Taştan yapılmış şık barbekü ızgarası

Şık taş barbekü ızgarası

Kır evine yapılacak bir gezi, yalnızca temiz bir nefes alma ve yoğun bir çalışma haftasından sonra dinlenme veya hatta bütün bir tatil geçirme fırsatını içermez. Çoğu insan, ateş üzerinde yemek pişirmeyi içeren piknik yapmak için kulübeye gider. Birçok insan açık ateş yakmayı ve gerçek romantikler gibi izlemeyi, yanında şarkılar söylemeyi ve kömürlerde barbekü pişirmeyi tercih eder. Bununla birlikte, modern teknoloji öne çıktı ve yazlık evleri için bir barbekü ızgarasının konforunu ve rahatlığını sevenlere sağladı. Tasarım seçiminin inceliklerini ve ana avantajlarını düşünün.

Modern bir bahçe için şık ve büyük barbekü ızgarası

Modern bir bahçe için şık masif barbekü ızgarası

Yazlık evler için sabit barbekü

Yazlık evler için sabit barbekü

Yerleşik barbekülü yazlık evler için modern çardak

Yerleşik barbekülü modern kır çardağı

Açık ateşte pişirme tekniğinin avantajları açıktır. İlk olarak, yüksek pişirme hızı ile ilişkilidirler: diğer koşullarda pişirmeye göre üç kat daha az zaman alır. İkincisi, pişmiş yemeklerin özel bir aroması ve tadı vardır. Üçüncüsü, yemek pişirmek için kullanılan malzemeler sağlıksız yağları kaybederken sulu olmalarını sağlar. Dördüncüsü, ürünlerin besin maddelerinin korunmasında büyük bir artı yatmaktadır..

17

Kebaplar için tasarım avantajları

Geleneksel barbekü ızgaralarına kıyasla bu ızgaralar daha çeşitli yemekler pişirmenizi sağlar. Ayrıca hızlı, verimli ve lezzetli yemek pişirmenizi sağlayan başka avantajları da vardır..

 1. Geleneksel ızgarada, et ürünleri, sebzeler ve hatta tahıllar gibi hassas lezzetli yemekler hazırlama imkanı vardır..
 2. Kullanışlı pişirme teknolojisi, malzemelerin kömürlere uçacağından korkmamanızı sağlayacaktır..
 3. Izgara sayesinde, ızgara tavuk da dahil olmak üzere nispeten büyük yiyecekleri pişirmek mümkündür..
 4. Gaz gibi çeşitli yakıt türlerini kullanmak mümkündür..

Bir yazlık için mangal ızgara almaya karar verirseniz pişman olmayacaksınız çünkü hem güzel vakit geçirme fırsatına sahip olacak hem de doğayla iç içe lezzetli yemeklerin tadını çıkaracaksınız..

Aynı orijinal barbekü ızgarasına sahip Art Nouveau yazlık evler

Art Nouveau tarzında ülkedeki orijinal barbekü ızgarası

Portatif bir barbekü, yazlık bir kulübenin iç kısmına iyi uyum sağlar.

Taşınabilir bir barbekü, yazlık bir kulübenin iç kısmına etkili bir şekilde sığar

Gazlı barbekü ızgarası ile her türlü yemeği pişirebilirsiniz.

Gazlı barbekü ızgarası ile her türlü yemeği pişirebilirsiniz.

Ürün seçiminin özellikleri: ne aranmalı

Bu yapısal elemanı seçerken dikkat edilmesi gereken birkaç kriter vardır:

 • fonksiyonel özellikler, düzenli bir ızgara, sigara içmek veya lezzetli barbekü pişirmek için ürünün hesaplanmasını ifade eder;
 • yemek pişirmek için yakıt türü: geleneksel olarak kömür, yakacak odun, gaz dikkate alınır;
 • Bitmiş ürünün lezzet açısından kalitesi. Geleneksel olarak, yaz sakinleri kendi deneyimleri ve bu tür cihazlara zaten sahip olan kişilerden gelen geri bildirimler tarafından yönlendirilir;
 • cihazın tüm yıl boyunca kullanılmasının mümkün olup olmadığını veya yalnızca ilkbahar, yaz dönemi için tasarlanıp tasarlanmadığını belirleyen mevsimsel kullanım faktörü. Dört mevsim cihazlar, ürünleri ıslak yağıştan koruyan küçük bir kanopiye sahiptir;

Gazlı ızgara ile ülke tarzında rahat kır verandası

Gazlı ızgara ile ülke tarzında rahat kır verandası

Barbekü ile Akdeniz tarzında güzel çardak

Barbekü ile Akdeniz tarzında güzel çardak

 • bakım özellikleri: bazı yapı türleri ek temizlik ve bakım gerektirir;
 • barbekü ızgarası yapmak için malzeme: bitmiş ürünün sayısız tüketici özelliği buna bağlıdır.

Kömür yazlık için barbekü ızgarası, kısa sürede lezzetli yemekler almanızı sağlayacağı için ideal bir seçenek olacaktır..

Barbekü ızgarası bir yazlık için vazgeçilmez bir şeydir

Barbekü ızgara size kısa sürede lezzetli yemekler pişirme fırsatı verir.

