Yılbaşı dekoru için basit ve çekici bir seçenek

Yılbaşı dekoru için basit ve çekici bir seçenek

Böyle uzun zamandır beklenen, beklenen Yeni Yıl tatilleri çok yakında gelecek. Evdeki atmosferin ruh halinize tam olarak uyması için, onu dekore etmek gerekir ve pencereler için Yılbaşı şablonları (diğer fikirlerin yanı sıra) bununla en iyisini yapar. Ve evinizi dekore etme sürecine dikkatlice yaklaşırsanız, atmosfer parlak, unutulmaz ve gerçekten şenlikli olacaktır. Hem yetişkinler hem de çocuklar için çok değerli. Aşağıda önerilen yöntemleri pratikte uygulamak zor olmayacaktır. Başlayalım!

Beyaz kağıt kullanarak Yeni Yıl kutlaması için mükemmel bir dekorasyon elde edersiniz.

Beyaz kağıt, Yeni Yıl kutlaması için harika süslemeler yapmak için kullanılabilir.

Malzemeler (düzenle)

İlk adım, doğru malzemeleri seçmektir, çünkü şenlik atmosferine uymaları gerekir. Ve bunun için Yılbaşı öncesi maaşın tamamını harcamanıza gerek yok, eldeki araçları kullanmak oldukça mümkün. Dekorasyon için kullanılabilir:

 1. Plastik şişeler. Malzeme pratik ve dayanıklıdır. Böyle bir dekorasyon sizi uzun yıllar memnun edecek. Şamdanlar, çelenk bileşenleri, figürinler, mini Noel ağaçları ve şenlik masası için çeşitli süslemeler oluşturmak için kullanmak uygundur..

  Plastik bir şişeden böyle sevimli penguenler yapabilirsiniz.

  Plastik bir şişeden sevimli penguenler yapabilirsiniz.

 2. Tekstil. Benzer unsurlar, hem yaprak dökmeyen bir güzellikte hem de başka herhangi bir ikamet yerinde çok orijinal görünüyor. Tabii ki temalı olmalılar: hediyeli botlar, karakteristik desenli yastıklar vb. Bütün çelenkler bile kumaştan yapılabilir. Bu tür elemanların organik bir görünüme sahip olması için, onlar için sert bir taban yapılmalıdır.. Temalı tekstil çelenk

  Temalı tekstil çelenk

  Bir şablonla kesilmiş minyatür tekstil çizmeler

  Minyatür şablonlu tekstil çizmeler

 3. Süslemeler. Çeşitli kostüm takıları – boncuklar, küpeler, kolyeler – iyi bir seçimdir. Masayı süslemek veya diğer odalara, örneğin yatak odasına yerleştirmek için kullanılan minyatür Noel ağaçlarında harika görünüyorlar. Ayrıca mumları, şamdanları, figürinleri, çelenkleri de süsleyebilirler..

  Altın boncuklar şeklinde lüks Noel ağacı dekorasyonu

  Altın boncuklar şeklinde lüks Noel ağacı dekorasyonu

 4. koniler. Bu, orijinal Yılbaşı aksesuarlarını yapmak için yaygın olarak kullanılan bir doğal malzemedir ve bu, resim yapmaya çok uygundur. Konileri dekoratif unsurlarla tamamlayarak Noel ağacı oyuncağı olarak kullanılabilirler. Masada şenlikli bir kompozisyon için de faydalıdırlar..

