımı, içecek üreticisi tarafından önerilen modları gerçekleştirmenizi sağlar..

Farklı sıcaklıklardaki değişiklikler ana faydalardan biridir.

Farklı sıcaklıklardaki değişiklikler, bir termospotun ana avantajlarından biridir.

Not! Elektrik aniden kesilirse, dış etkenlerden izole edilmiş özel bir matara sayesinde birkaç saat daha sıcak su içebilirsiniz..

Cihaz kendi ekseni etrafında döndüğü için her iki taraftan da su dökebilmeniz de uygundur. Bu özellik sizin için önemliyse, bir mağazadan ürün satın alırken bir deneme kontrolü yapmanızda fayda var..

Üreticilerden ek özellikler

Yukarıda listelenen ana işlevlere ek olarak, farklı model ve üreticilerin ekipmanlarının ek işlevleri de vardır:

 1. dahil etmeyi düşük su seviyesinde engelleme yeteneği;
 2. pompanın yanlışlıkla basılmasından kaynaklanan engelleme;
 3. cihazın çalışması sırasında su dökme olasılığını sınırlamak;
 4. otomatik ısıtmayı kapatabilirsiniz;
 5. gecikmeli açma süresi;
 6. kendi kendini temizleme;
 7. kireç çözme için özel kaplama;
 8. ekrandaki arka ışık;
 9. sesli bildirim;
 10. zamanlayıcı.

Mutfakta harika bir yardımcı

Mutfakta harika bir yardımcı

13

Bir termo pot nasıl seçilir?

Mutfağınız için ekipman seçerken, bir dizi nüansı dikkate almanız ve aşağıdaki kriterlere dikkat etmeniz gerekir:

 1. Suyun kaynaması için geçen süre. Bu parametreye dikkat edin, üretici bunu cihazın özelliklerinin açıklamasında belirtir..
 2. Bardağın suyla dolması için geçen süre. Bu özellik tüm termopotlar için yaklaşık olarak aynıdır..
 3. Suyu sıcak tutma süresi. Bu, cihazın ana işlevidir, bu nedenle, belirli bir modelin ısınmasının ne kadar süreceğine ve hangi sıcaklık koşullarına sahip olduğuna dikkat etmek önemlidir: gereksinimlerinizi karşılamaları gerekir..
 4. Termal terin kaynama modundan ısı koruma moduna geçtiği ve bunun tersi de geçerlidir..
 5. Sıcaklık okumalarının doğruluğu modelden modele farklılık gösterebilir, bu nedenle kendiniz için bir teknik seçerken bu özelliğe dikkat edin..

Küçük bir termopot pikniğe yanınızda götürmek kolaydır

Küçük bir termopot pikniğe yanınızda götürmek kolaydır

13

Ekonomik bir model satın almak istiyorsanız, suyu daha yüksek güçte kaynatacak ve sıcaklığını daha düşük tutacak bir model seçmelisiniz..

Bir seçim yaparken ayrıca cihazı dikkatlice inceleyin ve şunları değerlendirin:

 1. kapağı gövdeye tutturma kalitesi: açılması kolay olmalı, çabaya gerek yok ve mandal sürekli çalışacaktır;
 2. cihaz iyi bir stabiliteye sahip olmalıdır – bu önemlidir, çünkü kapasitesi yeterince büyüktür ve yerleşim kararsızsa, termal yanık alabilirsiniz;
 3. kullanışlı ve sezgisel bir arayüz, termopotun tüm aile üyeleri için kullanımını kolaylaştıracaktır. Ekranın arkadan aydınlatmalı olması daha iyidir, kolay okuma için üzerindeki harfler büyük ve zıttır. Ölçme ölçeğinde sayılarla bölümler belirtilmelidir..

Kullanımda güvenlik

Bir elektrik akımı şebekesinden çalışan tüm ekipmanların, bir termopot da dahil olmak üzere belirli bir tehlike seviyesi vardır. Korumaya sahip olması önemlidir..

Hakikat! Su seviyesi yetersiz ise model otomatik kapanma özelliğine sahip olmalıdır..

Cihaz sadece otomatik olarak kapanmakla kalmaz, aynı zamanda kapağı da bloke edebilir.

Cihaz sadece otomatik olarak kapanmakla kalmaz, aynı zamanda kapağı da kilitler.

Bu, tankta su yoksa cihazın otomatik olarak kapanacağı anlamına gelir. Üreticinin pasaportunda böyle bir işlev belirtilmiş olsa bile, bu, ekipmanı ağa açtığınızda su miktarına dikkat etmemeniz gerektiği anlamına gelmez, çünkü koruma herhangi bir nedenle çalışmayabilir..

Önemli! Çalışmıyorsa ve cihaz boşalırsa yangın çıkabilir. Bu nokta, uzun süredir kullanılan cihazları çalıştırırken çok önemlidir..

Çalışma güvenliğini sağlayan bir diğer önemli fonksiyon ise cihaz açıldığında dolumun engellenmesidir ve bazı modellerde el pompasını bloke etme fonksiyonu bulunmaktadır. Ama yine de, kaderi kışkırtmamalısınız ve bu tür eylemleri çalışan bir birim ile yapmamak daha iyidir..

Soğuk akşamlarda en iyi sıcak çayı demleyin

Uzun süre sıcak çay içmek için mükemmel bir fırsat

Bir notta! Yeni bir cihaz kullanımdan önce kontrol edilmelidir. Bunu yapmak için, bir bardağa su dökmeniz ve dereye bakmanız gerekir: sıçrama olmadan eşit olmalıdır. Damlaların etrafta uçuşmaması ve sizi veya çevrenizdekileri haşlamaması önemlidir. Bazen, düğme bırakıldığında doldurma anında durmaz, bu nedenle kaynar suyu dikkatlice çekmeniz ve su kaynağının durduğundan emin olmanız gerekir..

13

Termopotun boynundan suyu boşaltırken kapağı çıkarın. Düşüp dökülen suyu kırabileceği veya üzerinize düşebileceği için bu önemlidir..

Ayrıca kapaktan kaynar su damlayabilir ve yanma, hatta cihazı elinizden düşürme riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bazı pasaportlarda üreticiler bu önlemi reçete ediyor, ancak bu söylenmezse sağlığınıza ve güvenliğinize kendiniz dikkat edin. Cihazın çalışmaya başlarken kapağının sıkıca kapatılması da önemlidir..