Gazlı ızgaralı küçük bir kulübenin şık ve modern iç mekanı

Gazlı ızgaralı küçük bir kulübenin şık ve modern iç mekanı

Bir yazlık için barbekü ızgarası: çeşitler, seçenekler ve olanaklar

Sıcak mevsim, yalnızca gardırop ve imajda köklü bir değişikliği değil, aynı zamanda doğada piknik yapmayı da gerektirir. Sıcak mevsimde, ailenizle daha fazla gün ve akşam geçirmek istiyorsunuz – ve buraya cömert bir şölen olmadan nasıl gidebilirsiniz? Bu tür etkinlikleri düzenlemek için sebze veya et ürünlerinden yapılmış bir şiş kebap uygundur – bu, herhangi bir masanın imza yemeğidir. Mutfak sanatınızı bahçenizin herhangi bir yerinde sergileyebilir ve sergileyebilirsiniz, sadece akıllıca bir seçim yapmanızı sağlayacak bir dizi özelliğe karar vermeniz yeterlidir:

 1. Site açık tipteyse, taşınabilir öğeler bunun için mükemmeldir. Birçoğu hafiftir, bu nedenle şirketin büyüklüğüne ve gerekli alana göre seçilebilirler..
 2. Sabit yapıların avantajı, yakıt depolamak için kullanılan ek bölmelerle donatılmış olmalarıdır. Aynı anda düzinelerce porsiyon pişirmenize de olanak tanırlar..
 3. Gazeboda veya kısıtlamalı başka bir alanda ızgara kullanırken, minimum yer kaplayan ızgaraları tercih etmeye değer..

Bir yazlık rezidans için mangal kömürü ızgarası satın almak, harika vakit geçirmek ve lezzetli pişmiş gurme yemeklerini sevenler için mükemmel bir çözümdür..

Odun ateşlemeli sabit ızgaralı füzyon tarzı çardak

Odun ateşlemeli sabit ızgaralı füzyon tarzı çardak

Yerleşik barbekülü küçük rahat veranda

Yerleşik barbekülü küçük rahat veranda

Gazlı Barbekü ızgaraları, herhangi bir yemek için mükemmel bir çözümdür.

Gazlı Barbekü ızgaraları, herhangi bir yemek için mükemmel bir çözümdür.

İnşaat türü

Çoğu zaman, kurulumlar açık alanlara monte edilir, bu nedenle bir üretim malzemesi seçerken özel dikkat gösterilmelidir:

 • Seramik – çevre dostu bir malzeme, ürünlerin temel beslenme özelliklerinin tam olarak korunmasına katkıda bulunur ve ayrıca dumanlardan gelen istenmeyen hoş olmayan kokuları önler.
 • Paslanmaz çelik en iyi seçenektir, ancak ızgaranın ideal görünümüne önem veren kişiler için uygun değildir: kullanım sırasında böyle bir yapının parçaları soluyor, görünümlerini kaybediyor.
 • Emaye elemanlar en güvenilmez olarak kabul edilir, çünkü kaplama hızla bozulur, ancak maliyetleri uygundur ve ürünün nadiren kullanılmasıyla bu seçenek kabul edilebilir hale gelebilir..
 • Dökme demir, uzun hizmet ömrüne sahip en dayanıklı malzemedir. Estetik göstergeler açısından, diğer malzemelerden yapılmış ürünlerden daha düşük değildir..

Bir yazlık için hangi gazlı barbekü ızgarasını seçerseniz seçin, parametreler ve kullanım amaçları tarafından yönlendirilmeniz gerekir, bu, ürünün gerekli niteliklerini ve özelliklerini korurken en iyi seçeneği seçmenize izin verecektir..

Güzel ve kullanışlı seramik barbekü ızgarası

Güzel ve kullanışlı seramik barbekü ızgarası

Yazlık evler için emaye taşınabilir barbekü

Yazlık evler için emaye taşınabilir barbekü

Tasarımlar ve özellikleri

Sabit ızgara

Bir kez kendisine sonsuza kadar tahsis edilen belirli bir yere yerleştirilir. Tüm aile üyelerinin yemyeşil gürültülü ziyafetlerde toplanacağı yazlık evinizde uygun bir bölge seçmeye değer. Sabit bir barbekü ızgarasının avantajları, sürekli olarak tek bir yerde bulunmasıdır, bu nedenle onu çevreleyen manzaraya göre düzenlemek mümkündür. Ve yıl boyu bir ürün satın alırsanız, tüm yıl boyunca temiz havada hazırlanan yemeklerin enfes lezzetinin tadını çıkarabilirsiniz..

Asılı ızgara

Tasarım, kullanıcının barbekünün yan kısımları boyunca her iki tarafta delikler açacağı ve daha sonra bunların içinden bir zincir geçireceği şekilde düzenlenmiştir. Geleneksel olarak, bu tasarım mümkün olmasına rağmen taşınabilir olmamıştır. Avantaj, ürünlerin eşit şekilde kızartılması, buğulanması ve tütsülenmesidir, bu nedenle hazır yemeklerin tadı harikadır. Asılı barbekü ızgaraları sabittir, bu nedenle çevredeki manzaraya uyacak ve bir cephe öğesi görevi görecek şekilde tasarlanabilirler..