  Orman konilerinin dekoratif bileşimi

  Orman konilerinin dekoratif bileşimi

 5. Yenilebilir dekor. Bu durumda tatlıları, meyveleri, kurabiyeleri kastediyoruz. Tatlılar, tatil için herhangi bir dekorasyon seçeneğiyle uyumludur. Onlardan bir Noel ağacı için bir dekor yapabilir veya çelenk yapabilir ve sadece odaya asabilirsiniz.. Narenciye ağacı süslemeleri

  Noel ağacında narenciye süslemeleri

  Kokulu bir kompozisyona sahip masa dekoru

  Kokulu bir kompozisyona sahip masa dekoru

  Yenilebilir Noel süsleri

  Yenilebilir Noel oyuncakları

Önemli! Özellikle evde çocuklar varsa, herhangi bir dekor güvenli olmalıdır. Kırılabilecek delici elemanların ve bileşenlerin yanı sıra alev almaya meyilli ışıkların olmamasına dikkat edin..

13

şablonlar

Yukarıda bahsedilen seçeneklerin tümü dekorasyon için harikadır, ancak oluşturulması genellikle biraz zaman alır. En hızlı tatil seçeneği şablonlardır. Kar taneleri, Noel ağaçları, sofistike balerinler, hayvanlar – tüm bunlar evdeki herhangi bir cam yüzeyde oluşturulabilir. Ancak çoğu zaman pencerede uygulanırlar..

Nazik kağıt balerinler, odayı tatil için dekore etmeye yardımcı olacak

Nazik kağıt balerinler odayı tatil için dekore edecek

Bu seçenek, kendi evinizi zarif hale getirmeye yardımcı olacak ve diğer insanlar pozitif olarak yüklenecek ve çok istenen sigorta ve Yeni Yıl havasını alacak..

Tavsiye! Gelecek yılın sembolü olan Köpek’in sizi desteklemesi için, bu hayvanın şenlikli motiflerle dövülmesi gerekir..

Gelecek yılın sembolü şeklinde şablon

Gelecek yılın sembolü şeklinde şablon

Herhangi bir şablonun temeli kağıttır. Pencerelere farklı şekillerde aktarılabilir:

 1. Bir tema motifini kesin ve doğrudan cam yüzeye yapıştırın.
 2. Motifi kesin ve doğaçlama araçlar kullanarak görüntüsünü yüzeye aktarın.
 3. Boş bir kağıdı oyuncak haline getirmek. Bunun için, şeklini tutan tahta çubuklar veya tel şeklinde sert bir taban kullanılır..

Yeni Yılda pencereleri dekore etmenin en kolay yolu

Yeni Yıl için pencereleri dekore etmenin en kolay yolu

Tavsiye! Zarif bir şablon oluşturmak için folyo, metalize kağıt kullanabilirsiniz. Ve standart bir A4 sayfası, aydınger kağıdı ve hatta parşömen ile değiştirilebilir..

Peçete ve kürdandan yapılmış kar beyazı Noel ağaçları

Peçete ve kürdanlardan kar beyazı Noel ağaçları

Dekor seçenekleri

Şablonları kullanarak pencereleri süslemek için farklı yöntemler ve kompozisyonlar düşünün.

cam üzerine kağıt

Birincisi, kesme motiflerin cama yapıştırılmasıdır. Bu durumda, ihtiyacınız olacak:

 • şablon fikri. Kendi sanatsal yetenekleriniz mükemmel olmaktan uzaksa, sunduğumuz hazır seçenekleri kullanabilirsiniz..
 • Kağıt. Bunlar standart A4 sayfalar veya daha kalın yatay sayfalar olabilir. Beyaz çarşaflardan yapılan ürünler daha şık ve düzenli olacak.
 • Makas veya maket bıçağı. İkincisinin küçük elemanları kesmesi uygundur. Bu durumda, görüntü daha sofistike bir görünüme sahiptir..
 • Boş zaman. Ve elbette, yaratıcı fikirlerinizi gerçekleştirme arzusu.!

Pencerelerde Yılbaşı süslemeleri için orijinal fikirler

Pencerelerde Yılbaşı süslemeleri için orijinal fikirler

İşlem oldukça basittir – şablonları kesip camın üzerine yapıştırın.

