Karanlık kenarlıklı duvar kağıdından güzel panjurlar

Karanlık kenarlıklı duvar kağıdından güzel panjurlar

Evdeki güzellik ve rahatlık, herhangi bir ev hanımının arzusudur, ancak çoğu zaman bir veya başka bir mobilya parçası satın almanın imkansız olduğu görülür. Veya durum, mağaza çeşitliliğinin arzuyu tatmin etmemesidir. Bu durumda, tek bir çıkış yolu vardır – ihtiyacınız olanı kendi ellerinizle yapmak. Bugün duvar kağıdı panjurları hakkında konuşacağız.

Yatak odası tasarımı için sakin tonları seçmek daha iyidir.

Yatak odası tasarımı için sakin tonları seçmek daha iyidir.

Panjur nedir ve çeşitleri

Çok az insan panjurların neye benzediğini bilmiyor veya bilmiyor. Bu, güneş ışığından korumak için pencerelere asılan plastik, ahşap, kağıt, metalden yapılmış bir üründür. Panjurlar başlangıçta ofislerde kullanılıyordu, ancak zamanla, odanın görünümüne halel getirmeden onları evde kullanmayı mümkün kılan yeni tipler ve dokular ortaya çıktı..

on dört

Evde, onları kendiniz yapmak daha iyidir ve bunun birkaç nedeni vardır:

 1. Birkaç kat daha ucuzdur..
 2. Bu kağıt ürünler, bir mağazadaki metal modellerden daha rahat görünüyor..
 3. Tam olarak istediğiniz rengi seçebilirsiniz.
 4. Yapımı birkaç saatten fazla sürmez.

Duvar kağıdı ve yaratıcılığınızla harika pencere dekorasyonları oluşturabilirsiniz.

Duvar kağıdı ve yaratıcılık harika bir pencere dekoru yaratabilir

Oturma odası tasarımında şöminenin üzerinde TV

Oturma odası tasarımında şöminenin üzerinde TV

Önemli! Oluşturmak için yoğun duvar kağıdı almak daha iyidir – bunlar darmadağınık olmayacak ve birkaç ay sonra görünümlerini kaybetmeyecek.

Seçenekler şunlardır:
 1. Yatay – şeritler yatay olarak yerleştirilir, dönen özel bir tambur kullanılarak açılıp kapatılabilir.
 2. Dikey en popüler tasarımlardır. Lameller (malzeme şeritleri) dikey olarak yerleştirilir, herhangi bir açıda dönerek az ya da çok ışığa erişim sağlar.
 3. Plisse, örneğin kemerli veya üçgen gibi standart olmayan pencereler için mükemmel bir seçenektir. Bu, bir akordeon gibi katlanmış bir malzeme tuvalidir (bizim durumumuzda duvar kağıdı). Kenarlar boyunca konumlarını ayarlayan iplik kılavuzları ve kıskaçlar vardır – açık / kapalı.

Sıradan duvar kağıdından pileli panjur yapma seçeneğini düşünün.

Güzel panjurlu duvar kağıdı

Güzel panjurlu duvar kağıdı

Terasa erişimi olan küçük oturma odası

Terasa erişimi olan küçük oturma odası

Kendi elinizle duvar kağıdından panjur yapmak veya yapmamak?

Ana sınıfımızı gördükten sonra, birisi şöyle düşünebilir: Herhangi bir hırdavatçıdan satın alabiliyorsanız neden kendi ellerinizle panjurlar yapıyorsunuz? Kısmen doğru olacak, ancak ev yapımı modellerin bir takım avantajları ve özellikleri, en hevesli şüphecileri bile ikna edebilecek. Bu nedenle, kendin yap pencere dekoru yapmanın birkaç nedeni var:

 1. Onları en pahalı duvar kağıdından oluştursanız bile, panjurların maliyeti satın alınanlardan daha az olacaktır..
 2. Her şey hakkında her şey için minimum zaman harcamanız gerekecek. Bu sayede, cüzdana önemli bir zarar vermeden panjurları gerektiği kadar değiştirmek mümkün hale gelir.. on dört
 3. Modern duvar kağıtları yıkanabilir ve çeşitli koruyucu emprenyelere sahiptir. Sonuç olarak, yıkanabilir, toz ve kir itici etkiye sahip uygun fiyatlı bir ürün elde etmek mümkün olacaktır. Tabii ki bu, akan su altında yıkamak anlamına gelmez, ancak bu tür ürünleri nemli bir bezle silmek oldukça kabul edilebilir..
 4. Bunları doğrudan kanada takabilirsiniz – ağır değildirler. Bu, pencere kenarında yerden tasarruf sağlar..
 5. Onlarla birlikte kumaş perdeler kullanabilirsiniz..
 6. Uygun bir montaj teknolojisi sağlayarak, kanat zarar görmeden sökülüp yeniden takılabilirler..