17

Taşınabilir ürün

Sadece banliyö koşullarında değil, şehir koşullarında da doğaya yanınızda götürmek için çalıştırılabilen küçük bir prefabrik ünitedir. Ürün fazla yer kaplamaz ve lezzetli yemekler hazırlamanızı sağlar. Bu seçeneğin avantajı hızlı montaj ve demontajdır, böylece kebabın hazırlanmasıyla uğraşmanıza gerek kalmaz. Bu tip bir yapı, bagaj bölmesinde fazla yer kaplamadığı için arabada kolaylıkla taşınabilir. Ve gerekirse, elinizde taşıyabilirsiniz – düşük ağırlık, bunu herhangi bir zorluk çekmeden yapmanızı sağlar..

Dahili seçenek

Bu tür ürünler çok büyüktür, bu nedenle ana artı çok fazla yiyecek yerleştirme yeteneğidir. Ayrıca avantajları, gücünde, güvenilirliğinde ve kararlılığındadır. Böyle bir yapı geleneksel olarak banliyö koşullarında inşa edilir ve büyük şirketlerin rekreasyonu için kullanılır. Avantajları, kurulumun fazla yer kaplamaması ve çok sayıda insan için lezzetli yemekler pişirmenize izin vermesidir..

17

Şömine + barbekü

Bu cihaz, iyi bilinen ikisi bir arada ilkesiyle çalışır. Bu tür ürünler genellikle akşamları hava sıcaklığının daha düşük olduğu çardaklarda dikilir. Tasarımlar sadece ateşin yanında ısınmaya değil, aynı zamanda ateşte yemek pişirmeye de izin veriyor..

kantinin

Ürün, kapatılabilir bir yapıya sahip bir dökme demir varil görünümündedir. Altında kolayca ateş yakabilirsiniz ve yemek pişirmek için ürünler palet üzerine serilir. Ayrıca, bu palet ateşten parlayan namlu alanına taşınır. Kapalı bir kapta, sadece enfes bir tat elde etmekle kalmayıp aynı zamanda faydalı maddelerini de muhafaza ettiği yüksek kaliteli yiyecek hazırlığı gerçekleşir..

Bir tütsü ile büyük ızgara da olsa sabit kullanışlı

Kantinin ile sabit büyük ızgara

Dahili sınıflandırma

Çok sayıda farklı ızgara vardır ve en yaygın olanı yazlık evler için kömür barbekü ızgaralarıdır. Gaz tesisatları da sıklıkla kullanılır.

Gazlı ızgaralar

Gaz yakıtlı ürünlerin belirgin bir avantajı vardır – sayısız olasılık ve zengin işlevsel özellikler. Pişirme sıcaklığı, seramik ocağın belirli plakalarına gaz verilerek düzenlenir. Diğer bir avantaj, belirli yemekleri olabildiğince çabuk hazırlamanıza izin veren yüksek ısıtma hızıdır. Dezavantajı, yiyeceğin yoğun bir aroması olmamasıdır..

Ahşap ürünler

Bu tür tasarımlar, herhangi bir et ürününü kızartmak için idealdir. Ayrıca sigara içmek için yaygın olarak kullanılırlar. Ürünlerin ana dezavantajı, pişirme işleminden sonra kurum ve kirin ortaya çıkmasıdır..

Küçük orijinal odun ateşinde ızgara

Küçük odun ateşinde ızgara

Toskana inşaatı

Küçük bir metal ızgara ile donatılmış ve ayaklarla donatılmış özel portatif tip bir kurulumdur. Bu yapı türü en basit olanıdır, bir ev şöminesinde çok sayıda yemek hazırlamak için yaygın olarak kullanılır..

Elektrik prensibi

Bu tür kurulum talep görmektedir. Ters bir mangal gibi çalışır ve bulaşıklarda ilgili izleri bırakır. Sıcaklık kontrolü, yerleşik bir termostat kullanılarak gerçekleştirilir. Dezavantajı ise pişmiş yemeğin canlı ateşin eşsiz aromasına sahip olmamasıdır..

Bu nedenle, bir yazlık için bir kömür barbekü ızgarası satın almak zor olmayacak. Doğru cihazı seçtikten sonra uzun ömürlü olması için aksesuar ve özel bakım ürünlerini seçmeniz gerekir. Zorunlu set geleneksel olarak maşa, uzun tip kibrit, çatal, kürek, briket içerir. Bir cihaz seçimine yetkin bir yaklaşım, size doğada harika bir eğlence ve iyi bir ruh hali garanti eder. Ve tüm yıl boyunca bile taze kebapların veya ateşte pişirilen diğer yiyeceklerin tadını çıkarabilirsiniz.!

Küçük bir portatif kömür barbekü hem yazlık evler hem de doğada basit bir piknik için uygundur.

Küçük bir portatif kömür barbekü hem yazlık evler hem de doğada basit bir piknik için uygundur.