Kullanışlı katlanır tip kurutucu - kompakt ve güvenilir

Kullanışlı katlanır tip kurutucu – kompakt ve güvenilir

Bir çamaşır kurutma makinesi her ev için en uygun çözümdür ve metrekareler tükeniyorsa balkona atabilirsiniz ve sorun çözülür. Bugün piyasada çok çeşitli tasarımlar var, ancak bunları anlamak için teknoloji konusunda bilgili olmanız gerekiyor. Öyleyse, birlikte daha ayrıntılı olarak anlamaya çalışalım.!

Doğru yardımcılarınız varsa çamaşırlarınızı kurutmak sorun değil

Doğru yardımcılarınız varsa çamaşırlarınızı kurutmak sorun değil

Ürün sınıflandırması

Bu tür yapıların sınıflandırılmasının birkaç işareti vardır. Bu, tasarımın kendisi, üretim malzemesi ve birkaç nokta daha..

İnşaat çeşitleri

Giysileri kurutmak için kullanılan cihazlar:

 1. Duvara monte;
 2. tavan;
 3. zemin.

13

Hepsinin ortak bir özelliği vardır – minimum yüzey üzerine dağıtılan maksimum dizi sayısı.

İlginç bir seçenek, kompakt bir katlanabilir duvar kurutucudur.

Orijinal kompakt versiyon – katlanabilir duvar kurutma makinesi

Tavsiye! Farklılıklara gelince, bunlar formda ve kurulum işleminin gerçekleştiği yerdedir. Balkon için tavan ürününü tercih etmelisiniz..

Asma asma, küçük bir balkon alanı ile yardımcı olur

Asma asma, küçük bir balkon alanı ile yardımcı olur

Bilmek önemlidir! Belirli bir model seçerken, kurulum sürecinin mümkün olduğunca verimli olması ve minimum zaman alması için daire düzeninin ana özelliklerini dikkate almaya değer..

Üretim malzemesi

Modern üreticiler, üretim malzemelerinde farklı olan çok sayıda ürün sunar..

Malzeme Özelliği
Alüminyum Ürünler dayanıklı ve yeterince hafiftir. Uzmanlar, çerçeve bu malzemeden yapıldığında bir seçenek seçmenizi önerir ve teller tam tersidir. Gerçek şu ki, alüminyum çamaşırlarla temas ettiği yerleri lekeliyor ve griye dönüyor. Bu, malzemenin havadaki oksidasyon sürecinden kaynaklanmaktadır..
Paslanmaz çelik Daha dayanıklı ürünler, ancak maliyetleri oldukça yüksektir. Çoğu zaman, pratikte, teller alüminyumdan yapıldığında, maliyeti düşüren, ancak gri bir kumaş rengi şeklinde ek dezavantajlar yaratan bir varyant yapılır. Paslanmaz çeliğin kendisine gelince, oksidasyon işlemine tabi değildir ve tüketici özelliklerine %100 uygundur.
Çelik Çalışma açısından optimum performans açısından farklılık gösterirler, ancak bu, örneğin paslanmaz çelik durumunda olduğu kadar uzun sürmez. Gerçek şu ki, korozyona uğramaları daha hızlıdır. Bu tür ürünlerin ömrünü uzatmak istiyorsanız, kaplama olarak özel polimer malzemelerin kullanılması tavsiye edilir..
Plastik Uzun bir hizmet ömrüne sahiptirler ve bozulma sürecinden geçmezler. Ayrıca, maliyetleri o kadar yüksek değil. Ancak kurutmak için çok miktarda çamaşır asarsanız, sarkarlar ve elastikiyetlerini kaybederler..

Bunlar, uygulamada en yaygın olarak kullanılan dört temel malzemedir..

15

Operasyonun özellikleri

Tüm ürünler aynı prensibe göre çalışır ve orijinal bir şekle ve özel bir sabitleme yöntemine sahiptir. Çıkarılabilir ve çıkarılabilir olmayan gruplara ayrılırlar..

Bir notta! İlk tip mobil, ikincisi sabit, “yap ve unut” ilkesiyle çalışıyor..

Kurutma duvara montaj seçeneği

Kurutma duvara montaj seçeneği

Modellerin sınıflandırılmasının bağlı olduğu birkaç özellik daha vardır:

 1.  kayma;
 2.  askıya alındı;
 3.  katlama;
 4.  “Liana”.

on dört

Hepsi iyidir ve tasarımın bir kategoriye veya diğerine atfedilmesine izin veren kendi avantaj ve dezavantajlarına sahiptir..