kendin yap dikey panjur

kendin yap dikey panjur

Duvar kağıdından stor perdeler

Duvar kağıdından stor perdeler

Tavsiye! Boyama için duvar kağıdından panjur yapmak çok uygundur. Normalden daha yoğunlar, kağıttan yapılmışlar, ancak aynı zamanda yaratılış teknolojisine uyum sağlayabilecek kadar inceler. Bir diğer önemli nokta, onları sahiplerinin istediği ve iç mekana uyacak şekilde dekore etme yeteneğidir..

Tabii ki, dezavantajları atlayarak esaslar hakkında konuşamazsınız. Onlardan çok yok:

 • doğrudan kaynak malzemenin kalitesine bağlı olan çok uzun hizmet ömrü;
 • duvar kağıdından çok fazla tasarruf ederseniz, ürünün görünümü ucuz olacak ve bu da eve güzellik katmayacak.

on dört

Ancak, duvar kağıdının yeni kopyalarını hızlı ve ucuz bir şekilde oluşturma yeteneğinin, belirtilen dezavantajları pratik olarak ortadan kaldırdığını hatırlamakta fayda var..

Kendin yap duvar kağıdı panjurları: adım adım talimatlar ve bir ana sınıf (fotoğraf, video)

İlk aşama hazırlıktır. Pencerenin parametrelerini ölçmek için gerekli ölçümleri yapmak gerekir. Yani ürünün eni cam parçanın ölçüsü, boyu ise yüksekliği + 10-20 cm’dir..

Önemli! Armonikanın çalacağını telafi etmek için stok gereklidir..

Ölçüm penceresi parametreleri

Ölçüm penceresi parametreleri

Tavsiye! Boyutla, özellikle uzunlukla yanlış hesaplamamak için önce bir akordeon yapmak ve sonra kesmek daha iyidir..

Arka taraftaki şeritlerin genişliğini bir kalemle işaretlemek ve bu işarete göre katlamak uygundur. Ayrıca, sipariş aşağıdaki gibidir:

 1. Bir yoğun şerit elde etmek için tüm tuvali bir akordeon şeklinde katlayın.. on dört
 2. Delinme bölgesini işaretleyin – açma / kapamayı ayarlamak için kablo buradan geçirilecektir. Bu kalınlığı sadece keskin bir bız delebilir..
 3. Kordonun açılan delikten geçebilmesi için akordeonu hafifçe düzeltin. “Çingene” iğnesi ile yapmak da uygundur..
 4. Bundan sonra, akordeonu düzeltin, kabloyu üste sabitleyin ve bir düğüm halinde bağlayın. Gevşememesi için kenarlarını şeffaf bant ile yapıştırmanızı tavsiye ederiz. Alt kısımda bir kablo kaynağı bırakmalısınız – 20-30 cm. 15
 5. Çalışmaya devam etmek için seçenekler şunlardır: altına bir karton yapıştırın veya tam olarak ortada kaldırın, bu da güzel bir yuvarlak “kuyruk” oluşturacaktır. İlk seçenek, onları kaldırabilmeniz ve odanın gerekli aydınlatmasına indirebilmeniz için uygundur, ancak kartonun çok daha yoğun olması nedeniyle merkezde sarkacaktır. Tuvalin ortasına başka bir kordon ve tutucu ekleyerek bunu ortadan kaldırabilirsiniz..
 6. Son aşama, tutucunun montajıdır, yardımı ile ağın kaldırma yüksekliğini kontrol etmek kolaydır. Kordonun altına dekoratif bir uç takılabilir.
 7. Tuval, çift taraflı bant kullanılarak pencereye yapıştırılır..

on dört

Tavsiye! Dilerseniz dekoratif elemanlar – boncuklar, aplikler ekleyebilirsiniz. Panoramik pencerelere özel bir çekicilik, pileli duvar kağıdının çok renkli, parlak panjurları tarafından verilir..

Çıktı

Kendi elinizle kağıttan panjur yapmak hiç de zor değil: bu, minimum malzeme ve harcanan zaman gerektirir. Sadelik veya karmaşıklık, büyük ölçüde kaynak malzemeye ve aslında maliyet fiyatına bağlıdır. Bu seçenek, örneğin onarım süresi için temel veya geçici olarak kullanılabilir..