Tavsiye! Bunun için bant kullanmak uygundur. Tam ve orijinal bir kompozisyon elde etmek için, neyin ve nereye yerleştirileceğini önceden bulmanız önerilir..

İlginç varyasyonlar:

 1. Büyük bir pencere için: Etrafında küçük kar taneleri ve güvercinlerden oluşan bir Noel ağacı. Optimal olarak, böyle bir görüntü merkeze bakar..
 2. Balıksırtı ve altındaki hayvanlar. Bu tür elemanları küçük bileşenlerden birleştirmek daha uygundur, çok renkli ancak kalın kağıt bile kullanabilirsiniz..
 3. Karlı ağaç. Gövdesi yoğun olmalı ve dallara farklı büyüklük, ihtişam ve şekillerde kar taneleri yerleştirilebilir..
 4. Pencereden dışarı bakan hayvanlar (sırtları eve dönük) kar tanelerinden perdelerle çerçevelenmiştir. İkincisi ayrıca pencereye yapıştırılmıştır. Özellikle hoş bir görsel efekt yaratmak için, ajur kar taneleri şablonlarını seçmelisiniz..
 5. Noel Baba, yıldızlara koşan bir ren geyiği takımıyla kızakta. Bu geleneksel özellik vazgeçilmezdir.!

15

çıkartma

Bu dekor seçeneği de çok güzel görünüyor – sanki kış pencereye dokunmuş ve desenini üzerinde bırakmış gibi. Böyle bir insan yapımı mucizeyi gerçekleştirmek zor değil, ancak şablona ek olarak fırçalı bir diş macununa da ihtiyacınız olacak..

Bir notta! Tatillerin sonunda camları mükemmel bir şekilde durular..

İş algoritması:

 1. Beğendiğiniz motifi kesin, genellikle kar taneleri.
 2. Camı hafifçe nemlendirin ve şablonu ona yapıştırın.
 3. Diş macununu bir tabağa sıkın, su ekleyin ve karıştırın..
 4. Elde edilen solüsyonda bir fırçayı nemlendirin.
 5. Ardından çözeltiyi kar tanesine püskürtün, konturlar boyunca dikkatlice yürüyün.
 6. Macun kuruduktan sonra kar tanesini çıkarın..

Şablon ve diş macunu kullanarak kar tanesi oluşturmanın görsel bir örneği

Şablon ve diş macunu kullanarak kar tanesi oluşturmanın görsel bir örneği

Cam üzerine çizimler

Minimal çizim becerileriniz varsa, tüm resmi pencereye boyayabilirsiniz. aksesuarlar:

 1. Diş macunu.
 2. Tahta şiş.
 3. Köpük kauçuk, bulaşık süngeri uygundur.

Parolon çizimi

Köpük fırça çizimi

Tavsiye! Bu durumda, “boyaları” seyreltmiyoruz, oldukları gibi kullanıyoruz. Sıkı rulo ile haddelenmiş köpük kauçuk fırça olarak kullanılır. Uygun olacak motifler: bir ladin dalı veya bütün bir ağaç, kar taneleri, diğer tatil karakterleri.

Kendi parmaklarınızı fırça olarak kullanabilirsiniz, özellikle çocuklar bu yöntemi çok sevecektir. Tabii ki, böyle bir dekor sofistike olmayacak, ancak ruhla yapılmış olacak..

Pencerenizde bir kış masalı

Pencerenizde bir kış masalı

Sunulan tüm teknikler birbirleriyle birleştirilebilir. Böyle özgün bir şenlikli dekor sizi neşelendirecek ve sizi Yeni Yıl havasına sokacaktır. Ana şey aşırıya kaçmamaktır..

Tatiller için kendi ruh halimizi kendimiz yarattığımızı ve evde çocuklar varsa, onlar için gerçek bir peri masalı yaratmamız gerektiğini unutmayın. Bu hatıralar bir yıl boyunca ruhu ısıtacak ve bunun hatırlanması gerekiyor.!

on dört