Tanınmış üreticilerin en popüler modelleri

İsim Ülke Karakteristik Fiyat, USD Fotoğraf
Liana 2.1 m C-011 Rusya Malzeme: çelik İp sayısı 5 adettir ve uzunluk göstergesi 2,1 m’dir Genişlik 50 cm’dir Maksimum yük parametresi çubuk başına 2,5 kg’dır. 12-15
asansör İtalya Malzeme: Paslanmaz Çelik. 1,6 uzunluğa sahip olup, eni 34 cm iken, tel sayısı 5 parçaya ulaşmaktadır, imalatı paslanmaz çelikten yapılmaktadır. Maksimum yük 12,5 kg 28-30
LUMINARC 1.4 M Fransa Malzeme: yüksek mukavemetli plastik. Her ip 2 kg ağırlığa kadar yüklenebilir. Kurutma makinesi 5 askı ile donatılmıştır ve toplam uzunluğu 1,4 m ve eni 45 cm’dir.. 11-13
Konfor ALÜMİNY 5P14 Belarus Malzeme: özel bir polimer kaplama ile donatılmış alüminyum. Toplam tel sayısı 6’dır ve önerilen yük 12 kg’dır.. 18-20
DÖRGÜLER SP 1505 Türkiye Malzeme: plastik + çelik malzeme. Bir polimer kaplama, durumu iyileştirmenin bir yolu olarak işlev görür. Boyu 1.5 m, eni 45 cm’dir.Toplam yük göstergesi 10 kg, ip sayısı 5 adettir.. 16’dan

Kurulum sitesi: uzman tavsiyesi

Çamaşırların kurutulacağı odaya hemen karar vermek ve ancak bundan sonra uygun bir ürün satın almak önemlidir. Aslında, tavan kurutucuları, birkaç halat içeren en basit tasarımlarla temsil edilir..

Önemli! Ana braketler tavana sabitlenir ve yükseklik seviyesini ayarlamanıza izin veren sistemin kendisi yan tarafta bulunur..

Balkon kaplamasına kurutucu takma örneği

Balkon kaplamasına kurutucu takma örneği

Bir kurulum yeri seçme sürecinde aşağıdaki faktörlere özel dikkat gösterilmelidir:

 1. kurutucunun monte edildiği odanın tam havalandırılması;
 2. halatlar indirildiğinde pencere ve kapıların açılmasına müdahale etmemelidir;
 3. çamaşır kurutma makinesi asma tavana veya alçıpandan yapılmış bir yüzeye monte edilmemelidir..

Bilmek önemlidir! Sorunun pratik tarafı, çamaşır kurutma makinesi yerleştirmek için en uygun yerin balkon veya sundurma olduğunu gösteriyor..

Balkonda çamaşır kurutmak sadece hızlı değil, aynı zamanda kullanışlıdır.

Balkonda çamaşır kurutmak sadece hızlı değil, aynı zamanda kullanışlıdır.

Doğru mekanizmayı seçmek

Uygun bir yer seçtikten sonra, her pencereyi ve kapıyı açmanın özelliklerini dikkate alarak mekanizmanın uzunluğunun parametresini belirlemeniz önerilir..

Bir notta! Satışta 50 cm’den 2 m’ye kadar uzunluktaki asmaları seçebilirsiniz..

Geleneksel bir kurutucu kompleksi birkaç temel unsur daha içerir:

 1. bağcıklar;
 2. belirli bir uzunlukta borular (farklı malzemelerden yapılabilir – plastik, çinko, metal);
 3. tavan yapısına monte edilen braketler;
 4. halatların yüksekliğini sabitlemek için duvar destekleri.

16

Bilmek önemlidir! Balkona asma montajı uzun süre gerçekleştirilir, bu nedenle seçimine bilinçli olarak yaklaşmaya değer. Çinli meslektaşları yerine Avrupa üretiminin kurutulmasını tercih etmeye değer..

Böylece, bir ürünün nasıl doğru seçileceğine ve yerleştirilmesi için nasıl bir yer seçileceğine karar verdik. Sürece tutarlı bir yaklaşım, rahat ve uygun bir sonuç sağlayacak ve yüksek kaliteli bir ürün için tüm koşulları yaratacaktır..

15